Piesārņots iekštelpu gaiss - pirmais solis ceļā uz veselības problēmām

Pašiem neapzinoties, dienas lielāko daļu (līdz pat 90%) esam pakļauti neredzamam veselības ienaidniekam – telpu mitrumam un pelējumam. Sliktas kvalitātes gaiss ir viens no biežākajiem slimību cēloņiem arī Latvijā. Atbildība par izvairīšanos no mitruma vai mitruma samazināšanu pašlaik lielā mērā attiecas ne tikai uz indivīdu vai mājsaimniecību, bet arī publiskām un rūpnieciskām ēkām ar mehānisko ventilāciju.

Iekštelpu gaisa kvalitāte ir nozīmīga vides veselības problēma, jo, lielāko dienas daļu pavadot telpās, praktiski visi cilvēki ir pakļauti iekštelpu gaisa piesārņotāju iedarbībai. Ilgāku laiku telpās pavada tieši ekonomiski attīstītāko valstu iedzīvotāji, kā arī vēsajā un mitrajā klimatā dzīvojošie. Problēmas risināšanu uzņēmies SIA "4bee", kas šobrīd strādā pie inovatīvas gaisa monitoringa un regulēšanas tehnoloģijas iekārtas "W:AIR". Jaunā sistēma ļaus maksimāli precīzi un efektīvi izmantot ventilācijas sistēmas uzlabojot gaisa kvalitāti telpās.

Piesārņots iekštelpu gaiss ir nopietns riska faktors, kas izraisa slimības, pazemina darba spējas un dzīves kvalitāti. Mitruma problēma iekštelpās bieži vien  ir saistīta ar sliktu mājokļa kvalitāti un sliktiem sociāliem apstākļiem – sliktu iekštelpu gaisa kvalitāti, neatbilstošu mājokļu higiēnu, kas ietver gan telpu pārapdzīvotību, zemu gaisa apmaiņas līmeni, pazeminātu gaisa temperatūru un sliktu telpu izolāciju.

"Šobrīd sensoru diagnostika  un regulēšana notiek manuāli un savā ziņā kļuvusi par novecojušu metodi. Daudzi aizraujas ar enerģijas taupīšanu, māju siltināšanu un renovēšanu, taču aizmirst par gaisa kvalitātes nodrošināšanu. Pazemināts gaisa apmaiņas biežums rada gaisa piesārņojuma un mitruma problēmas. Ventilācijas sistēmas būvniecībā ir "jūtīgs" jautājums. Tās ir lielas izmaksas būvniecības sākumā, taču laikus neieviesta moderna gaisa diagnostikas tehnoloģija ir ietaupījums vienīgi uz veselības rēķina," stāsta SIA "4bee" projekta koordinatore Dace Minikoviča.

Eiropas valstīs, t.sk. arī Latvijā, mājokļu mitruma problēma tiek risināta ar tehniskiem būvniecības standartiem (galvenokārt pielietojami jaunajām ēkām) un ar higiēnas prasībām, kuru ievērošana garantē, ka apstākļi nav kaitīgi veselībai, lai gan tās bieži vien neietver prasību aizsardzībai pret pārmērīgu mitrumu. Esošās politikas mērķis ir garantēt apdzīvojamus un veselīgus mājokļu apstākļus.

SIA "4bee" ir uzņēmums, kas ar jaunas tehnoloģijas palīdzību iecerējis realizēt gaisa kvalitātes kontroles revolūciju Latvijā. Līdzšinējā gaisa diagnostikas un regulēšanas metode ir novecojusi. Šobrīd uzņēmums ar Zaļo tehnoloģiju inkubatora palīdzību strādā pie jaunais produkta jeb iekārta "W:AIR", kas ar sensora palīdzību attālināti mēra gaisa kvalitātes parametrus dažādās ventilācijas sistēmas vietās. Šāda diagnostika palīdzēs ātri atrast kļūdas sistēmas darbībā, un monitorēt sistēmas veiktspēju, tādējādi būtiski ietaupot enerģijas izmaksas, ko patērē ventilācijas sistēma, un uzlabojot cilvēku veselību publiskās un ražošanas ēkās.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Jaunās valdības viena no prioritātēm: "nenoraut" kārtējo stopkrānu uzņēmējdarbības veicināšanā

18.01.2016

alt
alt

Pirmie 18 būvspeciālisti BVKB nokārtojuši sertifikācijas teorētisko eksāmenu

18.01.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iespēja dzīvot pazīstamā arhitekta Vladimira Volkova projektētā villā Sunīšos

2

Rudens mājokļu medības: klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos

3

Interesentiem tiks izrādīti jaunākie dzīvokļi Jaunajā Teikā

4

Piedalies Atvērto durvju dienā un apskati projekta 26VESETAS dzīvokļus

5

Jūrmalas Sun Terraces aicina uz Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Klientiem durvis vērs arī vairāki jaunie projekti Pārdaugavā un Mārupē

City24 redaktora izvēle

alt

Ieteikumi virtuves "atsvaidzināšanai" jebkuram budžetam

alt

Nāc uz Atvērto durvju dienas maratonu un laimē dāvanu karti 300 eur vērtībā no ALANDEKO

alt

Ieskaties! Dizaina māja Bieriņos ar "The devil is in the details" pieeju