BVKB: pārmetumi par iejaukšanos komercdarbībā ir nepamatoti

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) kategoriski noraida jebkādus izskanējušus pārmetumus par BVKB iejaukšanos komercdarbībā vai neatļautas komercdarbības uzsākšanu, informē BVKB.

Biroja pārstāvji norāda, ka BVKB ar likumu ir noteikta kompetence piešķirt patstāvīgās prakses tiesības būvekspertīzes specialitātē, kā arī organizēt būvekspertīzes noteiktos gadījumos. Savukārt ar BVKB nolikumu ir noteiktas tiesības sniegt maksas pakalpojumus. Likuma mērķis ir garantēt kvalitatīvu dzīves vidi ikvienam cilvēkam, savukārt būvekspertīzes mērķis ir nodrošināt objektīvu būvprojekta vērtējumu vai būvdarbu izpildījuma atbilstību. Šis uzdevums ir jo īpaši vitāli svarīgs gadījumos, kad tiek projektētas un izbūvētas sabiedriski nozīmīgas būves, kur kļūda projektā vai būvdarbos var novest pie traģiskām sekām, skaidro birojs.

BVKB izprotot likumdevēja mandāta nozīmīgumu un darot visu iespējamo, lai tirgū nodrošinātu sabiedrības interesēm atbilstošu būvekspertīžu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu.

Likumdevējs ir noteicis pārejas termiņu līdz 2016.gada 1.jūlijam, tādēļ BVKB šobrīd veic nepieciešamos sagatavošanas darbus. BVKB arī norāda, ka gadījumos, ja Latvijas tirgū nebūs pieejami būvekspertīžu veicēji kādā no būvekspertīžu sfērām, ekspertīzes pasūtītājam nebūs pārliecības par tās kvalitāti vai arī pastāvēs strīds starp esošajiem būvekspertiem, BVKB iesaistīsies un nodrošinās ekspertīzi. Šādos gadījumos pasūtītājs ar BVKB noslēgs līgumu par būvekspertīzes izpildi. Ekspertīžu veikšanai BVKB piesaistīs ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu būvekspertus.

BVKB ir vienošanās ar Latvijas Būvniecības padomi, ka nevalstisko organizāciju pārstāvji 7.martā tiks informēti par kopējām aktivitātēm saistībā ar būvekspertīzēm, tādēļ BVKB ir pārsteigts par atsevišķu organizāciju kritiku, pirms tās ir iepazinušās ar BVKB rīcības plānu.

Jau ziņojām, ka, norādot uz BVKB centieniem sākt komercdarbību jomās, kas ir ārpus birojam noteiktajām kompetencēm, būvniecības nozares pārstāvji un eksperti atklātā vēstulē ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam (V) lūdz izvērtēt BVKB darbību un īstenoto aktivitāšu atbilstību Valsts pārvaldes iekārtas, kā arī Būvniecības likumam.

Atklāto vēstuli parakstījuši Latvijas Būvinženieru savienība, Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas domes Īpašuma departaments, kā arī citi būvniecības nozares eksperti.

Būvniecības nozares pārstāvji un Latvijas Pašvaldību savienība vēlas vērst uzmanību uz BVKB publicēto informāciju par plāniem sniegt būvju un būvprojektu ekspertīžu maksas pakalpojumus un tā iniciēto Ministru kabineta noteikumu projektu par cenrāža noteikšanu šiem pakalpojumiem. Kā norāda vēstules autori, šāda darbība ne vien būtiski pārkāpj normatīvajos aktos noteiktās BVKB funkcijas un kompetenci, bet arī faktiski nozīmē nozari uzraugošās institūcijas iesaistīšanos komercdarbības veikšanā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Konceptuāli atbalsta grozījumus dzīvojamo māju iespējamās privatizācijas nodrošināšanai

25.02.2016

alt
alt

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 15.02.2016 - 21.02.2016

26.02.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

Izsolē pārdod vienu no izcilākajām baroka laikmeta koka celtnēm Rīgā – Nordeķu muižu

3

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

4

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

5

Iedzīvotāji Rīgā vēl pāris gadus būs aktīvi dzīvokļu pircēji

6

Noskaidrotas 2018.gada vērtīgākās Latvijas ēkas

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

Iedzīvotāji Rīgā vēl pāris gadus būs aktīvi dzīvokļu pircēji

alt

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula