BVKB pērn pārbaudījis 2076 ēkas, no tām 11% nav drošas ekspluatācijā

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) pērn kopumā pārbaudījis 2076 objektu visā Latvijā, kas ir par 53 objektiem vairāk nekā sākotnēji plānots. 78% jeb 1623 objektu no kopējā skaita ir birojam piekritīgas publiskas ēkas, no kurām 89% ir teicamā vai labā stāvoklī, savukārt - 11% nav drošas ekspluatācijā, informē BVKB.

Kopumā vērtējot pārbaudīto publisko ēku stāvokli, vislabākā situācija vērojama Zemgalē un Kurzemē, kur attiecīgi 92% un 93% gadījumu tās ir ļoti labā vai labā stāvoklī. Galvaspilsētā šis rādītājs veido 88%.

Pārbaužu rezultāti liecina, ka būtiski neatšķiras pašvaldību, valsts un privāto īpašnieku ēku stāvoklis. Būtiska nozīme ir ēkas vecumam - līdz 5 gadu vecām ēkām slikts vai bīstams stāvoklis konstatēts 4% gadījumu, savukārt ēkām, kas vecākas par 50 gadiem - 14% gadījumu.

Viena trešdaļa īpašnieku izlabo situāciju līdz lēmuma pieņemšanas brīdim, pārkāpumos, kurus iespējams operatīvi novērst, savukārt ar mehānisko stiprību, kas novērojami visvairāk gadījumos (89%), labot situāciju nav iespējams īsā laika periodā. 14 gadījumos pieņemts lēmums par objekta daļēju slēgšanu, no kuriem 13 gadījumos bija problēmas ar mehānisko stiprību, savukārt vienā gadījumā - ar vides pieejamību.

"Esam gandarīti, ka, noslēdzot gadu, iepriekš plānoto izdevies paveikt pilnībā. Tomēr, lai arī drošības, kvalitātes un atbildības jomā novērotā pieaugošā tendence ir pozitīva, pie būvniecības nozares kontroles un sakārtošanas nodrošināšanas vēl daudz jāstrādā," komentē BVKB direktors Pēteris Druķis.

Lai ikviens interesents varētu iepazīties ar Latvijā ekspluatēto publisko ēku stāvokli, izveidota pārbaudīto objektu digitālā karte, kas apskatāma BVKB interneta mājaslapā "".

Pērn BVKB ekspluatācijā pieņēmis 19 sabiedriski nozīmīgas būves. Būvdarbu kontroli objektos pēc būvprojekta apstiprināšanas būvvaldē līdz gatavās būves pieņemšanai ekspluatācijā projektos, kuri tapuši atbilstoši jaunajam Būvniecības likumam, BVKB uzsāka jūlijā.

Kopumā pieņemtas un sniegtas atbildes uz 403 sūdzībām un iesniegumiem par būtiskiem normatīvo aktu pārkāpumiem būvniecības procesā un gadījumiem, kad būve radījusi vai var radīt bīstamību vai būtisku kaitējumu personu dzīvībai, veselībai, īpašumam vai videi.

Lai iepazīstinātu ar BVKB konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē un veicinātu nozares profesionāļu izglītošanu, tika organizēti 16 informatīvi semināri pašvaldībām, to būvvaldēm, kā arī citiem būvniecības procesa dalībniekiem. Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros jūnijā Rīgā norisinājās ES Būvniecības nedēļa par Eiropas un starptautisko standartu un inovatīvu risinājumu pieejamību būvniecībā, kuras ietvaros notika dažādi būvniecības nozares aktualitātēm veltīti pasākumi. Savukārt novembrī Rīgā tika rīkota starptautiska konference par būvdarbu kvalitātes kontroli, kurā par aktuālo būvniecības nozarē un tās attīstībā dalījās Baltijas un Eiropas vadošie eksperti.

Birojs pērn veicis 38 būvekspertīzes, kā arī izveidojis kārtību būvekspertu sertifikācijai 25 būvekspertīžu jomās, lai 2016.gadā uzsāktu būvekspertu sertifikāciju, ar mērķi veikt būvspeciālistu kompetences novērtēšanu un prakses uzraudzību, nodrošinot kvalitatīvu būvekspertīžu veikšanu.

Birojs darbu sāka 2014.gada 1.oktobrī, līdz ar jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos. Šobrīd BVKB strādā 67 darbinieki, no kuriem 41 ir speciālisti būvniecībā un inženierzinātnēs ar nopietnu darba pieredzi Latvijā un ārvalstīs.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Nosūti sludinājumu paveikt darbu savā vietā

13.01.2016

alt
alt

"Citadele" atbalsta programmā mājokļa iegādei piešķīrusi vairāk nekā 200 aizdevumus

14.01.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iespēja dzīvot pazīstamā arhitekta Vladimira Volkova projektētā villā Sunīšos

2

Rudens mājokļu medības: klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos

3

Interesentiem tiks izrādīti jaunākie dzīvokļi Jaunajā Teikā

4

Piedalies Atvērto durvju dienā un apskati projekta 26VESETAS dzīvokļus

5

Jūrmalas Sun Terraces aicina uz Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Klientiem durvis vērs arī vairāki jaunie projekti Pārdaugavā un Mārupē

City24 redaktora izvēle

alt

Ieteikumi virtuves "atsvaidzināšanai" jebkuram budžetam

alt

Nāc uz Atvērto durvju dienas maratonu un laimē dāvanu karti 300 eur vērtībā no ALANDEKO

alt

Ieskaties! Dizaina māja Bieriņos ar "The devil is in the details" pieeju