BVKB: pārmetumi par iejaukšanos komercdarbībā ir nepamatoti

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) kategoriski noraida jebkādus izskanējušus pārmetumus par BVKB iejaukšanos komercdarbībā vai neatļautas komercdarbības uzsākšanu, informē BVKB.

Biroja pārstāvji norāda, ka BVKB ar likumu ir noteikta kompetence piešķirt patstāvīgās prakses tiesības būvekspertīzes specialitātē, kā arī organizēt būvekspertīzes noteiktos gadījumos. Savukārt ar BVKB nolikumu ir noteiktas tiesības sniegt maksas pakalpojumus. Likuma mērķis ir garantēt kvalitatīvu dzīves vidi ikvienam cilvēkam, savukārt būvekspertīzes mērķis ir nodrošināt objektīvu būvprojekta vērtējumu vai būvdarbu izpildījuma atbilstību. Šis uzdevums ir jo īpaši vitāli svarīgs gadījumos, kad tiek projektētas un izbūvētas sabiedriski nozīmīgas būves, kur kļūda projektā vai būvdarbos var novest pie traģiskām sekām, skaidro birojs.

BVKB izprotot likumdevēja mandāta nozīmīgumu un darot visu iespējamo, lai tirgū nodrošinātu sabiedrības interesēm atbilstošu būvekspertīžu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu.

Likumdevējs ir noteicis pārejas termiņu līdz 2016.gada 1.jūlijam, tādēļ BVKB šobrīd veic nepieciešamos sagatavošanas darbus. BVKB arī norāda, ka gadījumos, ja Latvijas tirgū nebūs pieejami būvekspertīžu veicēji kādā no būvekspertīžu sfērām, ekspertīzes pasūtītājam nebūs pārliecības par tās kvalitāti vai arī pastāvēs strīds starp esošajiem būvekspertiem, BVKB iesaistīsies un nodrošinās ekspertīzi. Šādos gadījumos pasūtītājs ar BVKB noslēgs līgumu par būvekspertīzes izpildi. Ekspertīžu veikšanai BVKB piesaistīs ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu būvekspertus.

BVKB ir vienošanās ar Latvijas Būvniecības padomi, ka nevalstisko organizāciju pārstāvji 7.martā tiks informēti par kopējām aktivitātēm saistībā ar būvekspertīzēm, tādēļ BVKB ir pārsteigts par atsevišķu organizāciju kritiku, pirms tās ir iepazinušās ar BVKB rīcības plānu.

Jau ziņojām, ka, norādot uz BVKB centieniem sākt komercdarbību jomās, kas ir ārpus birojam noteiktajām kompetencēm, būvniecības nozares pārstāvji un eksperti atklātā vēstulē ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam (V) lūdz izvērtēt BVKB darbību un īstenoto aktivitāšu atbilstību Valsts pārvaldes iekārtas, kā arī Būvniecības likumam.

Atklāto vēstuli parakstījuši Latvijas Būvinženieru savienība, Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas domes Īpašuma departaments, kā arī citi būvniecības nozares eksperti.

Būvniecības nozares pārstāvji un Latvijas Pašvaldību savienība vēlas vērst uzmanību uz BVKB publicēto informāciju par plāniem sniegt būvju un būvprojektu ekspertīžu maksas pakalpojumus un tā iniciēto Ministru kabineta noteikumu projektu par cenrāža noteikšanu šiem pakalpojumiem. Kā norāda vēstules autori, šāda darbība ne vien būtiski pārkāpj normatīvajos aktos noteiktās BVKB funkcijas un kompetenci, bet arī faktiski nozīmē nozari uzraugošās institūcijas iesaistīšanos komercdarbības veikšanā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Konceptuāli atbalsta grozījumus dzīvojamo māju iespējamās privatizācijas nodrošināšanai

25.02.2016

alt
alt

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 15.02.2016 - 21.02.2016

26.02.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

4

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā