Četri veidi, kā vienā nedēļas nogalē uzlabot interjera dizainu

Reizēm patīkamas izmaiņas interjerā var radīt arī bez ievērojamas finansiālo līdzekļu ieguldīšanas un milzīgas piepūles. Piedāvājam četrus veidus, kā pāris dienu laikā pats savām rokām vari padarīt savu mājokli mājīgāku un skatam tīkamāku.

Mazi dzīvokļi, lielas mēbeles

Nereti mazas platības cilvēki piepilda ar nelielām mēbelēm, dažādiem sīkiem dekoriem, jo ir pieņēmuši, ka nekam lielākam mājoklī nav vietas. Taču, piepildot mazu telpu ar dažādiem sīkumiem, tiek panākts pretējais efekts. Proti, istaba izskatās nekārtīga un piebāzta.
Patiesībā maziem mājokļiem labāk ir izvēlēties lielas mēbeles un iespaidīgus interjera elementus. Tie būs mazāk, kā rezultātā telpa izskatīsies plašāka un pilnāka dzīvības.

Atvēli vienu nedēļas nogali, lai mājoklī veiktu revīziju. Kritiski izvērtē, kuras mēbeles un interjera elementi ir noderīgi un telpā izskatās labi, bet kuri nepilda nekādas funkcijas un tikai aizņem vietu. Noderīgo pārkārto atbilstoši savām vajadzībām, savukārt no visa liekā atbrīvojies (ja nevēlies izmest, nevajadzīgās mantas vari kādam atdot vai pārdot).

Grāmatu skapja plašumi

Gadu laikā grāmatu skapja plauktos sakrājas visdažādākie sīkumi – grāmatas, no ceļojumiem atvestie suvenīri, sveces, šūšanas piederumi un kas tik vēl ne. Lai arī visas šīs lietas ir noderīgas vai mīļas sirdij, kopaina nav visai patīkama.

Lai grāmatu skapi padarītu skatam tīkamu, atvēli laiku tā pārkārtošanai. Izņem no plauktiem pilnīgi visus priekšmetus un sakārto tos kategorijās – vienuviet noliec sveces, vēl citur grāmatas. Kad tas izdarīts, vēlreiz pārskati katru no apkopotajām kategorijām un izmet tās lietas, kuras neesi lietojusi un kas nebūs noderīgas arī nākotnē. Pēc tam vari pievērsties grāmatu plaukta strukturizētai pārkārtošanai.

Dekoru vietā – stilīgi griesti

No interjera dizaineru puses nereti atskan ieteikums telpas atsvaidzināt ar ko neparastu, piemēram, interesantām mēbelēm vai unikāliem dekoriem. Taču šis ir gana āķīgs uzdevums, jo neveiksmīgi izvēlēts dizaina elements var sabojāt kopējo noskaņu.

Vienkāršāks veids, kā kādai no telpām piešķirt "odziņu", neiegādājoties dizaina elementus, ir tā vietā izdaiļot griestus. Mūsdienās to iespējams realizēt dažādos veidos, piemēram, uz tiem var uz uzklāt interesantas tapetes ar rakstiem. Tas izskatīsies vizuāli interesenti un vienmuļo istabu padarīs košāku un neparastāku. Vai, ja tomēr ir vēlme turēties pie pārbaudītām vērtībām, griestus var nokrāsot gaišākā tonī kā sienas, tādējādi telpai piešķirot plašumu.

Dabas velšu spēks

Mājokļi, kuros neieplūst gana daudz saules gaismas, var šķist nedaudz nomācoši un ne tik mājīgi kā tie, kuri arvien ir saules apspīdēti. Atvēli nedaudz laika nelielām pārmaiņām, lai savas mājas padarītu omulīgākas. Pirmkārt, auksto balto gaismas spuldžu vietā lampās ieskrūvē spuldzes, kas ir siltākos toņos, lai katru rītu un vakaru mājās valdītu vasarīga noskaņa. Otrkārt, visā mājā izvieto augus vai grieztos ziedus. Treškārt, radi noskaņu ar smaržās, piemēram, iegādājies aromātiskās sveces.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Asociācija LANĪDA sāk publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru

02.02.2016

alt
alt

Nekustamo īpašumu attīstītājiem lielākās problēmas rada birokrātiski ilgā projektu saskaņošana

03.02.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

2

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

3

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

4

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

5

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

6

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem