Uzlabojumi tipveida dzīvojamās ēkās Rīgā būtu jāveic gan ārēji, gan arī iekšēji

Lielā daļā tipveida dzīvojamo ēku Rīgā būtu jāveic cokola un ārsienu siltināšana, jāatjauno ēkas apmales un jālikvidē nelikumīgas būvniecības sekas, jāuzlabo arī ēku iekšējo inženiertīklu stāvoklis, jo tie pamatā ir nolietojušies, ar Eiropas Savienības fondu atbalstu veiktā pētījumā pēc ēku tehniskās apsekošanas secinājis sertificēts būvinženieris Vitauts Konrāds.

Kopumā tika apsekotas 132 dažādu sēriju tipveida ēkas deviņos Rīgas rajonos.

Konrāds secinājis, ka teritorijās un ēkās ir zems labiekārtojuma līmenis, novērotas bojātas ēku apmales. Tāpat būvinženieris novērojis vienmuļas, neatjaunotas ēku fasādes, dažādus jauno logu ailu aizpildījuma risinājumus.

Konstatēts arī slikts balkonu tehniskais stāvoklis - bieži tie nodrupuši, atsegta armatūra, novērotas sarūsējušas metāla konstrukcijas, bieži arī nožogotas, aizbūvētas un haotiski iestiklotas lodžijas vai balkoni.

Būvinženieris arī novērojis, ka ēku ārsienu paneļi bojāti savienojuma šuvju tecēšanas dēļ, tāpat konstatēti nolietojušies iekšējie inženiertīkli, bojāta cauruļvadu siltumizolācija, nokalpojusi noslēgarmatūra, kā arī lietus ūdens novadīšanas ārējie tīkli lielākoties bijuši neapmierinošā stāvoklī.

Eksperts secinājis, ka pie šādiem defektiem lielā daļā ēku būtu jāveic cokola siltināšana, jāatjauno apmale pa ēkas perimetru, jāveic ārsienu siltināšana un apdare, jānomaina vēl nenomainītie logu bloki, kā arī jādemontē balkonu un lodžiju nelikumīgās izbūves. Tāpat būtu jāveic jumta vai bēniņu pārseguma siltināšana.

Bieži būtu jāatjauno arī namu jumtu segums, ieejas jumtiņi, jāveic apkures sistēmas balansēšana, jāatjauno maģistrālo cauruļvadu siltumizolācija, secinājis eksperts.

Tikmēr būvfiziķis Andris Vulāns pastāstīja, ka pētījuma laikā konstatēts, ka jauno logu konstrukcijās un iebūves risinājumos konstatētas būtiskas nepilnības, kā rezultātā arī caur uzstādītajiem jaunajiem logiem konstatēta gaisa plūsma, šādi mazinot ēkas energoefektivitāti.

Konstatēts arī, ka daudzos dzīvokļos, galvenokārt renovētajos, kā būtiskas nekontrolētas gaisa plūsmas zonas ir komunikācijas šahtas jeb atvērumi ap cauruļvadiem.

Pētījuma laikā tika apsekoti dažādi Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamo namu masīvi Imantā, Ziepniekkalnā, Juglā, Purvciemā un tajos esošās dažādu sēriju (318., 319., 464., 467. un 602.sērijas) daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas, kas būvētas laika posmā no pagājušā gadsimta 70. līdz pat 90.gadiem, apsekojot šo ēku būvkonstrukcijas un inženierkomunikācijas un nosakot to pašreizējo tehnisko stāvokli.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Būvniecības apjoms ES decembrī palielinājies par 1,4%

17.02.2016

alt
alt

Uzsāk būvprojektu izstrādi divām daudzdzīvokļu ēkām New Hanza City teritorijā

18.02.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Jaunais projekts Pļavniekos ar īpaši bagātīgu apkārtējo ainavu - "Trebū HOME"

2

Izvēloties kādu no "Green City" divistabu dzīvokļiem, dizaina projekts dāvanā!

3

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

4

Kas kopīgs un atšķirīgs nekustamā īpašuma pircējiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā?

5

Jūrmalā plāno ienākt globāls viesnīcu zīmols ar jaunu pieczvaigžņu viesnīcu

6

Tirdzniecības platību pārskats: notiek tirdzniecības centru renovācija vai paplašināšana

City24 redaktora izvēle

alt

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

alt

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

alt

Nāc uz Atvērto durvju dienas maratonu un laimē stilīgu šūpuļkrēslu no ALANDEKO!