25 nesakārtotiem īpašumiem Kuldīgas novadā piešķirs paaugstinātu NĪN likmi

Paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likme Kuldīgas novadā šogad tiks piemērota 25 nesakārtotiem īpašumiem - to paredz vakar Kuldīgas novada domes sēdē apstiprinātais vidi degradējošu, sagruvušu un cilvēku drošību apdraudošu būvju saraksts, informē Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieka palīdze Evita Pētersone.

Kuldīgas dome apstiprinājusi sarakstu ar Kuldīgas pilsētā un Kuldīgas novada pagastos esošām vidi degradējošām, sagruvušām vai cilvēku drošību apdraudošām būvēm, kuru īpašniekiem piemērojama paaugstināta NĪN likme. Likums "Par nekustamā īpašuma nodokli" paredz, ka šādas būves apliek ar NĪN likmi 3% apmērā no būves un tai piekritīgās zemes lielākās kadastrālās vērtības, ja to ir noteikusi pašvaldība savos saistošajos noteikumos.

Kuldīgas novada pašvaldības Būvinspekcijas nodaļa, 2015.gadā apsekojot vidi degradējošās, sagruvušās vai cilvēku drošību apdraudošās būves, ir sagatavojusi sarakstu ar tām būvēm, kam 2016.gadā piemēros paaugstinātu NĪN likmi. Salīdzinot ar 2014.gadu, bīstamo būvju skaits ir samazinājies, kas liecina par to, ka īpašnieki pēc būvinspektoru atzinumiem ir ņēmuši vērā norādījumus un sākuši sava īpašuma sakārtošanu, uzsvēra Pētersone.

Šo sarakstu pirms apstiprināšanas domē ir saskaņojusi Kuldīgas novada domes Būvniecības komisija.

Graustu statuss gan Kuldīgas novadā ir kopumā ap 300 objektiem, taču ne visiem tiek piemērota paaugstināta NĪN likme. Kuldīgas pilsētā graustu statuss piešķirts 68 būvēm, no kurām 70% atrodas Kuldīgas vēsturiskā centra kā pilsētbūvniecības pieminekļa un tā aizsargjoslas teritorijā. 2015.gadā demontēti un sakārtoti astoņi objekti, piecos objektos sākti sakārtošanas darbi, vēl divām būvēm veikti minimālie konservācijas darbi. Ja īpašnieks nereaģē uz vairākkārtējiem uzaicinājumiem sakārtot savu īpašumu, pašvaldība veic minimālus ēkas konservācijas darbus vai glābšanas darbus par saviem līdzekļiem, izdevumus piedzenot no īpašnieka, skaidroja Pētersone.

Vairāki grausti ir ar kultūrvēsturisku nozīmi, un, lai ēkas tiktu saglabātas, Kuldīgas novada pašvaldība aicina graustu īpašniekus piedalīties projektu konkursā "Valsts nozīmes kultūras pieminekļa "Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs" teritorijā esošo ēku, kā arī Kuldīgas novadā esošu Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ietverto ēku restaurācija un konservācija". Konkursā ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50% apmērā no kopējās izmaksu tāmes, bet ne vairāk 10 000 eiro nesošo konstrukciju renovācijai un ne vairāk kā 5000 eiro citos gadījumos. Izmantojot šo iespēju, vairākas ēkas ir renovētas un atjaunotas, tādējādi uzlabojot pilsētvidi un apkārtējo infrastruktūru, informēja Pētersone.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Latectus 2015. gadā veicis darījumus par 37,2 miljoniem eiro

29.01.2016

alt
alt

City24 piedāvā: janvārī skatītāko aktīvo objektu TOP 6

29.01.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem