Uzlabojumi tipveida dzīvojamās ēkās Rīgā būtu jāveic gan ārēji, gan arī iekšēji

Lielā daļā tipveida dzīvojamo ēku Rīgā būtu jāveic cokola un ārsienu siltināšana, jāatjauno ēkas apmales un jālikvidē nelikumīgas būvniecības sekas, jāuzlabo arī ēku iekšējo inženiertīklu stāvoklis, jo tie pamatā ir nolietojušies, ar Eiropas Savienības fondu atbalstu veiktā pētījumā pēc ēku tehniskās apsekošanas secinājis sertificēts būvinženieris Vitauts Konrāds.

Kopumā tika apsekotas 132 dažādu sēriju tipveida ēkas deviņos Rīgas rajonos.

Konrāds secinājis, ka teritorijās un ēkās ir zems labiekārtojuma līmenis, novērotas bojātas ēku apmales. Tāpat būvinženieris novērojis vienmuļas, neatjaunotas ēku fasādes, dažādus jauno logu ailu aizpildījuma risinājumus.

Konstatēts arī slikts balkonu tehniskais stāvoklis - bieži tie nodrupuši, atsegta armatūra, novērotas sarūsējušas metāla konstrukcijas, bieži arī nožogotas, aizbūvētas un haotiski iestiklotas lodžijas vai balkoni.

Būvinženieris arī novērojis, ka ēku ārsienu paneļi bojāti savienojuma šuvju tecēšanas dēļ, tāpat konstatēti nolietojušies iekšējie inženiertīkli, bojāta cauruļvadu siltumizolācija, nokalpojusi noslēgarmatūra, kā arī lietus ūdens novadīšanas ārējie tīkli lielākoties bijuši neapmierinošā stāvoklī.

Eksperts secinājis, ka pie šādiem defektiem lielā daļā ēku būtu jāveic cokola siltināšana, jāatjauno apmale pa ēkas perimetru, jāveic ārsienu siltināšana un apdare, jānomaina vēl nenomainītie logu bloki, kā arī jādemontē balkonu un lodžiju nelikumīgās izbūves. Tāpat būtu jāveic jumta vai bēniņu pārseguma siltināšana.

Bieži būtu jāatjauno arī namu jumtu segums, ieejas jumtiņi, jāveic apkures sistēmas balansēšana, jāatjauno maģistrālo cauruļvadu siltumizolācija, secinājis eksperts.

Tikmēr būvfiziķis Andris Vulāns pastāstīja, ka pētījuma laikā konstatēts, ka jauno logu konstrukcijās un iebūves risinājumos konstatētas būtiskas nepilnības, kā rezultātā arī caur uzstādītajiem jaunajiem logiem konstatēta gaisa plūsma, šādi mazinot ēkas energoefektivitāti.

Konstatēts arī, ka daudzos dzīvokļos, galvenokārt renovētajos, kā būtiskas nekontrolētas gaisa plūsmas zonas ir komunikācijas šahtas jeb atvērumi ap cauruļvadiem.

Pētījuma laikā tika apsekoti dažādi Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamo namu masīvi Imantā, Ziepniekkalnā, Juglā, Purvciemā un tajos esošās dažādu sēriju (318., 319., 464., 467. un 602.sērijas) daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas, kas būvētas laika posmā no pagājušā gadsimta 70. līdz pat 90.gadiem, apsekojot šo ēku būvkonstrukcijas un inženierkomunikācijas un nosakot to pašreizējo tehnisko stāvokli.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Būvniecības apjoms ES decembrī palielinājies par 1,4%

17.02.2016

alt
alt

Uzsāk būvprojektu izstrādi divām daudzdzīvokļu ēkām New Hanza City teritorijā

18.02.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība