Būvniecības valsts kontroles birojs izglītojis vairāk nekā trīsarpus tūkstošus speciālistu

Lai informētu par būvniecības nozares aktualitātēm, Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk tekstā – Birojs), pērn 10 pilsētās visā Latvijā organizējis 16 seminārus, kurus klātienē apmeklējuši 852, bet interneta tiešraidē noskatījušies 1240 būvniecības procesa dalībnieku. Arī šogad Birojs turpinās informatīvo semināru ciklu, plānojot izglītot būvniecības nozares profesionāļus, ēku īpašniekus un apsaimniekotājus.

Šī gada pirmais seminārs norisināsies jau 22.janvārī Rīgā par būvekspertu sertificēšanu un būvekspertīžu organizēšanu. “Ņemot vērā, ka no šī gada janvāra esam uzsākuši būvekspertu sertifikāciju, un ar 2016.gada 1.jūliju ekspertīzes veikt būs tiesīgi tikai Biroja sertificēti būvspeciālisti, īpaši svarīgi ir turpināt informēt un izglītot būvniecības procesa dalībniekus par jauno kārtību būvekspertīžu organizēšanā,” stāsta Biroja direktors Pēteris Druķis.

Nākamais seminārs par būvekspertu sertificēšanu un būvekspertīžu organizēšanu norisināsies 4.martā Rīgā. Savukārt martā un aprīlī tiks turpināti arī semināri būvniecības procesa dalībniekiem par Biroja konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē un ēku īpašniekiem un apsaimniekotajiem par ēku ekspluatācijas nepilnībām. Nākamo semināru norises laiki vēl tiks precizēti februāra vidū. Semināriem pieteikties var Biroja interneta mājaslapā

Veicinot nozares profesionāļu izglītošanu, kopš pagājušajā gada rudens Birojs organizējis seminārus par konstatētajām problēmām publisko ēku ekspluatācijā, būvniecības jautājumiem, patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu, konstatētajām problēmām būvdarbu kontrolē, kā arī par būvekspertīžu organizēšanas un būvekspertu sertificēšanas kārtību. Semināri norisinājās Tukumā, Jūrmalā, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Saldū, Cēsīs, Madonā un Rīgā. Semināru dalībnieku vidū bija pārstāvji no 12 nevalstiskajām organizācijām, pārstāvji un būvspeciālisti no 98 būvniecības uzņēmumiem, kā arī dalībnieki no vairāk nekā 80 Latvijas pašvaldībām un 90 Latvijas pašvaldību būvvaldēm.

Savukārt Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē ietvaros no 1. līdz 5. jūnijam Rīgā norisinājās ES Būvniecības nedēļa par Eiropas un starptautisko standartu un inovatīvu risinājumu pieejamību būvniecībā, kuras ietvaros notika dažādi būvniecības nozares aktualitātēm veltīti pasākumi, kas kopumā pulcēja vairāk nekā 350 būvniecības nozares speciālistu no Latvijas un Eiropas.

Bet novembrī Rīgā tika rīkota starptautiska konference par būvdarbu kvalitātes kontroli, kurā par aktuālo būvniecības nozarē un tās attīstībā dalījās Baltijas un Eiropas vadošie eksperti. Kopumā to interneta tiešraidē vēroja vairāk nekā 1000 interesentu, savukārt klātienē apmeklēja 175 dalībnieki, no kuriem 78% bija būvkomersanti un būvspeciālisti, 9% pašvaldības un pašvaldību būvvalžu speciālisti, savukārt 13% ar būvniecības nozari saistīti pārstāvji no valsts un nevalstiskajām organizācijām.

Papildu informācijai par semināriem lūgums sazināties ar Biroja sadarbības projektu vadītāju Neldu Elsiņu pa tālruni 67013320 vai e-pastu: nelda.elsina@bvkb.gov.lv.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Aicinām uz atvērto durvju dienu projektā Ezerparka Nami!

19.01.2016

alt
alt

Latvijā ceturksnī straujākais mājokļu cenu samazinājums ES

20.01.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

2

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

3

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

4

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

5

Pēdējās iespējas kļūt par "Skanstes Parka" iemītnieku - vairs pieejami tikai daži dzīvokļi

6

Rīgas pieejamākajā projektā "Liepziedi" aktīvi norit otrās ēkas būvdarbi

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā