Šogad nekustamo īpašumu tirgus tiks mazliet "sapurināts"

2015. gadā tirgus situāciju ietekmēja virkne ģeopolitiskie un ekonomiskie faktori, kuru rezultātā nauda nekustamajos īpašumos tika ieguldīta piesardzīgāk. Pēc straujā nekustamo īpašumu tirgus aktivitātes krituma 2015.gada pirmajā ceturksnī, gada otrajā pusē tirgus aktivitāte atgriezās iepriekšējā līmenī un turpināja stagnēt.

"Sakarā ar izmaiņām Imigrācijas likumā, 2015. gadā turpināja samazināties nerezidentu aktivitāte. Taču tirgus attīstību veicināja Maksātnespējas likuma grozījumi, kas stājas spēkā no 2015. gada 1. marta - tie tika pieņemti par labu bankām, tādēļ bija kā priekšnoteikums labvēlīgākai kreditēšanai. Ņemot vērā analītiķu salīdzinoši pozitīvo prognozi par ekonomikas attīstību, uzskatām, ka 2016. gadā nekustamo īpašumu nozarē būs novērojama neliela izaugsme 10% apmērā", komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Sērijveida dzīvokļu vidējās cenas kopš 2015. gada sākuma palielinājušās par 1,99%. Vislielākais vidējais dzīvokļa kv.m. cenas pieaugums Rīgas mikrorajonos novērots Ķengaragā un Ziepniekkalnā, taču vismazākais pieaugums novērots Teikā (-0,80%) un Vecmīlgrāvī (0,09%). Arī pārējos lielākajos mikrorajonos cenas gada griezumā palielinājās. Pieaugums izskaidrojams ar ievērojamu piedāvājuma samazināšanos, ko radīja lēto piedāvājumu izpārdošana, un atlikušā piedāvājuma cenu celšana. Decembrī BALSTS indekss palielinājies par 1 punktu – 157 punkti.

Nekustamo īpašumu darījumu skaits 2015. gadā attiecībā pret 2014. gadu ir par 7 % samazinājies. Kā arī sakarā ar zemāku nerezidentu aktivitāti novērots kopējo investīciju apjoma samazinājums. Sagaidām, ka jaunā valdība 2016. gadā vairāk domās par uzņēmējdarbības attīstību un ekonomikas izaugsmi.

Pieprasījums pēc biroju telpu nomas 2015. gadā bija stabils, tāpēc arī nomas maksu līmenis saglabājies bez izmaiņām. Prognozējam, ka nomas maksas 2016. gadā nepieaugs, kā arī atsevišķos segmentos, iespējams, pat samazināsies. Lielākais pieprasījums 2015. gadā bija pēc nelieliem un vidēja lieluma B klases birojiem no 30 - 100 m2 pilsētas centrā vai klusajā centrā, par nomas maksu ne augstāku par 8 EUR/m2. Birojiem par šādu nomas maksu brīvo platību īpatsvars Rīgā ir 5 - 6%.

 

City24.lv iesaka:

 MEKLĒ JAUNU MĀJVIETU? CITY24 IR, KO PIEDĀVĀT - VISUS PIEDĀVĀJUMUS ĪREI APSKATI ŠEIT!

Valmierā samazinās NĪN komersantu īpašumā esošajiem mājokļiem

05.01.2016

alt
alt

Sāks piemērot PVN dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumiem

06.01.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība