25 nesakārtotiem īpašumiem Kuldīgas novadā piešķirs paaugstinātu NĪN likmi

Paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likme Kuldīgas novadā šogad tiks piemērota 25 nesakārtotiem īpašumiem - to paredz vakar Kuldīgas novada domes sēdē apstiprinātais vidi degradējošu, sagruvušu un cilvēku drošību apdraudošu būvju saraksts, informē Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieka palīdze Evita Pētersone.

Kuldīgas dome apstiprinājusi sarakstu ar Kuldīgas pilsētā un Kuldīgas novada pagastos esošām vidi degradējošām, sagruvušām vai cilvēku drošību apdraudošām būvēm, kuru īpašniekiem piemērojama paaugstināta NĪN likme. Likums "Par nekustamā īpašuma nodokli" paredz, ka šādas būves apliek ar NĪN likmi 3% apmērā no būves un tai piekritīgās zemes lielākās kadastrālās vērtības, ja to ir noteikusi pašvaldība savos saistošajos noteikumos.

Kuldīgas novada pašvaldības Būvinspekcijas nodaļa, 2015.gadā apsekojot vidi degradējošās, sagruvušās vai cilvēku drošību apdraudošās būves, ir sagatavojusi sarakstu ar tām būvēm, kam 2016.gadā piemēros paaugstinātu NĪN likmi. Salīdzinot ar 2014.gadu, bīstamo būvju skaits ir samazinājies, kas liecina par to, ka īpašnieki pēc būvinspektoru atzinumiem ir ņēmuši vērā norādījumus un sākuši sava īpašuma sakārtošanu, uzsvēra Pētersone.

Šo sarakstu pirms apstiprināšanas domē ir saskaņojusi Kuldīgas novada domes Būvniecības komisija.

Graustu statuss gan Kuldīgas novadā ir kopumā ap 300 objektiem, taču ne visiem tiek piemērota paaugstināta NĪN likme. Kuldīgas pilsētā graustu statuss piešķirts 68 būvēm, no kurām 70% atrodas Kuldīgas vēsturiskā centra kā pilsētbūvniecības pieminekļa un tā aizsargjoslas teritorijā. 2015.gadā demontēti un sakārtoti astoņi objekti, piecos objektos sākti sakārtošanas darbi, vēl divām būvēm veikti minimālie konservācijas darbi. Ja īpašnieks nereaģē uz vairākkārtējiem uzaicinājumiem sakārtot savu īpašumu, pašvaldība veic minimālus ēkas konservācijas darbus vai glābšanas darbus par saviem līdzekļiem, izdevumus piedzenot no īpašnieka, skaidroja Pētersone.

Vairāki grausti ir ar kultūrvēsturisku nozīmi, un, lai ēkas tiktu saglabātas, Kuldīgas novada pašvaldība aicina graustu īpašniekus piedalīties projektu konkursā "Valsts nozīmes kultūras pieminekļa "Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs" teritorijā esošo ēku, kā arī Kuldīgas novadā esošu Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ietverto ēku restaurācija un konservācija". Konkursā ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50% apmērā no kopējās izmaksu tāmes, bet ne vairāk 10 000 eiro nesošo konstrukciju renovācijai un ne vairāk kā 5000 eiro citos gadījumos. Izmantojot šo iespēju, vairākas ēkas ir renovētas un atjaunotas, tādējādi uzlabojot pilsētvidi un apkārtējo infrastruktūru, informēja Pētersone.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Latectus 2015. gadā veicis darījumus par 37,2 miljoniem eiro

29.01.2016

alt
alt

City24 piedāvā: janvārī skatītāko aktīvo objektu TOP 6

29.01.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

2

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

3

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

4

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

5

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

6

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem