Būvniecības valsts kontroles birojs izglītojis vairāk nekā trīsarpus tūkstošus speciālistu

Lai informētu par būvniecības nozares aktualitātēm, Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk tekstā – Birojs), pērn 10 pilsētās visā Latvijā organizējis 16 seminārus, kurus klātienē apmeklējuši 852, bet interneta tiešraidē noskatījušies 1240 būvniecības procesa dalībnieku. Arī šogad Birojs turpinās informatīvo semināru ciklu, plānojot izglītot būvniecības nozares profesionāļus, ēku īpašniekus un apsaimniekotājus.

Šī gada pirmais seminārs norisināsies jau 22.janvārī Rīgā par būvekspertu sertificēšanu un būvekspertīžu organizēšanu. “Ņemot vērā, ka no šī gada janvāra esam uzsākuši būvekspertu sertifikāciju, un ar 2016.gada 1.jūliju ekspertīzes veikt būs tiesīgi tikai Biroja sertificēti būvspeciālisti, īpaši svarīgi ir turpināt informēt un izglītot būvniecības procesa dalībniekus par jauno kārtību būvekspertīžu organizēšanā,” stāsta Biroja direktors Pēteris Druķis.

Nākamais seminārs par būvekspertu sertificēšanu un būvekspertīžu organizēšanu norisināsies 4.martā Rīgā. Savukārt martā un aprīlī tiks turpināti arī semināri būvniecības procesa dalībniekiem par Biroja konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē un ēku īpašniekiem un apsaimniekotajiem par ēku ekspluatācijas nepilnībām. Nākamo semināru norises laiki vēl tiks precizēti februāra vidū. Semināriem pieteikties var Biroja interneta mājaslapā

Veicinot nozares profesionāļu izglītošanu, kopš pagājušajā gada rudens Birojs organizējis seminārus par konstatētajām problēmām publisko ēku ekspluatācijā, būvniecības jautājumiem, patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu, konstatētajām problēmām būvdarbu kontrolē, kā arī par būvekspertīžu organizēšanas un būvekspertu sertificēšanas kārtību. Semināri norisinājās Tukumā, Jūrmalā, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Saldū, Cēsīs, Madonā un Rīgā. Semināru dalībnieku vidū bija pārstāvji no 12 nevalstiskajām organizācijām, pārstāvji un būvspeciālisti no 98 būvniecības uzņēmumiem, kā arī dalībnieki no vairāk nekā 80 Latvijas pašvaldībām un 90 Latvijas pašvaldību būvvaldēm.

Savukārt Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros no 1. līdz 5. jūnijam Rīgā norisinājās ES Būvniecības nedēļa par Eiropas un starptautisko standartu un inovatīvu risinājumu pieejamību būvniecībā, kuras ietvaros notika dažādi būvniecības nozares aktualitātēm veltīti pasākumi, kas kopumā pulcēja vairāk nekā 350 būvniecības nozares speciālistu no Latvijas un Eiropas.

Bet novembrī Rīgā tika rīkota starptautiska konference par būvdarbu kvalitātes kontroli, kurā par aktuālo būvniecības nozarē un tās attīstībā dalījās Baltijas un Eiropas vadošie eksperti. Kopumā to interneta tiešraidē vēroja vairāk nekā 1000 interesentu, savukārt klātienē apmeklēja 175 dalībnieki, no kuriem 78% bija būvkomersanti un būvspeciālisti, 9% pašvaldības un pašvaldību būvvalžu speciālisti, savukārt 13% ar būvniecības nozari saistīti pārstāvji no valsts un nevalstiskajām organizācijām.

Papildu informācijai par semināriem lūgums sazināties ar Biroja sadarbības projektu vadītāju Neldu Elsiņu pa tālruni 67013320 vai e-pastu: nelda.elsina@bvkb.gov.lv.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Aicinām uz atvērto durvju dienu projektā Ezerparka Nami!

19.01.2016

alt
alt

Latvijā ceturksnī straujākais mājokļu cenu samazinājums ES

20.01.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP5: gaumīgi vienistabas dzīvokļi Rīgā

2

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

3

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni

4

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

5

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

6

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

City24 redaktora izvēle

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

alt

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā