Jaunas dzīves sākums: kā iegādātajam mājoklim piešķirt personību

Mājas ir vieta, kur varam atslābināties un būt mēs paši. Ievācoties jaunā dzīvoklī vai mājā, viss apkārt esošais ir svaigs un nepazīstams, taču, lai justos droši un mājīgi, mājoklis ir jāizjūt kā sava personīgā teritorija. Piedāvājam vairākas idejas, kā iekārtot mājīgu, īpašuma saimnieka dzīves stilam un prasībām atbilstošu vidi.

Piekar fotogrāfijas

Viens no vienkāršākajiem risinājumiem, kā jaunajā mājoklī ātri vien justies kā mājās, ir piekārt pie sienām savas iemīļotākās fotogrāfijas. Iegādātajā dzīvoklī vai mājā sākotnēji vēl nav atmiņu, ko lolot, tāpēc fotogrāfijas, kurās ir attēlots kas tuvs, mīļš un pazīstams, palīdzēs jaunajā vietā  justies komfortablāk.

Personības zīmogu mājoklim vari piešķirt ne vien ar fotogrāfijām, bet arī ar mākslas darbiem. Piemēram, ja dzīvojamā istabā pie sienas piekārsi lielizmēra mākslas darbu, tas ne vien izskatīsies lieliski un piesaistīs ciemiņu uzmanību, bet arī telpai piešķirs dzīvību un saimnieku "rokrakstu".

Nomaini virtuvē krānu

Tas, kāda sajūta valda mājās, bieži vien ir atkarīgs no dažādām sīkām detaļām. Piemēram, virtuvē kopējo noskaņu viegli vari uzlabot, nomainot veco izlietni un krānu pret jauniem. Tas ne tikai vizuāli izskatīsies baudāmāk, bet arī izmaksās salīdzinoši maz.

Šādas nelielas, tomēr nozīmīgas pārmaiņas vari izmantot arī citu mājokļa telpu atsvaidzināšanai. Piemēram, vannas istabu iespējams padarīt personiskāku, kaut vai nomainot tos pašus dvieļu turamos vai skapīšu vietā pie izlietnes ierīkojot elegantu spoguli.

Nokrāso sienas

Vēl viens vienkāršs veids, kā mājoklim piešķirt savu personību, ir nokrāsot tā sienas ar svaigu krāsas kārtu. Tā kā kopējo toņu paleti nezinātājam izvēlēties varētu būt grūti, iesākumā rekomendējam sev iemīļotā krāsu tonī nokrāsot vienu vai divas sienas. Proti, izveidot akcenta sienas – tās ne tikai radīs mājīgāku, personīgāku sajūtu, bet arī palīdzēs vieglāk noteikt mājokļa kopējo krāsu paleti.

Dekorē ar ziediem

Mājokli saimniekam tīkamāku un draudzīgāku spēj padarīt arī dažādas dabas veltes, piemēram, griezti ziedi vai dekoratīvi istabas augi. Turklāt, tie ne vien palīdz mājoklī mītošajiem justies kā mājās un uzlabo gaisa kvalitāti, bet arī izskatās vizuāli labi, neatkarīgi no tā, vai dzīvoklī izvietota viena vāze ar milzīgu puķu pušķi vai vairākas maziņas ar vienu vienīgu ziediņu iekšā.

Ikvienam mājoklim dzīvību spēs piešķirt gan milzīgi krūmi un koki lielos podos, gan mazi augi (piemēram, kaktusi, sukulenti vai papardes). Īpaši mājīgu atmosfēru izdosies radīt, ja tos izvietosi arī neierastās vietās, piemēram, kādā atvērtā virtuves plauktā vai vannas istabā uz galdiņa.

Izklāj pūkainu paklāju

Ikvienu mājokli omulīgāku spēj padarīt paklāji. Pat tad, ja dod priekšroku kailai grīdas virsmai, ir ieteicams kaut vai tikai vienā no mājokļa telpām izklāt pūkainu paklāju, jo tas mājoklim piešķir faktūru un rada mājīguma sajūtu.

Tiem, kuri  uztraucas, ka paklāji ir bieži jātīra, risinājums varētu būt paklāja izvietošana guļamistabā – tā ne vien retāk tas būs jātīra, bet arī varēsi justies ērti ik reizi,  kad izkāpsi no gultas, jo kājas sastapsies ar patīkamu, pūkainu materiālu.

Piešķir smaržu

Viens no elementiem, kas mājokli padara personiskāku, ir smaržas. Proti, katru reizi ienākot pa dzīvokļa vai mājas durvīm, mēs sajūtam tieši šai vietai raksturīgo aromātu, kas signalizē, ka esam mājās. Jaunā mājvietā šīs smarža vēl nav izveidojusies, tāpēc, lai pēc iespējas ātrāk iejustos, vari mēģināt to radīt paša spēkiem.

Izvēlies gaismas ķermeņus

Kad mēs izvēlamies jaunu mājvietu, liela uzmanība tiek veltīta arī tam, cik dzīvoklis vai māja ir gaiša. Gaismas ķermeņiem svarīga nozīme ir ne vien mājokļa izvēlē, bet arī ikdienā, jo tie ir viens no faktoriem, kas nosaka, cik ērti mājoklī jūtamies.

Lai savu jauniegūto īpašumu pēc iespējas ātrāk sajustu kā mājas, ieteicams novecojušos gaismas ķermeņus nomainīt pret jauniem, moderniem.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Ventspils pašvaldība paplašina dzīvokļa pabalsta saņēmēju loku

18.01.2016

alt
alt

Jaunās valdības viena no prioritātēm: "nenoraut" kārtējo stopkrānu uzņēmējdarbības veicināšanā

18.01.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

4

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

5

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

6

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

City24 redaktora izvēle

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"