Ventspils pašvaldība paplašina dzīvokļa pabalsta saņēmēju loku

Ventspils pilsētas domes sēdē pieņemts lēmums veikt grozījumus saistošajos noteikumos «Par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanu un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanas kārtību Ventspils pilsētā». Nozīmīgākie grozījumi saistošajos noteikumos paredz paplašināt dzīvokļa pabalsta saņēmēju loku un atvieglot dzīvokļa pabalsta un vairāku citu pabalstu saņemšanas kārtību.

Turpmāk pabalstu ūdens skaitītāju uzstādīšanai un verifikācijai varēs saņemt ne tikai trūcīgie un maznodrošinātie, bet arī vientuļie pensionāri un vientuļās personas ar invaliditāti, kuru pensijas apmērs nepārsniedz 261,89 eiro mēnesī. Pašvaldības palīdzību ūdens skaitītāju uzstādīšanai un verifikācijai iepriekš minētās personas varēs saņemt 50% apmērā no maksājuma summas. Plānots, ka līdz ar grozījumiem saistošajos noteikumos turpmāk šo pabalstu varēs saņemt 328 vientuļie pensionāri un personas ar invaliditāti.

Savukārt, lai atvieglotu iedzīvotājiem pabalsta ūdens un kanalizācijas pakalpojumu izdevumu daļējai segšanai saņemšanu, Ventspils Sociālais dienests pārskaitīs piešķirto pabalstu pakalpojumu sniedzējam vai dzīvojamās mājas pārvaldniekam, vēl pirms trūcīgais vai maznodrošinātais iedzīvotājs būs veicis savu maksājuma daļu, pamatojoties uz rēķinā izrakstīto summu. Pašlaik pabalstu piešķiršanā pārsniegtajam ūdensapgādes pakalpojumam ir spēkā nosacījums, ka sociālais dienests apmaksā izdevumus par patērēto ūdeni 50% apmērā tikai pēc tam, kad iedzīvotājs ir veicis maksājumu.

Mājās, kurās iedzīvotāji būs nolēmuši nesaglabāt tiešos norēķinus ar pašvaldības uzņēmumiem "Ūdeka" un "Ventspils siltums", bet gan veikt maksājumus, saņemot rēķinu no mājas pārvaldnieka, sociālais dienests slēgs līgumus par trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem piešķirtā pabalsta pārskaitīšanu mājas pārvaldniekiem. Arī šajos gadījumos iedzīvotājiem nekas būtiski nemainīsies, jo mājas pārvaldnieks trūcīgo un maznodrošināto iedzīvotāju patērētās siltumenerģijas un ūdens izdevumu kompensācijai saņemto pabalstu pārskaitīs pakalpojuma sniedzējam, skaidroja pašvaldībā.

Pašlaik dzīvokļa pabalsta aprēķināšanā tiek ņemtas vērā Ventspils pilsētā noteiktās ūdens patēriņa normas vienai personai. Izmaiņas veiktas, ievērojot arī to, ka no šī gada 1.janvāra maksājuma aprēķināšanai par patērēto ūdeni vairs netiek piemērotas ūdens patēriņa normas mājokļos bez individuālajiem ūdens skaitītājiem.

Pēc grozījumu stāšanās spēkā dzīvokļa pabalstu piešķirs par patērēto auksto ūdeni (ne vairāk kā par pieciem kubikmetriem mēnesī vienai personai) un karstā ūdens sagatavošanu (ne vairāk kā par diviem kubikmetriem mēnesī vienai personai).

Pabalsta apmērs netiek mainīts. Pabalsts par auksto ūdeni un kanalizācijas pakalpojumiem, tāpat kā iepriekš, būs 50% apmērā no maksājuma summas mēnesī, savukārt par karstā ūdens sagatavošanu - no 55% līdz 100% atkarībā no iedzīvotāju grupas, pie kuras pieder pabalsta pieprasītājs.

Grozījumi saistošajos noteikumos atvieglos vēl citu pabalstu saņemšanu, jo atcelta prasība palīdzības saņēmējam iesniegt dažādus dokumentus, piemēram, iesniegt līgumus ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem, izziņas no mācību iestādes, lai saņemtu pabalstu mācību līdzekļu iegādei u.tml.

Ar mērķi samazināt administratīvo slogu tiek precizēta atsevišķu pabalstu saņemšanas kārtība, piemēram, pabalstam aprūpei mājās, pabalstam nekustamajam īpašumam piegulošās teritorijas uzkopšanai u.c

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

"Citadele" atbalsta programmā mājokļa iegādei piešķīrusi vairāk nekā 200 aizdevumus

14.01.2016

alt
alt

Jaunas dzīves sākums: kā iegādātajam mājoklim piešķirt personību

18.01.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

2

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

3

TEKSTILIANA - jau sen gaidīta dzīvesvieta!

4

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn realizēti pūļa finansējuma platformā

6

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju