Latvijā divas trešdaļas mājsaimniecību apdrošināšanai tērē līdz 300 eiro gadā

Latvijā divas trešdaļas mājsaimniecību apdrošināšanai tērē līdz 300 eiro gadā, liecina apdrošināšanas sabiedrības «Ergo» pētījums.

Aptauja rāda, ka 31% mājsaimniecību tērē apdrošināšanai līdz 100 eiro gadā, 19% - no 101 līdz 200 eiro gadā, 16% - no 201 līdz 300 eiro gadā, 10% - no 301 līdz 400 eiro gadā, bet 15% - 401 eiro un vairāk.

Iepriekš šāda aptauja veikta 2011.gadā. Salīdzinājumā ar to laiku audzis tēriņu apjoms, ko mājsaimniecības velta apdrošināšanai. Audzis to mājsaimniecību īpatsvars, kas tērē apdrošināšanai vairāk nekā 400 eiro gadā - pašlaik tik lielu summu tērē 15% aptaujāto, bet pirms pieciem gadiem to darīja 8%. Tas saistīts arī ar Latvijas kopējo ekonomisko attīstību, žurnālistiem atzina "Ergo" valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse. Viņa skaidroja: ja aug ekonomika, aug arī gan sabiedrības izpratne par apdrošināšanu, gan arī aktīvu vērtība, ko iedzīvotāji vēlas pasargāt.

Aptauja rāda, ka arī Lietuvā mājsaimniecības apdrošināšanai velta līdzīgas summas kā Latvijā, arī Lietuvā audzis to mājsaimniecību īpatsvars, kas gadā apdrošināšanai tērē vairāk nekā 400 eiro - pašlaik tik lielu summu apdrošināšanas pakalpojumiem atvēl 14% mājsaimniecību, bet pirms pieciem gadiem - 6%. Igaunijā ir mazāks to mājsaimniecību īpatsvars - 22%, kas tērē apdrošināšanai līdz 100 eiro gadā.

Pētījums rāda, ka Latvijas iedzīvotāji iegādājas apdrošināšanu, lai gūtu drošības sajūtu. Tas ir svarīgi 61% aptaujāto. Nepilna trešdaļa jeb 30% atzinuši, ka apdrošināšanu motivē iegādāties personīgā pozitīvā pieredze, 25% domā, ka apdrošināšana ir pašsaprotama lieta, vēl 25% atzinuši, ka apdrošināšanu iegādājas, jo to prasa bankas.

Aptauja rāda, ka iedzīvotāji Latvijā kā svarīgāko apdrošināšanas veidu izvēlētos veselības apdrošināšanu. Ja pašlaik nebūtu iegādāta neviena no apdrošināšanas polisēm, izņemot obligāto apdrošināšanas veidu OCTA, veselības apdrošināšanu kā primāro izvēlētos 63% Latvijas iedzīvotāju.

Ja salīdzina 2015.gada nogalē un 2011.gadā veikto pētījumu, redzams, ka Latvijas iedzīvotāju prioritātes šajā laikā ir mainījušās. Aptaujā pirms pieciem gadiem Latvijā īpašumu apdrošināšana tika minēta kā pirmā prioritāte, toreiz to norādīja 63%. 2015.gada beigās to atzīmējuši 55% Latvijas iedzīvotāju.

Savukārt gan Lietuvā, gan Igaunijā kā prioritārā atzīta īpašumu apdrošināšana (60% abās valstīs), un par to, salīdzinot ar 2011.gadā veikto aptauju, uzskati nav būtiski mainījušies - arī toreiz abās valstīs tā visbiežāk tika minēta kā vēlamākais apdrošināšanas veids, izņemot obligāto apdrošināšanas veidu OCTA. Kā otru vēlamāko polisi lietuvieši un igauņi uzskata KASKO (attiecīgi - 48% un 47%), kamēr Latvijā tā atzīmēta kā trešā svarīgākā (38%).

Vienīgi iedzīvotāji Igaunijā starp trīs prioritārajiem apdrošināšanas veidiem ierindo dzīvības apdrošināšanu (34%), savukārt Lietuvā trešo vietu ieņem veselības apdrošināšana (46%).

Pētījumu par Baltijas iedzīvotāju ieradumiem un attieksmi pret apdrošināšanu "Ergo" veica 2015.gada nogalē. Tajā piedalījās 1500 respondentu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Katrā valstī aptaujāti 500 cilvēki. Aptauja veikta sadarbībā ar "Mind Scan". Šādu aptauju "Ergo" veica arī 2011.gadā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Padomi, kā izveidot perfektu sludinājumu un vieglāk noslēgt darījumu

19.01.2016

alt
alt

Pērnā gada noslēgums biroju telpu nomas tirgū bijis vidēji aktīvs

19.01.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

2

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

3

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

4

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

5

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

6

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda