Bauskas novadā ievieš līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju siltināšanai un atjaunošanai

Bauskas novada dome šonedēļ apstiprinājusi saistošos noteikumus «Par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējuma apmēru un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai un māju atjaunošanai», ar to novadā ieviešot šādu pašvaldības pakalpojumu.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Gorškova informēja, ka noteikumi nosaka, kam un kādā kārtībā Bauskas novada pašvaldība piešķir līdzfinansējumu energoefektivitātes pasākumu un mājas atjaunošanas darbu veikšanai.

"Esošajā ekonomiskajā situācijā, augot tarifiem siltuma un energoapgādes jomā, arvien aktuālāks kļūst jautājums par energopatēriņa samazināšanu un daudzdzīvokļu dzīvojamo māju mūža pagarināšanu, veicot to atjaunošanu. Viens no veidiem, kā to panākt, ir veikt energoefektivitātes pasākumus, kas nākotnē palīdzēs ietaupīt uz apkures rēķina, un mājas atjaunošanas darbus," skaidroja Gorškova.

Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumu veikšanai iedzīvotājiem būs iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu energoaudita un tehniskās apsekošanas veikšanai līdz 80% no izmaksām, bet ne vairāk kā 900 eiro apmērā.

Atbalsts paredzēts arī tehniskās dokumentācijas sagatavošanai. Vienkāršotas fasādes atjaunošanas apliecinājuma kartes izstrādāšanai atbilstoši energoaudita atskaitē minētajiem pasākumiem paredzēts segt līdz 70% no izmaksām, bet ne vairāk kā 500 eiro, kā arī būvprojekta izstrādāšanai - līdz 50% no izmaksām, bet ne vairāk kā 1500 eiro.

Saistošie noteikumi nosaka, ka līdzfinansējumu varēs saņemt arī energoefektivitātes pasākumu īstenošanai, piemēram, ārdurvju bloku, logu atjaunošanai vai nomaiņai koplietošanas telpās, fasādes siltināšanai, norobežojošo konstrukciju - pagraba, bēniņu vai pēdējā stāva griestu pārseguma - siltināšanai, jumta seguma siltināšanai un nomaiņai, karstā ūdens un apkures sistēmu cauruļvadu siltināšanai koplietošanas telpās, siltumapgādes sistēmas atjaunošanai vai pārbūvēšanai un citos pasākumos.

Noteikts, ka līdzfinansējuma apjoms veidos līdz 10% no kopējiem izdevumiem, bet ne vairāk kā 15 000 eiro vienai dzīvojamai mājai.

Saistošajos noteikumos arī iestrādāts punkts, ka pašvaldība var lemt par līdzfinansējuma piešķiršanu līdz 5000 eiro ārkārtas situācijas novēršanai, ja mājas tehniskais stāvoklis normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atzīts par bīstamu cilvēku dzīvībai vai veselībai. Tomēr iepriekš tiks izvērtēts, kādus pasākumus namsaimnieks ir veicis mājas uzturēšanā, kāds bijis pašu ieguldījums, skaidroja pašvaldības pārstāve.

Uz atbalstu būs iespēja pretendēt arī daudzdzīvokļu namiem ar 200 kvadrātmetru kopplatību, tādējādi tiek dota iespēja lauku apdzīvotās vietās arī četru dzīvokļu mājām saņemt līdzfinansējumu energoefektivitātes pasākumu veikšanai, skaidroja Gorškova.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

17 dzīvokļu izsole projektā "Dienvidu pakavs II"

01.02.2016

alt
alt

Sertifikātu būvekspertīžu veikšanai saņēmuši pirmie divi speciālisti

01.02.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

2

TEKSTILIANA - jau sen gaidīta dzīvesvieta!

3

Atvērto durvju diena pieprasītajos "Ezerparka Namos"

4

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn realizēti pūļa finansējuma platformā

6

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju