Kā uzvarēt tumšās ziemas dienas un ienest mājoklī gaišumu

Gada tumšie mēneši, kad saule debesīs rotājas pavisam īsu brīdi, var šķist visai nomācoši. Lai piepildītu nepieciešamību pēc gaismas un uzlabotu sev noskaņojumu, ziemas laikā it īpaši ieteicams rūpēties par to, lai mājas, vieta, kur pavadām lielāko daļu sava laika, būtu gaišas, siltas un aicinošas. Piedāvājam dažus padomus, kā gada tumšajos mēnešos mājoklī ienest gaišumu. 

Gaisīgi aizkari

 Nekas nespēj aizstāt dabisko apgaismojumu. Lai dienas gaisma veiksmīgi iekļūtu mājoklī un tas būtu gaišs, svarīga ir pareiza aizkaru izvēle, kā arī to izvietojums pie logiem.

Izvēlies aizkarus, kas ir pietiekami gari, lai tos pēc atvēršanas varētu aizāķēt vai aizsiet tālāk par loga rāmi, un tie neaizsegtu stiklus, caur telpās ieplūst gaisma. Pie logiem vēlams nekārt arī smagnējas drapērijas. Tā vietā ieteicami caurspīdīgi, gandrīz ēteriski aizkari, kas netraucēs gaismai iekļūt istabās. Īpaši iespaidīgi šādi gaisīgi, plīvojoši aizkari izskatīties, ja tie stiepsies no grīdas līdz pat griestiem.

Skandināvu dizains

Funkcionālajā un vienkāršajā skandināvu dizainā īpaši liela nozīme tiek pievērsta apgaismojumam. Ja vēlies, lai arī Tavā mājoklī arvien valdītu gaima, iespējams, ir vērts apsvērt šī interjera stila ieviešanu arī savās mājās.

Viena no skandināvu dizaina pamatiezīmēm ir baltas sienas, kas mājoklī ienes papildus gaišumu. Lai telpas neizskatītos pēc milzīga sniega lauka un nešķistu pārlieku sterilas, interjerā tiek iekļauti dažādi melni akcenti, kā arī dabas veltes, piemēram, koks un zaļumi.

Spoguļi un spožums

Lai sava mājokļa telpas padarītu gaišākas, iekļauj interjerā spoguļus, kā arī dažādus spožus akcentus, jo tie atstaro gaismu. Spoguli ieteicams pakārt vai novietot pretim logiem vai kādam citam gaismas avotam, lai telpā radītu vienmērīgu apgaismojumu.

Apgaismojums

Tikpat svarīgs kā dabiskā gaisma, ir arī mākslīgais apgaismojums. Mūsdienās ir iespējams realizēt visdažādākos apgaismošanas risinājumus, tāpēc vari izvēlēties savai gaumei un mājokļa specifikai piemērotāko. Izmēģini gan griestu, gan grīdas lampas, novieto gaismekļus uz galdiem un izmanto tos ne vien kā gaismas avotus, bet arī interjera elementus. Lai vieglāk mājoklī radītu vajadzīgo noskaņu un pārāk spilgta gaisma nekairinātu acis, ieteicams izvēlēties gaismas ķermeņus, kuriem var regulēt apgaismojuma intensitāti. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Daļa būvinženieru reizēm nepareizi izmanto Eirokodeksa standartus

25.01.2016

alt
alt

Jēkaba kazarmas – lieliska vieta biznesam Vecrīgas darījumu rajonā

26.01.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

3

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

4

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

5

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

6

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju