Svarīgākais mājokļa kvalitātes kritērijs – tā atrašanās vieta

Latvijas iedzīvotāji par svarīgāko mājokļa kvalitātes kritēriju uzskata tā atrašanās vietu. Kā liecina nekustamā īpašuma uzņēmuma Pillar Management, SIA, sadarbībā ar pētījumu aģentūru TNS veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja, tad atrašanā vietu kā svarīgu mājokļa kvalitātes kritēriju minējuši 80% iedzīvotāju.

Kā nākamie svarīgākie kvalitātes kritēriji atzīmēti celtniecībā izmantotie materiāli (57% no aptaujātajiem) un mājokļa plānojums (52%). Mazāk svarīgi ir tādi kvalitātes kritēriji kā lifta (2%), noliktavu telpu/pagraba (4%) un bērnu rotaļu laukumu (10%) esamības.

Vairāk nekā puse aptaujāto uzskata, ka šobrīd tirgū ir iespējams atrast kvalitatīvus mājokļus (59%). Interesanti, ka salīdzinoši vairāk iedzīvotāju ar negatīvu viedokli ir starp tiem, kuri reāli plāno iegādāties mājokli tuvāko divu gadu laikā – šo aptaujāto vidū 21% uzskata, ka tirgū nav iespējams atrast kvalitatīvu mājokli.

Tuvāko divu gadu laikā aptuveni piektā daļa ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem plāno iegādāties mājokli, turklāt pusgada laikā šis rādītājs ir mazliet palielinājies – no 14% līdz 19%. Salīdzinoši biežāk nekā caurmērā izlasē mājokļa iegādi plāno gados jaunāki iedzīvotāji (18 līdz 29 gadi), rīdzinieki, pilsoņi un iedzīvotāji ar ienākumiem virs 300 latiem.

Starpniecību kompāniju palīdzību mājokļa piemeklēšanā un iegādē vēlas izmantot tikai aptuveni desmitā daļa aptaujāto, tomēr pārliecinoši lielākā daļa iedzīvotāju mājokļa piemeklēšanu un iegādi vēlas veikt pa tiešo no īpašnieka.

Pillar Management, SIA, izpilddirektora vietnieks Raits Kite, komentējot aptaujas rezultātus, norādīja: ”Mājokļa atrašanās vieta ir viens no svarīgākajiem kritērijiem arī mūsu klientiem, un to apliecina pārdošanas rezultāti – mūsu attīstītajās daudzdzīvokļu mājās, kuras atrodas labi attīstītas infrastruktūras rajonos, dzīvokļu pieprasījums ir krietni lielāks nekā citos gadījumos. Šis kritērijs ir būtisks, lai klients par mājokli ieinteresētos, bet pamata lēmums, spriežot pēc mūsu pieredzes, tiek pieņemts, jau vērtējot citus kritērijus – celtniecības materiālus, plānojumu, iekštelpu apdari un apsaimniekošanu. Tie ir arī galvenie kvalitātes kritēriji Pillar darbā. Mēs tirgojam tikai mums piederošos mājokļus, pilnībā pārzinot to celtniecības un apdares kvalitāti, tādēļ to pārdošanā mēs neizmantojam starpniecības pakalpojumus un tas ļauj klientiem piedāvāt īpaši konkurētspējīgu cenu.”


Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Atjaunotā Dzintaru koncertzāle gatava uzņemt viesus

12.06.2013

Atvērto durvju dienas Liesmas Apartment House

12.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas