Sertifikātu būvekspertīžu veikšanai saņēmuši pirmie divi speciālisti

Pagājušajā nedēļā Būvniecības valsts kontroles birojā (turpmāk – Birojs) būvspeciālistu sertifikācijas praktisko eksāmenu nokārtojuši pirmie trīs būvspeciālisti, no kuriem divi jau piektdien saņēma sertifikātus būvekspertīžu veikšanai. Pirmās divas darbības sfēras, kurās nokārtoti eksāmeni, ir tiltu būvprojektu ekspertīze un ceļu būvprojektu ekspertīze. Vēl 13 speciālisti, kuri 5.janvārī nokārtoja teorētisko eksāmenu, praktisko daļu kārtos februāra pirmajā pusē.

"Biroja sertificētie speciālisti ir vēl viens nozīmīgs solis pretī kvalitātes uzlabošanai būvniecībā. Šonedēļ pieņemsim lēmumu par eksperta statusa piešķiršanu vēl vienam speciālistam. Februārī praktiskie eksāmeni turpināsies šādās darbības sfērās: ēku ekspertīze, tiltu būvprojektu ekspertīze, ceļu būvprojektu ekspertīze, pārvades gāzes apgādes sistēmu būvprojektu ekspertīze, tiltu ekspertīze, ceļu ekspertīze, ēku būvkonstrukciju daļas ekspertīze, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu būvprojektu ekspertīze, būvprojektu vispārīgās un arhitektūras daļas ekspertīze," stāsta Biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Arī turpmāk sertifikācija notiks divos posmos – tests par normatīvā regulējuma izpratni ekspertīžu veikšanā un praktiskais eksāmens. Praktiskais eksāmens ir mutiska iesniegtās ekspertīzes aizstāvēšana un atbildes uz komisijas iepriekš sagatavotiem jautājumiem par iesniegto darbu. Eksaminācijas komisija sastāv no diviem ekspertiem, kuri ir sertificēti speciālisti ar vairāk nekā piecu gadu ilgu patstāvīgo praksi konkrētā projektēšanas vai būvdarbu vadīšanas un būvuzraudzības sfērā.

Šobrīd jaunus pieteikumus sertifikācijai iesnieguši četri speciālisti ēku ekspertīzes un ceļu ekspertīzes jomās. Plānots, ka nākamie teorētiskie eksāmeni norisināsies 1. un 15.februārī.

Tāpat arī Birojs martā turpinās informēt būvniecības procesa dalībniekus par būvekspertu sertificēšanu un būvekspertīžu organizēšanu. Decembra un janvāra semināra videoierakstus ir iespēja noskatīties Biroja mājaslapā www.bvkb.gov.lv.

Speciālisti tiek aicināti neatlikt sertifikāta saņemšanu uz pēdējo brīdi, kā arī atgādina, ka no 2016.gada 1.jūlija ekspertīzes būs tiesīgi veikt tikai Biroja sertificēti būvspeciālisti.

Būvspeciālistu sertifikāciju Birojs uzsāka 2016.gada 5.janvārī. Jaunās sistēmas mērķis ir veikt būvspeciālistu kompetences novērtēšanu un prakses uzraudzību, lai nodrošinātu kvalitatīvu būvekspertīžu veikšanu. Plānots, ka Birojs 2016.gadā nodrošinās 360 pretendentu eksamināciju, no kuriem 300 varētu saņemt sertifikātus konkrētās jomas būvekspertīžu veikšanai.

Kopš 2015.gada divas nozīmīgākās Biroja funkcijas ir publisko ēku ekspluatācijas drošuma pārbaužu veikšana un jauno projektu, kas tapuši atbilstoši jaunajam Būvniecības likumam, apstiprināšana un pieņemšana ekspluatācijā. Lai ikvienam valsts iedzīvotājam būtu iespēja iepazīties ar Latvijā ekspluatēto publisko ēku stāvokli, Birojs izveidojis pārbaudīto objektu digitālo karti, kas apskatāma Biroja mājaslapā.

Birojs darbu sāka 2014.gada 1.oktobrī līdz ar jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos. Šobrīd birojā strādā 67 darbinieki, no kuriem 41 ir speciālists būvniecībā un inženierzinātnēs ar nopietnu darba pieredzi Latvijā un ārvalstīs.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Bauskas novadā ievieš līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju siltināšanai un atjaunošanai

01.02.2016

alt
alt

Izteikts aicinājums noteikt pārejas periodu NĪN aprēķināšanai Rīgā

01.02.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!

2

Ieteikumi, kā iekārtot mājokli, ja ģimenē aug bērni

3

TOP 5: dzīvokļi Rīgā, kuros īpaši piedomāts pie interjera

4

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

5

Tuvāk dabai - jaunajā projektā "Tuvidi" atvērto durvju diena

6

Ar ozolkoka smaržu un vēsturiskiem elementiem: aplūko unikālu dzīvokli Skolas ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdaugavas jaunie projekti vērs durvis mājokļu pircējiem

alt

TOP 5: dzīvokļi Rīgā, kuros īpaši piedomāts pie interjera

alt

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!