Svarīgākais mājokļa kvalitātes kritērijs – tā atrašanās vieta

Latvijas iedzīvotāji par svarīgāko mājokļa kvalitātes kritēriju uzskata tā atrašanās vietu. Kā liecina nekustamā īpašuma uzņēmuma Pillar Management, SIA, sadarbībā ar pētījumu aģentūru TNS veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja, tad atrašanā vietu kā svarīgu mājokļa kvalitātes kritēriju minējuši 80% iedzīvotāju.

Kā nākamie svarīgākie kvalitātes kritēriji atzīmēti celtniecībā izmantotie materiāli (57% no aptaujātajiem) un mājokļa plānojums (52%). Mazāk svarīgi ir tādi kvalitātes kritēriji kā lifta (2%), noliktavu telpu/pagraba (4%) un bērnu rotaļu laukumu (10%) esamības.

Vairāk nekā puse aptaujāto uzskata, ka šobrīd tirgū ir iespējams atrast kvalitatīvus mājokļus (59%). Interesanti, ka salīdzinoši vairāk iedzīvotāju ar negatīvu viedokli ir starp tiem, kuri reāli plāno iegādāties mājokli tuvāko divu gadu laikā – šo aptaujāto vidū 21% uzskata, ka tirgū nav iespējams atrast kvalitatīvu mājokli.

Tuvāko divu gadu laikā aptuveni piektā daļa ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem plāno iegādāties mājokli, turklāt pusgada laikā šis rādītājs ir mazliet palielinājies – no 14% līdz 19%. Salīdzinoši biežāk nekā caurmērā izlasē mājokļa iegādi plāno gados jaunāki iedzīvotāji (18 līdz 29 gadi), rīdzinieki, pilsoņi un iedzīvotāji ar ienākumiem virs 300 latiem.

Starpniecību kompāniju palīdzību mājokļa piemeklēšanā un iegādē vēlas izmantot tikai aptuveni desmitā daļa aptaujāto, tomēr pārliecinoši lielākā daļa iedzīvotāju mājokļa piemeklēšanu un iegādi vēlas veikt pa tiešo no īpašnieka.

Pillar Management, SIA, izpilddirektora vietnieks Raits Kite, komentējot aptaujas rezultātus, norādīja: ”Mājokļa atrašanās vieta ir viens no svarīgākajiem kritērijiem arī mūsu klientiem, un to apliecina pārdošanas rezultāti – mūsu attīstītajās daudzdzīvokļu mājās, kuras atrodas labi attīstītas infrastruktūras rajonos, dzīvokļu pieprasījums ir krietni lielāks nekā citos gadījumos. Šis kritērijs ir būtisks, lai klients par mājokli ieinteresētos, bet pamata lēmums, spriežot pēc mūsu pieredzes, tiek pieņemts, jau vērtējot citus kritērijus – celtniecības materiālus, plānojumu, iekštelpu apdari un apsaimniekošanu. Tie ir arī galvenie kvalitātes kritēriji Pillar darbā. Mēs tirgojam tikai mums piederošos mājokļus, pilnībā pārzinot to celtniecības un apdares kvalitāti, tādēļ to pārdošanā mēs neizmantojam starpniecības pakalpojumus un tas ļauj klientiem piedāvāt īpaši konkurētspējīgu cenu.”


Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Atjaunotā Dzintaru koncertzāle gatava uzņemt viesus

12.06.2013

Atvērto durvju dienas Liesmas Apartment House

12.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām