Valdība atbalsta grozījumus būvspeciālistu kompetences novērtēšanas noteikumos

Valdība atbalstījusi Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotos grozījumus būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumos.

Grozījumi paredz, ka laika periodā no 2016.gada 1.janvāra līdz 2016.gada 31.augustam vērtēšanas komisijas sastāvā, kura vērtēs būvspeciālistu kompetenci būvekspertīzes specialitātē, iekļauj būvspeciālistus ar vismaz piecus gadus ilgu patstāvīgo praksi, kuras laikā būvspeciālists veicis būvprojektu ekspertīzi vai būvekspertīzi laika periodā no 2011.gada 28.maija līdz 2015.gada 31.decembrim.

Tāpat grozījumi paredz, ka būvinspektora amata pienākumu pildīšanu iekļauj personas praktiskā darba pieredzē būvdarbu vadīšanas vai būvuzraudzības specialitātē, kā arī patstāvīgajā praksē būvdarbu vadīšanas specialitātē, būvuzraudzības specialitātē vai būvekspertīzes specialitātes attiecīgajās darbības sfērās. Uz būvinspektoriem, kuri ieguvuši patstāvīgās prakses tiesības minētajās darbības sfērās un kuri pilnu kalendāro gadu izpilda būvinspektora pienākumus, nebūs attiecināma būvspeciālista patstāvīgās prakses uzraudzības gada maksa.

Latvijas Būvniecības padome secinājusi, ka ir liels skaits personu, kuras ieguvušas profesionālo darba pieredzi laika periodā no profesionālās vidējās izglītības iegūšanas brīža līdz pirmā vai otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības iegūšanas brīdim. Tomēr šīm personām iegūto pieredzi saskaņā ar esošo regulējumu nav iespējams ieskaitīt būvspeciālista sertifikāta iegūšanai nepieciešamajā pieredzē. Līdz ar to grozījumi paredz, ka attiecīgajā periodā iegūtā pieredze tiks ieskaitīta būvspeciālista sertifikāta iegūšanai nepieciešamajā pieredzē 50% apmērā, tas ir, ne vairāk kā 1,5 vai 2,5 gadu apmērā no nepieciešamajiem trim vai pieciem gadiem.

Minētais nosacījums neattieksies uz personām, kurām līdz 2014.gada 30.septembrim piešķirts būvspeciālista sertifikāts, kura derīguma termiņš ir beidzies - šīm personām viņu sertifikāta darbības laikā iegūtā patstāvīgā prakse tiks ieskaitīta jauna sertifikāta iegūšanai nepieciešamajā darba pieredzē pilnā apmērā, jo saskaņā ar iepriekšējo būvniecības regulējumu būvspeciālista sertifikātu bija iespējams iegūt arī tad, ja persona bija ieguvusi profesionālo vidējo izglītību.

Turpmāk informācija par būvspeciālistam izteikto brīdinājumu tā profesionālās darbības uzraudzības ietvaros būs publiski pieejama Būvniecības informācijas sistēmā piecus gadus.

Papildus tam grozījumos ietverti Latvijas Melioratoru biedrības Hidromelioratīvās būvniecības speciālistu sertificēšanas centra un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru Būvniecības speciālistu sertifikācijas centra izteiktie priekšlikumi par atsevišķu darbības sfēru, kas attiecas uz siltumapgādi, aukstumapgādi un hidrotehniskajām būvēm, nodalīšanu. Šos priekšlikumus ir atbalstījusi arī Latvijas Būvniecības padome.

Minēto sertificēšanas darbības sfēru nodalīšanai nepieciešamas Būvniecības informācijas sistēmas funkcionalitātes izmaiņas, tādēļ grozījumos paredzēts pārejas periods to ieviešanai līdz 2016.gada 1.maijam.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Dažādu iemeslu dēļ apkures sezonu nav sākuši apmēram 10 māju īpašnieki

12.01.2016

alt
alt

Apstiprināts būvprojekts ABLV Bank galvenās mītnes ēkai New Hanza City teritorijā

12.01.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

City24 redaktora izvēle

alt

Krāsains un omulīgs dzīvoklis Jelgavas apriņķī

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā