Attīstītāji neriskē sākt jaunus lielus projektus

Nekustamo īpašumu projektu attīstīšanā patlaban valda stagnācija. Daudzi attīstītāji neriskē sākt lielus jaunus projektus, jo valda neskaidrība par projektu saskaņošanai nepieciešamo laiku, kā arī nav paredzamas izmaiņas nodokļu politikā, informē Nacionālās nekustamo īpašumu attīstītāju alianses (NNĪAA) valdes loceklis Guntars Grīnvalds.

"Tos projektus, kas ir iesākti, tos attīstītāji pabeigs. Vai sāks būvēt ko no jauna, to ir grūti pateikt. Viss būs atkarīgs no valsts kopējās ekonomiskās izaugsmes, no jaunu investīciju piesaistes, kaut vai ne ražojošo, bet vismaz apkalpojošo. Kamēr tas nenotiks, stagnācija turpināsies. Turklāt saistībā ar budžetu pieņemtie lēmumi - akcīze degvielai, apsaimniekošanas pakalpojumu aplikšana ar PVN un daudzi citi - mūs velk atpakaļ, nevis virza uz priekšu. Man šķiet, ka joprojām nav tāda kopēja redzējuma un vīzijas, kā valstij attīstīties. Nav viena kopēja plāna, patlaban viss notiek pa sektoriem, kad katrs ministrs velk deķīti uz savu pusi," sacīja Grīnvalds.

Viņš gan atzīst, ka iespējas projektu attīstībai ir. Piemēram, biroju tirgū lielam nomniekam, kurš meklētu vairāku tūkstošu kvadrātmetru platību, patlaban nav īsti ko piedāvāt. "Kamēr nevaram piedāvāt šādas telpas, nevaram piesaistīt arī nevienu investoru. Ēkas nebūvē tādēļ, ka pirms būvniecības sākšanas jau jābūt skaidram klientam - nomniekam. Savukārt nomniekam nevaram pateikt, ka pēc gada ēka būs gatava, jo nav skaidrs, cik ilgu laiku prasīs visa saskaņošana. Lielie investori un nomnieki savu darbību plāno gadiem uz priekšu, ja ēka nav gatava noteiktajā laikā, tad tas saistās jau ar dažādām līgumsodu sankcijām, te ir runa par miljoniem," situāciju skaidroja Grīnvalds.

Jautāts, vai kāds attīstītājs varētu būt tik drosmīgs, lai tagad pats uz savu risku sāktu būvēt biroju centru 7000-10 000 kvadrātmetru platībā, lai pēc tam cerētu, ka nomnieks noteikti atradīsies, Grīnvalds sacīja, ka tad, ja ir ļoti daudz brīvu līdzekļu, iespējams, kāds to arī varētu darīt.

"Taču tas ir ļoti liels risks, lieli apjomi. Ja nav droša nomnieka, grūti prognozēt, vai to izdotos piesaistīt pēc pāris gadiem. Visticamāk, ka attīstītāji neriskēs sākt tādus lielus projektus," skaidroja Grīnvalds.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

 

Pieaug apdrošināšanas atlīdzību skaits nepareizi ekspluatētu apkures sistēmu dēļ

04.02.2016

alt
alt

Saldus novadā pieejams līdzfinansējums māju siltināšanai un labiekārtošanai

04.02.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks