Aprīlī norisināsies konference par nekustamā īpašuma tirgus attīstību, tendencēm un perspektīvām

Šā gada 1. aprīlī Radisson BLU Hotel Latvija telpās notiks 5. Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA un DNB bankas organizētā konference «Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?». Šis profesionālais pasākums tradicionāli pulcē ļoti plašu nozares pārstāvju loku, kas klātienē gan ar valsts un pašvaldību pārstāvjiem, gan arī ar juristiem un banku jomas ekspertiem apspriež aktuālos nozares jautājumus ar mērķi iezīmēt turpmāko attīstības perspektīvu.

Šogad asociācija LANĪDA konferenci organizē ciešā sadarbībā ar DNB banku. Diskusijas vadīs žurnālists Arnis Krauze un investīciju konsultante Olga Kozina.

Konferences laikā pazīstami analītiķi spriedīs, kā makroekonomiskie faktori ietekmē nekustamā īpašuma (NĪ) tirgu un kā izmaiņas NĪ tirgū ir saistītas ar vispārējo ekonomisko situāciju valstī. Banku pārstāvji pastāstīs par jauninājumiem  hipotekārās kreditēšanas jomā 2016. gadā, bet Finanšu ministrijas ekonomisti situāciju Latvijā analizēs plašākā kontekstā, runājot par nekustamo īpašumu tirgus tendencēm Eiropas Savienībā. Rīgas pašvaldības būvvaldes speciālisti mēģinās atbildēt uz jautājumu, kas uztrauc daudzus vietējos attīstītājus un investorus: vai pie mums ir iespējams izmantot Lietuvas un Igaunijas pozitīvo pieredzi projektu saskaņošanas procesā. Tiks apskatītas arī citas aktuālas tēmas, kas saistītas ar nodokļiem un likumdošanu.

Nozares vadošie speciālisti raksturos situāciju dažādos nekustamo īpašumu tirgus segmentos. Piemēram, ar t.s. premium jeb augstākās klases īpašumu segmentu iepazīstinās Vestards Rozenbergs no Baltic Sotheby's International Realty, par otrreizējo tirgu runās Māris Laukalējs no Arco Real Estate, Igors Daņiļevičs no kompānijas Real Estate Jurmala atklās situāciju Jūrmalas NĪ tirgū un Jānis Biernis  (LV & KV) stāstīs par nozares attīstību un iespējām Latvijas reģionos.

Diskusijā par jauno projektu tirgu piedalīsies ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš no DNB bankas, Ģirts Grīnbergs no Latectus, kā arī  attīstītāju uzņēmumu pārstāvji Ainārs Škapars, Ralfs Jansons u.c. Tiks diskutēts, kā pēdējā laikā politisko un ekonomisko norišu ietekmē, aktivizējoties bankām un novērojot jaunās vēsmas īres tirgū, ir mainījušies galvenie tirgus rādītāji: pieprasījums, piedāvājums, konjunktūra, cenas, tirgus spēlētāji.

Īres tirgus Latvijā šobrīd attīstās ļoti dinamiski un atrodas straujas izaugsmes stadijā. Eksperti mēģinās detalizēti izdiskutēt, kas īsti notiek šajā NĪ segmentā, vai šī izaugsme ir ekonomiski pamatota. Mārtiņš Auders, Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktora p.i., stāstīs par ministrijas iniciatīvu – atgriezties pie jaunā Dzīvojamo telpu īres likuma apspriešanas, kura izskatīšana savulaik tika apturēta. Inese Bindemane, VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece, klātesošos iepazīstinās ar VID plāniem, kā īres tirgu veidot "caurspīdīgāku", jo tieši šis NĪ segments ir viens no prioritārajiem nodokļu pārvaldes cīņā ar ēnu ekonomiku.

Pērn gada nogalē publicētais Latvijas lielāko darījumu TOP apliecināja, ka tirgū arvien vairāk ienāk ārvalstu investīciju fondi. Diskusijā, kuru vadīs Olga Kozina, eksperti no tādiem uzņēmumiem kā CBRE, NBPG, Eften Capital, Catella apmainīsies viedokļiem par mūsu valsts investīciju tirgus īpatnībām un diskutēs, kas ir bijis par iemeslu pērn novērotajam rekordaugstajam investīciju līmenim: vai tas liecina par tirgus atveseļošanos un ir beidzies t.s. atliktā pieprasījuma periods.

Plašāku informāciju par konferenci, kā arī pieteikt savu dalību konferencē varat: www.lanida.lv, lanida@lanida.lv vai arī pa tālr. 67332034.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Izmaiņas janvāra nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatorā

19.02.2016

alt
alt

Rīgas pašvaldība plāno bez atlīdzības īpašumā pārņemt valstij piederošu zemesgabalu Lielajā ielā

22.02.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā

3

Ģimenei piemēroti dzīvokļi, ko pārdod īpašnieki

4

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

5

Četri dzīvokļi Rīgā, kur netrūkst nekā jeb maksimālisma pieeja dzīvesvietā

6

Video: Jāņa, Diānas un Lotes stāsts par izvēli dzīvot Tuvidos

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā