BVKB: pārmetumi par iejaukšanos komercdarbībā ir nepamatoti

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) kategoriski noraida jebkādus izskanējušus pārmetumus par BVKB iejaukšanos komercdarbībā vai neatļautas komercdarbības uzsākšanu, informē BVKB.

Biroja pārstāvji norāda, ka BVKB ar likumu ir noteikta kompetence piešķirt patstāvīgās prakses tiesības būvekspertīzes specialitātē, kā arī organizēt būvekspertīzes noteiktos gadījumos. Savukārt ar BVKB nolikumu ir noteiktas tiesības sniegt maksas pakalpojumus. Likuma mērķis ir garantēt kvalitatīvu dzīves vidi ikvienam cilvēkam, savukārt būvekspertīzes mērķis ir nodrošināt objektīvu būvprojekta vērtējumu vai būvdarbu izpildījuma atbilstību. Šis uzdevums ir jo īpaši vitāli svarīgs gadījumos, kad tiek projektētas un izbūvētas sabiedriski nozīmīgas būves, kur kļūda projektā vai būvdarbos var novest pie traģiskām sekām, skaidro birojs.

BVKB izprotot likumdevēja mandāta nozīmīgumu un darot visu iespējamo, lai tirgū nodrošinātu sabiedrības interesēm atbilstošu būvekspertīžu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu.

Likumdevējs ir noteicis pārejas termiņu līdz 2016.gada 1.jūlijam, tādēļ BVKB šobrīd veic nepieciešamos sagatavošanas darbus. BVKB arī norāda, ka gadījumos, ja Latvijas tirgū nebūs pieejami būvekspertīžu veicēji kādā no būvekspertīžu sfērām, ekspertīzes pasūtītājam nebūs pārliecības par tās kvalitāti vai arī pastāvēs strīds starp esošajiem būvekspertiem, BVKB iesaistīsies un nodrošinās ekspertīzi. Šādos gadījumos pasūtītājs ar BVKB noslēgs līgumu par būvekspertīzes izpildi. Ekspertīžu veikšanai BVKB piesaistīs ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu būvekspertus.

BVKB ir vienošanās ar Latvijas Būvniecības padomi, ka nevalstisko organizāciju pārstāvji 7.martā tiks informēti par kopējām aktivitātēm saistībā ar būvekspertīzēm, tādēļ BVKB ir pārsteigts par atsevišķu organizāciju kritiku, pirms tās ir iepazinušās ar BVKB rīcības plānu.

Jau ziņojām, ka, norādot uz BVKB centieniem sākt komercdarbību jomās, kas ir ārpus birojam noteiktajām kompetencēm, būvniecības nozares pārstāvji un eksperti atklātā vēstulē ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam (V) lūdz izvērtēt BVKB darbību un īstenoto aktivitāšu atbilstību Valsts pārvaldes iekārtas, kā arī Būvniecības likumam.

Atklāto vēstuli parakstījuši Latvijas Būvinženieru savienība, Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas domes Īpašuma departaments, kā arī citi būvniecības nozares eksperti.

Būvniecības nozares pārstāvji un Latvijas Pašvaldību savienība vēlas vērst uzmanību uz BVKB publicēto informāciju par plāniem sniegt būvju un būvprojektu ekspertīžu maksas pakalpojumus un tā iniciēto Ministru kabineta noteikumu projektu par cenrāža noteikšanu šiem pakalpojumiem. Kā norāda vēstules autori, šāda darbība ne vien būtiski pārkāpj normatīvajos aktos noteiktās BVKB funkcijas un kompetenci, bet arī faktiski nozīmē nozari uzraugošās institūcijas iesaistīšanos komercdarbības veikšanā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Konceptuāli atbalsta grozījumus dzīvojamo māju iespējamās privatizācijas nodrošināšanai

25.02.2016

alt
alt

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 15.02.2016 - 21.02.2016

26.02.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

2

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

3

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

4

Pēdējās iespējas kļūt par "Skanstes Parka" iemītnieku - vairs pieejami tikai daži dzīvokļi

5

Rīgas pieejamākajā projektā "Liepziedi" aktīvi norit otrās ēkas būvdarbi

6

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā