Mājokļa iekārtošanas paradumi, kas tracina interjera dizainerus

Interjera veidošana lielai daļai ir tikai aizraušanās vai vajadzība, taču netrūkst cilvēku, interjera dizaineru, kuriem tas ir ikdienas darbs. Viņi mājokļa iekārtošanas mākslu ar apguvuši un izzinājuši līdz sīkākajai detaļai, un itin viegli var noteikt, ja interjera dizainā ir pieļautas kļūdas. Interjera dizaineri atklājuši dažus mājokļu iekārtošanas paradumus, kas viņus kaitina un rada vēlmi ķerties pie mājvietas pārkārtošanas.

Aizraušanās ar dekoratīvo krāsošanu

Cilvēki personību savai mājvietai mēģina piešķirt dažādos veidos. Viens no tiem ir dekoratīvā krāsošana – radoša tehnika, kā, izmantojot krāsas un krāsotāju instrumentus, uz sienām radīt interesantus efektus. Interjera dizaineri atzīst, ka dekoratīvā krāsošana telpai var piešķirt īpašu noskaņu, taču, ja ar to pārlieku aizraujas, gala rezultāts var būt skatam nepatīkams vai pat vulgārs.

Neveiksmīgi izkārtoti gaismas ķermeņi

Ikvienam cilvēkam mājās vajadzētu justies droši un komfortabli. Tomēr ir dažādi faktori, kas labsajūtu var nomākt, piemēram, neveiksmīgi izvietoti gaismas ķermeņi vai pārāk spilgtas spuldzes tajos. Kā norāda profesionāļi, lai mājās justos omulīgi, būtu ieteicams interjerā izmantot vairākus gaismas avotus vienā telpā, nevis tikai vienu milzīgu stāvlampu, kas nokarājas pār dīvānu. Tā izgaismo tieši to vietu, kur esam plānojuši atpūsties un netieši rada trauksmes sajūtu, ka atrodamies starmešu gaismā.

Svarīgs ne tikai apgaismojuma leņķis, gaismas ķermeņu daudzums telpā, bet arī spilgtums. Proti, lai mājoklī justos omulīgi, ieteicams izmantot gaismas ķermeņus, kuriem ir iespējams regulēt apgaismojuma stiprumu, kā arī izvēlēties pieklusinātas spuldzes, no kurām gaisma staro maigi.

Mēbeļu novietošana pie sienām

Viens no mājokļa iekārtošanas paradumiem, kas dizainerus kaitina visvairāk, ir nefunkcionāla mēbeļu izvietošana viesistabā. Proti, cilvēkiem piemīt paradums mēbeles, piemēram, dīvānu,  vai krēslus novietot pie pašas sienas. Tādējādi istabā ir vairāk brīvas platības, taču nereti šāds izkārtojums ir neparocīgs, jo pie sienām novietotās mēbeles ir pārāk tālu viena no otras, apgrūtinot sarunu uzturēšanu. Pēc profesionāļu domām, no šī nelāgā mitekļa iekārtošanas niķa vajadzētu atbrīvoties, un tā vietā, novietojot mēbeles tuvāk vienu otrai, viesistabā radīt intīmāku, draudzīgāku atmosfēru.

Proporciju neievērošana

Veidojot interjera dizainu, laiku pa laikam kāds izdomā pieņemtos standartus pārkāpt un mājokļa iekārtošanai pieiet radoši. Lai arī tas vērtējams pozitīvi, tomēr, kā norāda profesionāli mājokļu interjera veidotāji, ir daži pamatnoteikumi, ko vajadzētu ievērot. Piemēram, to, lai dizaina elementi būtu proporcionāli viens otram, piemēram, katrā dīvāna galā vienāda izmēra lampas un tamlīdzīgi.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Martā ēku energosertifikātus jāsāk reģistrēt Būvniecības informācijas sistēmā

25.02.2016

alt
alt

Konceptuāli atbalsta grozījumus dzīvojamo māju iespējamās privatizācijas nodrošināšanai

25.02.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas