Koka būvkonstrukcijām rekordaugsti eksporta apjomi

Neraugoties uz moduļu būvniecības kompānijas SIA Bau How Baltic bankrotu, aizvadītais gads koka būvkonstrukciju nozarē ir bijis labākais pēdējo gadu laikā. Uzņēmumi ieguvusi jaunus partnerus, uzsākuši vērienīgus projektus un plāno paplašināties.

Latvijas Koka būvniecības klastera apkopotie dati liecina, ka ražotāji eksportējuši saliekamās būvkonstrukcijas vairāk nekā 35 miljonu eiro apmērā, kas ir labākais rādītājs pēdējos gados. Savukārt šogad uzņēmumi ir ieguvuši jaunus, liela apjoma projektus, kas šo pieauguma tendenci turpinās.

Klastera izpilddirektors Gatis Zamurs norāda, ka statistikas dati nepārsteidz. «Ikdienā strādājot redzu jaunus uzņēmumus, kas iesaistās šajā nozarē ar inovatīvām un oriģinālām idejām. Arī jau pieredzējušie skatās attīstības virzienā un nozare aug un attīstās. Pat situācijā, kad esam zaudējuši vienu no lielākajiem spēlētājiem (SIA Bau How Baltic), nozare aug. Arī Latvijas koka būvniecības klasteris turpina apgūt ERAF līdzfinansējumu Klasteru programmā, kas dod atbalstu katram atsevišķam uzņēmumam, kā arī nozarei kopumā».

Par savu darbību Norvēģijā lepns ir SIA Husvik valdes loceklis Ilmārs Samsonovs: «SIA Husvik šobrīd piegādā koka paneļus lielākajam būvobjektam Norvēģijā - jaunbūvētai slimnīcai Norvēģijas austrumos, Kalnesā. Šis pēc apgrozījuma ir viens no lielākajiem koka būvniecības projektiem Latvijas vēsturē (~3.5 miljoni latu) un arī liels izaicinājums mums kā ražotājam. Esmu pārliecināts, ka tas nākotnē atvērs mums arvien jaunas durvis uz šāda un arī lielāka apjoma projektiem.»

Citādu pieeju ir izvēlējusies kompānija SIA Nordic Homes. «Atšķirībā no kopējās nozares tendences, mūsu galvenais tirgus jau vēsturiski ir Lielbritānija, un šobrīd koncentrējamies uz moduļu māju ražošanu,» sacīja SIA Nordic Homes attīstības departamenta direktors Andis Putāns.

«Apvienotajā karalistē esam realizējuši desmitiem dažāda apjoma un sarežģītības projektus. Vienlaikus meklējam iespējas arī Skandināvijā, bet mūsu galvenais tirgus ir un paliek Anglija. Mūsu pieredze un kompetences šai valstī ir ļoti konkurētspējīgas,» skaidroja A. Putāns.

G. Zamurs atzīst, ka, salīdzinot datus par trim Baltijas valstīm, mēs joprojām esam trešajā vietā. Tajā pašā laikā attīstībai ir visas iespējas - augošs pieprasījums, pieredze un kompetences, kā arī cenas un kvalitātes attiecība.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Ministru kabineta kāpnes nonākušas ķīlnieka lomā

13.06.2013

Mājokļu pieejamība Rīgā pasliktinājusies, bet saglabājas augsta

13.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"