Aprīlī norisināsies konference par nekustamā īpašuma tirgus attīstību, tendencēm un perspektīvām

Šā gada 1. aprīlī Radisson BLU Hotel Latvija telpās notiks 5. Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA un DNB bankas organizētā konference «Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?». Šis profesionālais pasākums tradicionāli pulcē ļoti plašu nozares pārstāvju loku, kas klātienē gan ar valsts un pašvaldību pārstāvjiem, gan arī ar juristiem un banku jomas ekspertiem apspriež aktuālos nozares jautājumus ar mērķi iezīmēt turpmāko attīstības perspektīvu.

Šogad asociācija LANĪDA konferenci organizē ciešā sadarbībā ar DNB banku. Diskusijas vadīs žurnālists Arnis Krauze un investīciju konsultante Olga Kozina.

Konferences laikā pazīstami analītiķi spriedīs, kā makroekonomiskie faktori ietekmē nekustamā īpašuma (NĪ) tirgu un kā izmaiņas NĪ tirgū ir saistītas ar vispārējo ekonomisko situāciju valstī. Banku pārstāvji pastāstīs par jauninājumiem  hipotekārās kreditēšanas jomā 2016. gadā, bet Finanšu ministrijas ekonomisti situāciju Latvijā analizēs plašākā kontekstā, runājot par nekustamo īpašumu tirgus tendencēm Eiropas Savienībā. Rīgas pašvaldības būvvaldes speciālisti mēģinās atbildēt uz jautājumu, kas uztrauc daudzus vietējos attīstītājus un investorus: vai pie mums ir iespējams izmantot Lietuvas un Igaunijas pozitīvo pieredzi projektu saskaņošanas procesā. Tiks apskatītas arī citas aktuālas tēmas, kas saistītas ar nodokļiem un likumdošanu.

Nozares vadošie speciālisti raksturos situāciju dažādos nekustamo īpašumu tirgus segmentos. Piemēram, ar t.s. premium jeb augstākās klases īpašumu segmentu iepazīstinās Vestards Rozenbergs no Baltic Sotheby's International Realty, par otrreizējo tirgu runās Māris Laukalējs no Arco Real Estate, Igors Daņiļevičs no kompānijas Real Estate Jurmala atklās situāciju Jūrmalas NĪ tirgū un Jānis Biernis  (LV & KV) stāstīs par nozares attīstību un iespējām Latvijas reģionos.

Diskusijā par jauno projektu tirgu piedalīsies ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš no DNB bankas, Ģirts Grīnbergs no Latectus, kā arī  attīstītāju uzņēmumu pārstāvji Ainārs Škapars, Ralfs Jansons u.c. Tiks diskutēts, kā pēdējā laikā politisko un ekonomisko norišu ietekmē, aktivizējoties bankām un novērojot jaunās vēsmas īres tirgū, ir mainījušies galvenie tirgus rādītāji: pieprasījums, piedāvājums, konjunktūra, cenas, tirgus spēlētāji.

Īres tirgus Latvijā šobrīd attīstās ļoti dinamiski un atrodas straujas izaugsmes stadijā. Eksperti mēģinās detalizēti izdiskutēt, kas īsti notiek šajā NĪ segmentā, vai šī izaugsme ir ekonomiski pamatota. Mārtiņš Auders, Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktora p.i., stāstīs par ministrijas iniciatīvu – atgriezties pie jaunā Dzīvojamo telpu īres likuma apspriešanas, kura izskatīšana savulaik tika apturēta. Inese Bindemane, VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece, klātesošos iepazīstinās ar VID plāniem, kā īres tirgu veidot "caurspīdīgāku", jo tieši šis NĪ segments ir viens no prioritārajiem nodokļu pārvaldes cīņā ar ēnu ekonomiku.

Pērn gada nogalē publicētais Latvijas lielāko darījumu TOP apliecināja, ka tirgū arvien vairāk ienāk ārvalstu investīciju fondi. Diskusijā, kuru vadīs Olga Kozina, eksperti no tādiem uzņēmumiem kā CBRE, NBPG, Eften Capital, Catella apmainīsies viedokļiem par mūsu valsts investīciju tirgus īpatnībām un diskutēs, kas ir bijis par iemeslu pērn novērotajam rekordaugstajam investīciju līmenim: vai tas liecina par tirgus atveseļošanos un ir beidzies t.s. atliktā pieprasījuma periods.

Plašāku informāciju par konferenci, kā arī pieteikt savu dalību konferencē varat: www.lanida.lv, lanida@lanida.lv vai arī pa tālr. 67332034.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Izmaiņas janvāra nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatorā

19.02.2016

alt
alt

Rīgas pašvaldība plāno bez atlīdzības īpašumā pārņemt valstij piederošu zemesgabalu Lielajā ielā

22.02.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Projektā Mežaparka Rezidences uzsākta dzīvokļu un rindu māju priekšpārdošana

2

Jauno projektu ķēriens

3

Praktiski padomi – kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?

4

Ģimeniski, mūsdienīgi un aktīviem cilvēkiem piemēroti: karstākie jaunie "Bonava Latvija" projekti

5

Dzīve ūdens ieskautā vietā

6

Pašam sava māja Pierīgā: Salienā pieejami labiekārtoti zemes gabali privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Projektā Mežaparka Rezidences uzsākta dzīvokļu un rindu māju priekšpārdošana

alt

Dzīve ūdens ieskautā vietā

alt

Praktiski padomi – kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?