Pieaug apdrošināšanas atlīdzību skaits nepareizi ekspluatētu apkures sistēmu dēļ

Laikā no pagājušā gada 1.decembra līdz šī gada februārim nepareizi ekspluatētu apkures sistēmu dēļ pieteiktas par 22% vairāk īpašuma apdrošināšanas atlīdzību nekā tajā pašā periodā pērn, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotā informācija.

Saskaņā ar apdrošinātāju aprēķiniem par zaudējumiem, kurus radījuši mājokļa apsildīšanas sistēmu un ierīču izraisīti negadījumi decembrī un janvārī, atlīdzībās tiks izmaksāti vairāk nekā 500 000 eiro.

Ziemas periodā, salīdzinot ar pārējiem gada mēnešiem, pieteikto negadījumu skaits apdrošinātājiem saistībā ar ugunsnelaimēm palielinās vidēji par 15%. Viens no izplatītākajiem negadījumu cēloņiem ir nepareizi ekspluatētas apkures sistēmas, tajā skaitā netīrīti skursteņi, pārkurināšana un nepieskatītas elektriskās sildierīces. Ugunsgrēki izcēlušies arī neapdomīgas rīcības dēļ, piemēram, atstājot degošas sveces bez uzraudzības, kā arī, izmantojot degšķidrumu krāsns iekurināšanai.

Par riskantāko laiku uzskatāms apkures sezonas sākums, kad mājokļu apsildīšanas iekārtas ļoti bieži tiek darbinātas ar pilnu jaudu, taču īpašu piesardzību jāievēro visas sezonas laikā, sevišķi pēc ilgstoša atkušņa, salam atgriežoties.

Lai parūpētos par savu un sava īpašuma drošību, Latvijas Apdrošinātāju asociācija iesaka: izvēlēties apkures ierīces jaudas atbilstību apsildāmās telpas platībai; parūpēties par sodrēju iztīrīšanu no krāšņu dūmkanāliem ne tikai pirms apkures sezonas, bet arī tās laikā; nežāvēt drēbes, apavus un citas sadzīviskas lietas uz krāsnīm un sildītājiem, kā arī nenovietot to tuvumā neko, kas var viegli aizdegties; neizmantot pašu izgatavotas vai pārveidotas sildierīces; dzīvojamās telpas aprīkot ar dūmu detektoriem, kas ugunsnelaimes gadījumā savlaicīgi brīdinās par dūmiem.

"Atbalstāma ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) iniciatīva sagatavot un virzīt izskatīšanai valdībā Ugunsdrošības noteikumus, kas paredz obligātu dūmu detektoru ieviešanu visās dzīvojamajās platībās no 2020.gada. VUGD dati liecina, ka lielākā daļa bojāgājušo nevis sadeg, bet nosmok dūmos, tāpēc tā ir būtiska prevencijas sistēmas komponente, lai samazinātu ugunsgrēkos bojā gājušo skaitu un materiālos zaudējumus. Iedzīvotājiem būtu arī jāzina, ka mājokļiem, kas aprīkoti ar dūmu detektoriem, īpašuma apdrošināšanas polises lielākoties ir lētākas," komentē Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Latvijas Apdrošinātāju asociācija ir biedrība, kas pārstāv apdrošināšanas nozares intereses nolūkā sekmēt tās attīstību un caurspīdīgu pārraudzību. Asociācijā ir 16 biedri, kas aptver 99% Latvijas tirgus. Kopš 2004.gada darbojas arī asociācijas ombuds jeb ārpustiesas atlīdzību strīdu izskatīšanas institūcija.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Noteikts pārējas posms nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanai

03.02.2016

alt
alt

Attīstītāji neriskē sākt jaunus lielus projektus

04.02.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP5: gaumīgi vienistabas dzīvokļi Rīgā

2

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

3

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni

4

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

5

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

6

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

alt

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

alt

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā