Apstiprināts būvprojekts ABLV Bank galvenās mītnes ēkai New Hanza City teritorijā

2015. gada nogalē visus nepieciešamos saskaņojumus saņēmuši pirmie būvprojekti Pillar attīstāmajā finanšu darījumu un atpūtas centrā New Hanza City (NHC). Būvprojekti apstiprināti ABLV Bank galvenās mītnes ēkai un daudzfunkcionālai biroja ēkai, kā arī inženierkomunikāciju izbūvei.

Līdz ar to jau 2016. gada 2. ceturksnī NHC teritorijā tiks uzsākti pirmie būvniecības darbi nepieciešamo inženierkomunikāciju izveidei. Plānots, ka gada laikā minētajām ēkām pieguļošajā teritorijā tiks izveidots ielu tīkls, ūdensapgādes, kanalizācijas, siltumapgādes un elektroapgādes sistēmas.

Noslēdzoties minētajiem darbiem, 2017. gadā Pillar varēs uzsākt ēku būvniecību. Abas ēkas atbildīs visaugstākajām kvalitātes prasībām un komforta līmenim, zem tām būs kopēja pazemes autostāvvieta.
ABLV Bank galvenās mītnes ēkas plānotā platība ir 21 690m2. Tā būs augstceltne ar 15 stāviem, reprezentatīvu vestibilu, pārdomātu klientu apkalpošanas zonu, biroja telpām apmēram 900 darbiniekiem, plašu atpūtas zonu bankas darbiniekiem un sanāksmju telpām. Lai veidotu unikālu, bet apkārtējā pilsētvidē iederīgu ēkas arhitektonisko tēlu, tai ir radīti atšķirīgi, savstarpēji harmonizējoši fasāžu principi — klasiskā fasāde ar dabīgā akmens plāksnēm, modernā, ar caurspīdīgu (stikla) fasādes sistēmu tērauda konstrukcijās, kā arī ziemas dārza ātrija jumta stiklotā fasāde.

Savukārt biroju ēkai ir 6 stāvi ar kopējo platību 19 410 m2. Tā būs augstākās (A) klases biroja ēka un tā atbildīs BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikāta kritērijiem. BREEAM ir pasaule visbiežāk lietotā metode, ar kuru tiek vērtētas un sertificētas ilgtspējīgi uzbūvētas ēkas.

Visa NHC apbūve ir plānota ar zaļajiem jumtiem, tādēļ arī šīm ēkām būs ekoloģiskās un estētiskās priekšrocības. Šādus jumtus mēdz dēvēt arī par ekojumtiem, tie ir augsnes slāņi ar augiem, kas uzņem mitrumu, noturot tos augsnē un augos, neļaujot tam uzkrāties uz jumta seguma virsmas.

Plānots, ka ēku celtniecības darbi ilgs aptuveni 3 gadus un būvniecības ģenerāluzņēmējs būs Pillar grupas uzņēmums, būvdarbu organizācijas un kvalitātes kontroles kompānija Pillar Contractor, SIA. Paralēli šo ēku attīstībai, Pillar turpina darbu pie NHC nākamo kārtu projektēšanas, kas, tai skaitā, paredz arī daudzdzīvokļu ēku būvniecību.

Kā zināms, NHC teritorijā iekļausies arī Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ēka. Šī projekta virzītājs — Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, sadarbībā ar Londonā bāzēto uzņēmumu "Malcolm Reading Consultants", ir izsludinājis muzeja arhitektūras konkursu, kura rezultātā tiks izvēlēti pieci līdz septiņi starptautiska līmeņa arhitektu biroji — finālisti, kuri sadarbībā ar Latvijas arhitektiem veidos piedāvājumu jaunā muzeja arhitektūras veidolam.

Pilsēta pilsētā – New Hanza City

New Hanza City (Jaunā Hanzas pilsēta) savu nosaukumu ir aizguvis no vēsturiski nozīmīgās un slavenās Hanzas savienības, kurā Rīgai bija īpaša nozīme kā vienai no lielākajām tirdzniecības pilsētām. New Hanza City nosaukums sevī simboliski ietver raksturīgākos senās Hanzas elementus — finanses un tirdzniecību, dinamisku vidi un starptautisku garu. Ar NHC projektu vēlamies atjaunot Rīgas vēsturisko nozīmīgumu starptautiskajā vidē, attīstot Rīgu kā reģionālu finanšu centru.

Ideja par vērienīga finanšu darījumu un atpūtas centra attīstību bijušās Rīgas Preču dzelzceļa stacijas vietā, kvartālā starp Hanzas, Pulkveža Brieža, Skanstes un Sporta ielu, radās pirms vairāk kā desmit gadiem un visu šo laiku ir neatlaidīgi strādāts pie šīs idejas attīstības.

NHC tiek veidots 24,5 hektāru platībā un tajā bez jau minētajām ēkām paredzēta arī viesnīca, konferenču centrs, pirmsskolas izglītības iestāde, kā arī pilsētas dārzs ar plašu apzaļumotu teritoriju rekreācijai teritorijas centrā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Valdība atbalsta grozījumus būvspeciālistu kompetences novērtēšanas noteikumos

12.01.2016

alt
alt

Iedzīvotāju optimisms sasniedzis augstāko rādītāju pusotra gada laikā

12.01.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP5: gaumīgi vienistabas dzīvokļi Rīgā

2

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

3

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

4

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni

5

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

6

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda