Ventspils pašvaldība paplašina dzīvokļa pabalsta saņēmēju loku

Ventspils pilsētas domes sēdē pieņemts lēmums veikt grozījumus saistošajos noteikumos «Par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanu un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanas kārtību Ventspils pilsētā». Nozīmīgākie grozījumi saistošajos noteikumos paredz paplašināt dzīvokļa pabalsta saņēmēju loku un atvieglot dzīvokļa pabalsta un vairāku citu pabalstu saņemšanas kārtību.

Turpmāk pabalstu ūdens skaitītāju uzstādīšanai un verifikācijai varēs saņemt ne tikai trūcīgie un maznodrošinātie, bet arī vientuļie pensionāri un vientuļās personas ar invaliditāti, kuru pensijas apmērs nepārsniedz 261,89 eiro mēnesī. Pašvaldības palīdzību ūdens skaitītāju uzstādīšanai un verifikācijai iepriekš minētās personas varēs saņemt 50% apmērā no maksājuma summas. Plānots, ka līdz ar grozījumiem saistošajos noteikumos turpmāk šo pabalstu varēs saņemt 328 vientuļie pensionāri un personas ar invaliditāti.

Savukārt, lai atvieglotu iedzīvotājiem pabalsta ūdens un kanalizācijas pakalpojumu izdevumu daļējai segšanai saņemšanu, Ventspils Sociālais dienests pārskaitīs piešķirto pabalstu pakalpojumu sniedzējam vai dzīvojamās mājas pārvaldniekam, vēl pirms trūcīgais vai maznodrošinātais iedzīvotājs būs veicis savu maksājuma daļu, pamatojoties uz rēķinā izrakstīto summu. Pašlaik pabalstu piešķiršanā pārsniegtajam ūdensapgādes pakalpojumam ir spēkā nosacījums, ka sociālais dienests apmaksā izdevumus par patērēto ūdeni 50% apmērā tikai pēc tam, kad iedzīvotājs ir veicis maksājumu.

Mājās, kurās iedzīvotāji būs nolēmuši nesaglabāt tiešos norēķinus ar pašvaldības uzņēmumiem "Ūdeka" un "Ventspils siltums", bet gan veikt maksājumus, saņemot rēķinu no mājas pārvaldnieka, sociālais dienests slēgs līgumus par trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem piešķirtā pabalsta pārskaitīšanu mājas pārvaldniekiem. Arī šajos gadījumos iedzīvotājiem nekas būtiski nemainīsies, jo mājas pārvaldnieks trūcīgo un maznodrošināto iedzīvotāju patērētās siltumenerģijas un ūdens izdevumu kompensācijai saņemto pabalstu pārskaitīs pakalpojuma sniedzējam, skaidroja pašvaldībā.

Pašlaik dzīvokļa pabalsta aprēķināšanā tiek ņemtas vērā Ventspils pilsētā noteiktās ūdens patēriņa normas vienai personai. Izmaiņas veiktas, ievērojot arī to, ka no šī gada 1.janvāra maksājuma aprēķināšanai par patērēto ūdeni vairs netiek piemērotas ūdens patēriņa normas mājokļos bez individuālajiem ūdens skaitītājiem.

Pēc grozījumu stāšanās spēkā dzīvokļa pabalstu piešķirs par patērēto auksto ūdeni (ne vairāk kā par pieciem kubikmetriem mēnesī vienai personai) un karstā ūdens sagatavošanu (ne vairāk kā par diviem kubikmetriem mēnesī vienai personai).

Pabalsta apmērs netiek mainīts. Pabalsts par auksto ūdeni un kanalizācijas pakalpojumiem, tāpat kā iepriekš, būs 50% apmērā no maksājuma summas mēnesī, savukārt par karstā ūdens sagatavošanu - no 55% līdz 100% atkarībā no iedzīvotāju grupas, pie kuras pieder pabalsta pieprasītājs.

Grozījumi saistošajos noteikumos atvieglos vēl citu pabalstu saņemšanu, jo atcelta prasība palīdzības saņēmējam iesniegt dažādus dokumentus, piemēram, iesniegt līgumus ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem, izziņas no mācību iestādes, lai saņemtu pabalstu mācību līdzekļu iegādei u.tml.

Ar mērķi samazināt administratīvo slogu tiek precizēta atsevišķu pabalstu saņemšanas kārtība, piemēram, pabalstam aprūpei mājās, pabalstam nekustamajam īpašumam piegulošās teritorijas uzkopšanai u.c

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

"Citadele" atbalsta programmā mājokļa iegādei piešķīrusi vairāk nekā 200 aizdevumus

14.01.2016

alt
alt

Jaunas dzīves sākums: kā iegādātajam mājoklim piešķirt personību

18.01.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

4

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā