Pieaug apdrošināšanas atlīdzību skaits nepareizi ekspluatētu apkures sistēmu dēļ

Laikā no pagājušā gada 1.decembra līdz šī gada februārim nepareizi ekspluatētu apkures sistēmu dēļ pieteiktas par 22% vairāk īpašuma apdrošināšanas atlīdzību nekā tajā pašā periodā pērn, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotā informācija.

Saskaņā ar apdrošinātāju aprēķiniem par zaudējumiem, kurus radījuši mājokļa apsildīšanas sistēmu un ierīču izraisīti negadījumi decembrī un janvārī, atlīdzībās tiks izmaksāti vairāk nekā 500 000 eiro.

Ziemas periodā, salīdzinot ar pārējiem gada mēnešiem, pieteikto negadījumu skaits apdrošinātājiem saistībā ar ugunsnelaimēm palielinās vidēji par 15%. Viens no izplatītākajiem negadījumu cēloņiem ir nepareizi ekspluatētas apkures sistēmas, tajā skaitā netīrīti skursteņi, pārkurināšana un nepieskatītas elektriskās sildierīces. Ugunsgrēki izcēlušies arī neapdomīgas rīcības dēļ, piemēram, atstājot degošas sveces bez uzraudzības, kā arī, izmantojot degšķidrumu krāsns iekurināšanai.

Par riskantāko laiku uzskatāms apkures sezonas sākums, kad mājokļu apsildīšanas iekārtas ļoti bieži tiek darbinātas ar pilnu jaudu, taču īpašu piesardzību jāievēro visas sezonas laikā, sevišķi pēc ilgstoša atkušņa, salam atgriežoties.

Lai parūpētos par savu un sava īpašuma drošību, Latvijas Apdrošinātāju asociācija iesaka: izvēlēties apkures ierīces jaudas atbilstību apsildāmās telpas platībai; parūpēties par sodrēju iztīrīšanu no krāšņu dūmkanāliem ne tikai pirms apkures sezonas, bet arī tās laikā; nežāvēt drēbes, apavus un citas sadzīviskas lietas uz krāsnīm un sildītājiem, kā arī nenovietot to tuvumā neko, kas var viegli aizdegties; neizmantot pašu izgatavotas vai pārveidotas sildierīces; dzīvojamās telpas aprīkot ar dūmu detektoriem, kas ugunsnelaimes gadījumā savlaicīgi brīdinās par dūmiem.

"Atbalstāma ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) iniciatīva sagatavot un virzīt izskatīšanai valdībā Ugunsdrošības noteikumus, kas paredz obligātu dūmu detektoru ieviešanu visās dzīvojamajās platībās no 2020.gada. VUGD dati liecina, ka lielākā daļa bojāgājušo nevis sadeg, bet nosmok dūmos, tāpēc tā ir būtiska prevencijas sistēmas komponente, lai samazinātu ugunsgrēkos bojā gājušo skaitu un materiālos zaudējumus. Iedzīvotājiem būtu arī jāzina, ka mājokļiem, kas aprīkoti ar dūmu detektoriem, īpašuma apdrošināšanas polises lielākoties ir lētākas," komentē Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Latvijas Apdrošinātāju asociācija ir biedrība, kas pārstāv apdrošināšanas nozares intereses nolūkā sekmēt tās attīstību un caurspīdīgu pārraudzību. Asociācijā ir 16 biedri, kas aptver 99% Latvijas tirgus. Kopš 2004.gada darbojas arī asociācijas ombuds jeb ārpustiesas atlīdzību strīdu izskatīšanas institūcija.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Noteikts pārējas posms nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanai

03.02.2016

alt
alt

Attīstītāji neriskē sākt jaunus lielus projektus

04.02.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība