25 nesakārtotiem īpašumiem Kuldīgas novadā piešķirs paaugstinātu NĪN likmi

Paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likme Kuldīgas novadā šogad tiks piemērota 25 nesakārtotiem īpašumiem - to paredz vakar Kuldīgas novada domes sēdē apstiprinātais vidi degradējošu, sagruvušu un cilvēku drošību apdraudošu būvju saraksts, informē Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieka palīdze Evita Pētersone.

Kuldīgas dome apstiprinājusi sarakstu ar Kuldīgas pilsētā un Kuldīgas novada pagastos esošām vidi degradējošām, sagruvušām vai cilvēku drošību apdraudošām būvēm, kuru īpašniekiem piemērojama paaugstināta NĪN likme. Likums "Par nekustamā īpašuma nodokli" paredz, ka šādas būves apliek ar NĪN likmi 3% apmērā no būves un tai piekritīgās zemes lielākās kadastrālās vērtības, ja to ir noteikusi pašvaldība savos saistošajos noteikumos.

Kuldīgas novada pašvaldības Būvinspekcijas nodaļa, 2015.gadā apsekojot vidi degradējošās, sagruvušās vai cilvēku drošību apdraudošās būves, ir sagatavojusi sarakstu ar tām būvēm, kam 2016.gadā piemēros paaugstinātu NĪN likmi. Salīdzinot ar 2014.gadu, bīstamo būvju skaits ir samazinājies, kas liecina par to, ka īpašnieki pēc būvinspektoru atzinumiem ir ņēmuši vērā norādījumus un sākuši sava īpašuma sakārtošanu, uzsvēra Pētersone.

Šo sarakstu pirms apstiprināšanas domē ir saskaņojusi Kuldīgas novada domes Būvniecības komisija.

Graustu statuss gan Kuldīgas novadā ir kopumā ap 300 objektiem, taču ne visiem tiek piemērota paaugstināta NĪN likme. Kuldīgas pilsētā graustu statuss piešķirts 68 būvēm, no kurām 70% atrodas Kuldīgas vēsturiskā centra kā pilsētbūvniecības pieminekļa un tā aizsargjoslas teritorijā. 2015.gadā demontēti un sakārtoti astoņi objekti, piecos objektos sākti sakārtošanas darbi, vēl divām būvēm veikti minimālie konservācijas darbi. Ja īpašnieks nereaģē uz vairākkārtējiem uzaicinājumiem sakārtot savu īpašumu, pašvaldība veic minimālus ēkas konservācijas darbus vai glābšanas darbus par saviem līdzekļiem, izdevumus piedzenot no īpašnieka, skaidroja Pētersone.

Vairāki grausti ir ar kultūrvēsturisku nozīmi, un, lai ēkas tiktu saglabātas, Kuldīgas novada pašvaldība aicina graustu īpašniekus piedalīties projektu konkursā "Valsts nozīmes kultūras pieminekļa "Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs" teritorijā esošo ēku, kā arī Kuldīgas novadā esošu Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ietverto ēku restaurācija un konservācija". Konkursā ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50% apmērā no kopējās izmaksu tāmes, bet ne vairāk 10 000 eiro nesošo konstrukciju renovācijai un ne vairāk kā 5000 eiro citos gadījumos. Izmantojot šo iespēju, vairākas ēkas ir renovētas un atjaunotas, tādējādi uzlabojot pilsētvidi un apkārtējo infrastruktūru, informēja Pētersone.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Latectus 2015. gadā veicis darījumus par 37,2 miljoniem eiro

29.01.2016

alt
alt

City24 piedāvā: janvārī skatītāko aktīvo objektu TOP 6

29.01.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

2

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

3

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

4

Dzīvokļi hygge dzīves baudīšanai jaunajā projektā Lofts&Rosegold

5

Ielūdz uz īpašo klientu dienu Ezerparka Namos

6

"Vestabalt" atvērs durvis daudzdzīvokļu namam Tallinas ielā 86

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda