"Citadele" atbalsta programmā mājokļa iegādei piešķīrusi vairāk nekā 200 aizdevumus

Banka «Citadele» valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem līdz šim piešķīrusi vairāk nekā 200 aizdevumus gandrīz astoņu miljonu eiro apmērā.

Šogad pirmā ģimene, kas bankā "Citadele" saņēmusi hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu, ir ar vienu bērnu. Ģimene iegādājusies māju Mārupē par 178 000 eiro. Ar valsts galvojumu kredītam nepieciešamā pirmās iemaksas summa bija 13 000 eiro, bez valsts galvojuma pirmajai iemaksai būtu nepieciešami 23 000 eiro.

Bankā "Citadele" no visiem hipotekārā kredīta pieteikumiem 52% ir saņemti no ģimenēm ar vienu bērnu, bet 35% pieteikumu iesnieguši vecāki, kuriem ir divas atvases. Katra astotā ģimene (13%), kura vēlas izmantot iespēju iegādāties mājokli ar valsts galvojuma iespēju, audzina trīs vai vairāk bērnus.

Patlaban gados jauni vecāki - līdz 30 gadu vecumam - ir trešdaļa no visiem pieteikumu iesniedzējiem. "Pozitīvi, ka arvien biežāk jaunās ģimenes redz iespēju iegādāties savu mājokli, hipotekāro kredītu galvojot ar valsts palīdzību. Tas nozīmē, ka valsts atbalsts un pozitīva sadarbība ar banku ļauj par savu mājokli domāt arvien agrākā vecumā. Visbiežāk gan "Altum" programmas iespējas vēlas izmantot iedzīvotāji vecumā no 31 līdz 40 gadu vecumam," paziņojumā medijiem informē bankas "Citadele" Hipotekārās kreditēšanas nodaļas vadītāja Oksana Borisova.

Mazliet vairāk nekā puse jeb 55% kredītu pieteikumu saņemti par summu līdz 40 000 eiro, un visbiežāk iedzīvotāji vēlas iegādāties īpašumu Rīgā vai tās tuvumā. Tomēr arī iedzīvotāji ārpus Rīgas ir gana aktīvi - trešā daļa hipotekārā kredīta pieteikumu saņemti mājokļa iegādei Latvijas reģionos. Vidēja aizdevuma summa ir aptuveni 36 000 eiro.

Bankas speciālisti novērojuši, ka, iegādājoties mājokli ar valsts galvojumu, ģimenes vada samērā racionāli apsvērumi. Vairumā gadījumu vēlmes tiek samērotas ar reālajām vajadzībām, piemēram, tā vietā, lai iegādātos pārmērīgi lielu mājokli, ģimenes izvēlas mājvietu ar optimālu dzīvojamo platību. Iedzīvotājiem būtiska ir ap dzīvesvietu esošā kopējā infrastruktūra - jābūt pieejamiem bērnudārziem, skolām, veikaliem un sabiedriskā transporta pieturām.

Ģimenes ar bērniem bankā "Citadele" var saņemt hipotekāros kredītus ar mazāku pirmo iemaksu nekā standarta gadījumā un iespēju saņemt bankas finansējumu līdz 95% no mājokļa tirgus vērtības.

Mājokļu galvojumu programma tika sākta 2015.gada janvārī. Programmas īstenošanā iesaistījušās sešas komercbankas - "Citadele", "SEB banka", "Swedbank", "Nordea" banka, "DNB banka" un "ABLV Bank".

Ģimenēm, kuras vēlas saņemt aizdevumu mājoklim ar valsts atbalsta programmas galvojumu, jāvēršas komercbankā, kas ar "Altum" noslēgusi līgumu par piedalīšanos programmā. Aizdevumus ģimenēm izsniedz komercbanka, savukārt "Altum", izvērtējot pieteikuma atbilstību Ministru kabineta noteiktajiem kritērijiem, sniedz aizdevumu galvojumus komercbankām.

Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē - 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro, ja ģimenē ir viens bērns, 15%, bet ne vairāk kā 15 000 eiro, ja ģimenē ir divi bērni, 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro, ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu.

"Altum" dati rāda, ka 2015.gadā kopumā atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem piešķirti 1272 galvojumi par 7,9 miljoniem eiro. Ar programmas galvojumiem komercbankas izsniegušas hipotekāros kredītus 68 miljonu eiro apmērā.

Aizdevumiem Rīgā piešķirti 565 galvojumi jeb 44% no kopējā galvojumu skaita, Pierīgā piešķirti 18% jeb 224 galvojumi, bet pārējie galvojumi piešķirti reģionos. No pilsētām ārpus Rīgas daudz ģimeņu atbalsta programmu izmantojušas Jelgavā, tur sniegti 64 galvojumi. Ventspilī sniegti 24 galvojumi, Jūrmalā - 23, Valmierā - 19, Daugavpilī - 18, Rēzeknē - desmit.

Ģimenēs, kuras izmantojušas valsts galvojumu mājokļa iegādei, ir kopumā 1893 bērni.

"Altum" dati rāda, ka 9% jeb 109 galvojumi piešķirti mājokļa iegādei ģimenēm ar trīs vai vairāk bērniem, 31% jeb 398 galvojumi - ģimenēm ar diviem bērniem, bet 60% no visiem galvojumiem jeb 765 galvojumi piešķirti ģimenēm ar vienu bērnu.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

BVKB pērn pārbaudījis 2076 ēkas, no tām 11% nav drošas ekspluatācijā

14.01.2016

alt
alt

Ventspils pašvaldība paplašina dzīvokļa pabalsta saņēmēju loku

18.01.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

3

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

4

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

5

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

6

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

City24 redaktora izvēle

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"