Pillar pārdošanas apjomi 2015. gadā pārsnieguši 18 miljonus eiro

2015. gads nekustamā īpašuma attīstīšanas un tirdzniecības grupai Pillar bija pārmaiņu gads, kura laikā veiktas nepieciešamās reorganizācijas jaunam darba cēlienam un būtiski samazināts pārraudzībā esošo nekustamo īpašumu skaits. Aizvadītajā gadā nekustamā īpašuma tirgū atgriezās stabilitāte un mērena izaugsme, tādēļ arī Pillar var ziņot par labiem darbības rezultātiem.

 Kopumā 2015. gadā Pillar noslēdza 373 pārdošanas darījumus par kopējo summu 18,1 miljons eiro. Salīdzinot ar 2014. gadu, pārdošanas darījumu skaits ir uz pusi mazāks, kas pamatots ar pārvaldībā esošā īpašumu portfeļa būtisku samazinājumu — gada laikā nekustamā īpašuma objektu skaits samazinājies no 730 līdz 420.

2015. gada laikā ir izdevies dubultot privātmāju un zemes gabalu pārdošanas darījumus – pārdotas 90 privātmājas un 32 zemesgabali. Savukārt sērijveida mājās pārdoti 203 dzīvokļi – Rīgā 118 dzīvokļi un ārpus Rīgas 85 dzīvokļi. No realizētajiem īpašumiem jaunajos un rekonstruētajos projektos pārdoti 37 dzīvokļi. Jāpiemin, ka 2015. gadā tika pārdots arī pēdējais brīvais dzīvoklis premium klases mājā “Elizabetes Park House”.

Viens no gada būtiskākajiem notikumiem ir daudzdzīvokļu mājas Rīgā, Miera ielā 57a — "Miera Park House" nodošana ekspluatācijā. Pillar šo jaunceltni iegādājās no SEB bankas meitas uzņēmuma 2013. gada sākumā par 2,4 miljoniem eiro. Rekonstrukcijā un apdarē ieguldīto līdzekļu summa sasniedza 5,8 miljonus eiro. Šī projekta kvalitāti jau paguvuši novērtēt vairāki klienti: šobrīd ēkā jau ir pārdoti 25% no pieejamiem premium klases dzīvokļiem.

Analizējot aizvadīto gadu, Pillar izpilddirektore Ieva Valtere atzīmēja: "Aizvadītā gadā mūsu lielākais uzdevums bija strukturālā reorganizācija Pillar grupas uzņēmumos. Reorganizācijas galvenais mērķis bija pareizi strukturēt un sadalīt šī biznesa virziena uzņēmumu slodzes un pienākumus, ievērojot Pillar turpmāko darbības ciklu, kas, galvenokārt, saistīts ar vērienīgā projekta New Hanza City (NHC) attīstību. Nozīmīgākā tendence mājokļu tirgū šobrīd ir stabilitāte, pastāvīgs pieprasījums, kredītu pieejamība. Īpaši gribētos uzsvērt valsts atbalsta ģimenēm ar bērniem ALTUM arvien pieaugošo popularitāti. Mājokļu cenas populārākajos segmentos ir stabilas, to papildus sekmēja arī iedzīvotāju vēlme neturēt uzkrājumus naudas formā. Tomēr tirgū mazinās attīstītāju aktivitātes, kuri pēc izmaiņām imigrācijas likumā ir piebremzējuši savus biznesa plānus. Attiecīgi arī celtniecības nozarē vērojama mazāka noslodze. Runājot par īpašumu cenu izmaiņām, pēc šī brīža esošās informācijas nav paredzēti likumprojektu vai banku kreditēšanas politikas izmaiņas, kas varētu cenas strauji svārstīt uz vienu vai otru pusi. Pieprasījums pēc mājokļiem populārajos reģionos ir konstants un stabils, līdz ar to uzskatam, ka pieprasījuma un piedāvājuma attiecība saglabāsies tuvu 2015. gada līmenim."

Pateicoties Pillar grupas uzņēmuma Pillar Architekten, SIA (iepriekšējais nosaukums Schaller Kyncl Architekten Riga) ieguldījumam un rūpīgam darbam, jau pašā 2015. gada nogalē Pillar sagaidīja vēl vienu būtisku notikumu — apstiprinājumu saņēma ABLV Bank galvenās mītnes ēkas, daudzfunkcionālās biroja ēkas, kā arī inženierkomunikāciju izbūves būvprojekti. Līdz ar to jau 2016. gada 2. ceturksnī NHC teritorijā tiks uzsākti pirmie būvniecības darbi nepieciešamo inženierkomunikāciju izveidei. Plānots, ka gada laikā minētajām ēkām pieguļošajā teritorijā tiks izveidots ielu tīkls, ūdensapgādes, kanalizācijas, siltumapgādes un elektroapgādes sistēmas, lai pēc tam varētu uzsākt pašu ēku būvniecību.

Mūsu rekonstruēto īpašumu attīstības portfelī ir tādi īpaši un klientu augsti novērtēti projekti kā "Elizabetes Park House", "Miera Park House", "Saules Rasa", "Pine Breeze", "Mārtiņa Nams 2", "Liesmas Apartment House", "Dārza Apartment House", "Lielezeres Apartment House" un citi. Mūs paveiktā darba kvalitāti apliecina tas, ka lielākā daļa no tiem jau ir pārdoti. Vairāk par Pillar un tā nekustamā īpašuma piedāvājumiem lasiet Pillar mājas lapā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Šogad par 20% pieaudzis Salienā dzīvojošo ģimeņu skaits

08.02.2016

alt
alt

Aicina līdz mēneša beigām Rīgā deklarēt dzīvesvietu

08.02.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

2

Jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

3

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

4

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

5

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

6

"Merks" uzsāk projekta "Merks Viesturdārzs" otrās kārtas būvniecību un dzīvokļu rezervēšanu

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums