Pēc Zemesgrāmatas datiem Rīgas pilsētā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits maijā ir pieaudzis

Pēc Ober Haus datiem, maijā Rīgā nav notikušas nozīmīgas vidējās cenas izmaiņas neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā, Populārākajos rajonos, atsevišķās mājās tās salīdzinot ar aprīļa mēnesi ir pieaugušas par 1,7% un tās vidēji ir 594 eiro par vienu kvadrātmetru.

Populārākajos mikrorajonos, tādos kā Teika, Purvciems, Pļavnieki, Ziepniekkalns, Imanta un Āgenskalns vienistabas dzīvokļi maijā bija vidēji no 16 000 līdz 29 000 eiro, divistabu dzīvokļiem no 22 000 līdz 37 000 eiro trīsistabu dzīvokļiem no 27 000 līdz 44 000 eiro un četristabu dzīvokļiem no 42 000 līdz 46 000 eiro.

Pēc Zemesgrāmatas datiem Rīgas pilsētā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits šā gada maija mēnesī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir pieaudzis par 11%.

Maijā klientu aktivitāte sērijveida dzīvokļu segmentā Rīgas mikrorajonos ir saglabājusies. Dzīvokļu piedāvājums, kas atbilst īpašuma kvalitātei un tirgus situācijai ir ierobežots, bet tā kā šādu īpašumu piedāvājumā trūkst, tad pircēji iegādājas arī remontējamus dzīvokļus, ja īpašums atrodas labā vietā, un tā cena ir atbilstoša īpašuma kvalitātei un tirgus situācijai . K lienti, kas interesējas par sērijveida dzīvokļiem, priekšroku dod banku un ar tām saistīto uzņēmumu īpašumā esošajiem dzīvokļiem, kuriem iespējams saņemt izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus un kuru piedāvājums tirgū ir samazinājies. Kā novēroja Ober Haus speciālisti, tad maija mēnesī liela interese bija par divistabu dzīvokļiem Imantā tieši lieliskās infrastruktūras, centra un Jūrmalas tuvuma dēļ. Imantā ir novērojams arī vislielākais vidējais cenu kāpums. Mazāk pieprasītākajos rajonos, tādos kā Vecmīlgrāvis, Sarkandaugava, Ķengarags un Bolderāja, cenu kāpums maija mēnesī nav novērots. Savukārt pārējos Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenu kāpums pagājušā mēnesī ir no 0,7% līdz 4,3%.

Izvēloties īpašumu, klienti turpina interesēties ne tikai par dzīvokļa, bet visas ēkas vispārējo stāvokli – kad mainītas mājas komunikācijas, jumts, remontēta kāpņu telpa u.c. pie īpašuma piederošās telpas, kā arī vai mājai pieguļošais zemes gabals ir īpašumā kā domajamā daļa vai tiek nomāts.

Maijs centra segmentā bijis aktīvs. Vietējie pircēji, kas turpina mājokļu meklējumus, izrāda interesi par divu istabu dzīvokļiem tuvajā un tālajā centrā cenu kategorijā vidēji līdz 60 000 eiro vai trīs līdz četru istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 100 000 līdz 150 000 eiro. Būtiskākie kritēriji dzīvokļu izvēlē ir neliela kvadratūra - 60 līdz 90 kvadrātmetri, apsaimniekošanas maksa, apkures veids, bezmaksas autostāvvietas iespēja, kā arī, lai zeme domājamās daļas ir īpašumā. Pircēji ļoti pārdomāti pieiet nekustamā īpašuma iegādes jautājumam, izvērtējot cenas atbilstību dzīvokļa kvalitātei.

Kā novēroja Ober Haus speciālisti, ir saglabājusies interese arī no Krievijas un citu NVS valstu klientu puses, nereti ar mērķi pārcelties uz dzīvi Latvijā ar visu ģimeni. Šie klienti, kā ierasts, izrāda interesi par kvalitatīviem, remontētiem dzīvokļiem jaunajos projektos, renovētās ēkās vai pirmskara ēkās, kas ir labā stāvoklī, ar ļoti labu infrastruktūtu un krievvalodīgo skolu tuvumu.

Cenas centra segmentā dzīvokļiem nav mainījušās. Pilsētas tālajā centrā vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 700 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1000 līdz 2000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 1700 līdz 2500 eiro. Tuvajā centrā, klusajā centrā un Vecrīgā – vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 800 līdz 2200 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1200 līdz 3000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 2500 līdz 4500 eiro.

Jauno projektu segmentā maijā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pircēju aktivitāte ir nedaudz samazinājusies. Pieprasītākie ir divu līdz trīs istabu dzīvokļi ar vidējo cenu no 1100 līdz 1200 eiro par vienu kvadrātmetru. Vietējie pircēji interesējas par dzīvokļiem cenu kategorijā no 60 000 līdz 145 000 eiro. Šī klientu kategorija izskata dzīvokļu piedāvājumus gan ar pilnu apdari, gan arī bez iekšējās apdares. Noteicošais kritērijs īpašuma izvēlē ir dzīvokļa cena, ne dzīvokļa apdare.

Salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem, jauno projektu segmentā aktivitāte no nerezidentu puses ir palielinājusies. Šī klientu kategorija interesējas par dzīvokļiem cenu amplitūdā no 145 000 līdz 200 000 eiro. Taču šie klienti ir prasīgāki attiecībā uz dzīvokļa apdari, priekšroku dodot īpašumiem ar pilnībā pabeigtu iekšējo apdari, labu infarastruktūru un zaļu apkārtni.

Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos ir no 1100 līdz 1700 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā ir vidēji no 1650 līdz pat 3200 eiro par vienu kvadrātmetru, klusajā centrā dažviet sasniedzot 4500 eiro par kvadrātmetru.

Īres tirgū maijs ir vidēji aktīvs mēnesis. Īres dzīvokļus pārsvarā meklē vietējie klienti , kas meklē vienistabas un divu istabu dzīvokļus ar īres maksu vidēji no 355 eiro līdz 450 eiro. Ārvalstu klienti pārsvarā interesējas par vienistabas un divu istabu īres dzīvokļiem ar vidējo īres maksu ap 450 eiro vai trīs līdz četru istabu dzīvokļiem ar vidējo īres maksu līdz pat 1500 eiro mēnesī. Maijs ļoti augsts pieprasījums ir pēc centra un Vecrīgas īres dzīvokļiem uz pāris nedēļām Dziesmu un deju svētku laikā, gan uz pāris mēnešiem vasaras periodā. Ārvalstu klientu vidū vispieprasītākais joprojām ir klusais centrs, kam seko aktīvais centrs, savukārt vietējie klienti gatvenokārt izvēlas dzīvokļus Rīgas tālajā centrā, jo īres cenas šiem dzīvokļiem ir salīdzinoši zemākas. Īres cenas maijs nav mainījušās. Jaunajos projektos centrā tās ir vidēji no 9 līdz 11 eiro par kvadrātmetru. Pirmskara ēkās centrā - no 7 līdz 9 eiro par kvadrātmetru, bet klusajā centrā no 8 līdz 10 eiro par kvadrātmetru.

Arī īres cenas mikrorajonos maijā nav mainījušās un šajā segmentā ir vidēji 150 eiro mēnesī par vienistabas dzīvokļiem, 200 eiro mēnesī par divu istabu dzīvokļiem un 250 eiro mēnesī par trīs istabu dzīvokļiem.

Privātmāju segmentā aktivitāte turpinās iepriekšējo mēnešu līmenī un ir augsta. Tirgū ik pa laikam tiek piedāvāts labs un pieprasījumam atbilstošs piedāvājums, pieprasītā atrašanās vietā un par adekvātu cenu. Šādiem īpašumiem ir attiecīga pircēju kategorija, kas ir ieinteresēta īpašumu iegādē. Taču attiecīgu piedāvājumu ir ārkārtīgi maz. Joprojām ir diezgan daudz pārdevēju, kas savus īpašumus mēģina pārdot par tirgus situācijai neatbilstoši augstām cenām.

Klienti interesējas par ekonomiskām, nelielām 100 līdz 150 kvadrātmetru lielām privātmājām cenu kategorijā līdz 100 000 eiro. Arī maijā nemainīgi augsta interese ir par mājām un zemes gabaliem dārziņu rajonos. Pēc Ober Haus speciālistu domām, šajā segmentā arī vasaras mēnešos, aktivitāte varētu tikai palielināties.

Maijā saglabājās liela interese arī par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai, ja tiem neizdodas atrast savām prasībām un iespējām atbilstošus jaunbūves vai remontējamus privātmāju piedāvājumus. Pārsvarā klienti vēlas iegādāties labus zemes gabalus ar visām komunikācijām, vai vismaz ar jau pievilktu elektrību. Ja komunikāciju nav, tad pircējiem nav intereses par šādu īpašumu.

Klientus interesē piedāvājumi, kuru cena ir ap 15-20 eiro par vienu kvadrātmetru Rīgas apkārtnē un 30-40 eiro par vienu kvadrātmetru Rīgā. Ir interesenti arī zemes gabaliem līdz 50 km attālumā no Rīgas. Arī šajā segmentā, nemainīgi, lielākā interese ir par banku īpašumā esošiem īpašumiem.


Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

 

"Ektornet" plāno veikt sešu miljonu latu lielas investīcijas 518 dzīvokļu projektam

11.06.2013

Miljonārs Krūmiņš šonedēļ Jūrmalā atklās viesu namu "Villa Alvīne"

11.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā