Ministru kabineta kāpnes nonākušas ķīlnieka lomā

Jau vairākus mēnešus ministri, amatpersonas un ārvalstu viesi būtu varējuši valdības ēkā iekļūt pa rekonstruētajām centrālajām kāpnēm, ja vien biedrība Nacionālo vērtību saglabāšanas misija nebūtu apstrīdējusi Rīgas domes izsniegto būvatļauju, iebilstot, ka kāpnēm nav izveidota uzbrauktuve cilvēkiem ratiņkrēslos.

Rezultātā būvatļaujas darbība uz lietas izskatīšanas laiku tika apturēta līdz maija sākumam, kad Administratīvā rajona tiesa to atjaunoja, norādot, ka kāpņu rekonstrukcija nepārkāpj vides pieejamības prasības, jo cilvēki ratiņkrēslos ēkā var iekļūt pa pagalma vai sānu ieeju, šodien vēsta laikraksts Diena.

Tas norāda, ka biedrība ar šo lēmumu nav bijusi mierā un pārsūdzēja to Administratīvajā apgabaltiesā, kur lietas izskatīšanas process apstājies.

Iemesls - sūdzības iesniedzēja biedrība laikus nesamaksāja drošības naudu jeb tiesas nodevu, kas šajā gadījumā ir 10 latu. Tiesas pārstāve Līga Trubiņa Dienai atklājusi, ka maksājuma termiņš tika pagarināts līdz 10. jūnijam un par lietas tālāku izskatīšanu tiesnese varēs lemt tikai pēc maksājuma uzdevuma saņemšanas.

«Mēs esam situācijas ķīlnieki, un ļoti žēl, ka likuma ietvaros šādi var radīt zaudējumus valsts iestādei,» norādījusi Valsts kancelejas pārstāve Laine Kučinska. Viņa laikrakstam skaidrojusi, ka šajā gadījumā uz Valsts kanceleju attiecas tie paši likumi kā uz jebkuru citu iestādi vai uzņēmumu, kas uzsācis būvniecības darbus, tostarp, ka ikviens var atrast iemeslu, lai administratīvā kārtībā tos apturētu. L. Kučinska arī paudusi neizpratni par procesa iestrēgšanu tiesā: «Valsts kanceleja nevar ietekmēt tiesas procesa dalībniekus, tostarp tiesas nodevu maksājumu veikšanu, tāpēc mums nav zināms, kad atjaunotās kāpnes varēs nodot ekspluatācijā.»

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Atvērto durvju dienas Liesmas Apartment House

12.06.2013

Koka būvkonstrukcijām rekordaugsti eksporta apjomi

13.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām