Šogad nekustamo īpašumu tirgus tiks mazliet "sapurināts"

2015. gadā tirgus situāciju ietekmēja virkne ģeopolitiskie un ekonomiskie faktori, kuru rezultātā nauda nekustamajos īpašumos tika ieguldīta piesardzīgāk. Pēc straujā nekustamo īpašumu tirgus aktivitātes krituma 2015.gada pirmajā ceturksnī, gada otrajā pusē tirgus aktivitāte atgriezās iepriekšējā līmenī un turpināja stagnēt.

"Sakarā ar izmaiņām Imigrācijas likumā, 2015. gadā turpināja samazināties nerezidentu aktivitāte. Taču tirgus attīstību veicināja Maksātnespējas likuma grozījumi, kas stājas spēkā no 2015. gada 1. marta - tie tika pieņemti par labu bankām, tādēļ bija kā priekšnoteikums labvēlīgākai kreditēšanai. Ņemot vērā analītiķu salīdzinoši pozitīvo prognozi par ekonomikas attīstību, uzskatām, ka 2016. gadā nekustamo īpašumu nozarē būs novērojama neliela izaugsme 10% apmērā", komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Sērijveida dzīvokļu vidējās cenas kopš 2015. gada sākuma palielinājušās par 1,99%. Vislielākais vidējais dzīvokļa kv.m. cenas pieaugums Rīgas mikrorajonos novērots Ķengaragā un Ziepniekkalnā, taču vismazākais pieaugums novērots Teikā (-0,80%) un Vecmīlgrāvī (0,09%). Arī pārējos lielākajos mikrorajonos cenas gada griezumā palielinājās. Pieaugums izskaidrojams ar ievērojamu piedāvājuma samazināšanos, ko radīja lēto piedāvājumu izpārdošana, un atlikušā piedāvājuma cenu celšana. Decembrī BALSTS indekss palielinājies par 1 punktu – 157 punkti.

Nekustamo īpašumu darījumu skaits 2015. gadā attiecībā pret 2014. gadu ir par 7 % samazinājies. Kā arī sakarā ar zemāku nerezidentu aktivitāti novērots kopējo investīciju apjoma samazinājums. Sagaidām, ka jaunā valdība 2016. gadā vairāk domās par uzņēmējdarbības attīstību un ekonomikas izaugsmi.

Pieprasījums pēc biroju telpu nomas 2015. gadā bija stabils, tāpēc arī nomas maksu līmenis saglabājies bez izmaiņām. Prognozējam, ka nomas maksas 2016. gadā nepieaugs, kā arī atsevišķos segmentos, iespējams, pat samazināsies. Lielākais pieprasījums 2015. gadā bija pēc nelieliem un vidēja lieluma B klases birojiem no 30 - 100 m2 pilsētas centrā vai klusajā centrā, par nomas maksu ne augstāku par 8 EUR/m2. Birojiem par šādu nomas maksu brīvo platību īpatsvars Rīgā ir 5 - 6%.

 

City24.lv iesaka:

 MEKLĒ JAUNU MĀJVIETU? CITY24 IR, KO PIEDĀVĀT - VISUS PIEDĀVĀJUMUS ĪREI APSKATI ŠEIT!

Valmierā samazinās NĪN komersantu īpašumā esošajiem mājokļiem

05.01.2016

alt
alt

Sāks piemērot PVN dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumiem

06.01.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

CITY24.LV MĒNEŠA PROJEKTS: "Zelta Rasa" Mārupē

2

Jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

3

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

4

MĒNEŠA PROJEKTS! Elijas un Maskavas ielas apkaimē top jauns dzīvojamais nams

5

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

6

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

City24 redaktora izvēle

alt

Piedāvājums darītājiem: īpašums Aiviekstes upes krastā lauksaimniecībai un lauku tūrismam

alt

Aizmirstās Mežaparka pērles un nami, kas gaida savu otro "dzimšanas dienu"

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?