Nekustamo īpašumu tirgus 2015. gadā bijis garlaicīgs

Nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» 2015.gada nekustamo īpašumu tirgus pārskatā teikts, ka pērn ekonomiskie rādītāji Latvijā turpinājuši uzlaboties, kas kopumā labvēlīgi ietekmēja arī nekustamo īpašumu tirgu. Dažos tirgus segmentus saglabājās stabilitāte vai pat bija vērojama neliela izaugsme, tomēr tajā pašā laikā netrūka segmentu, kuros bija vērojama gan cenu, gan darījumu skaita samazināšanās.

Lielākās izmaiņas 2015.gadā piedzīvoja tie segmenti, kas iepriekšējos gados galvenokārt bija orientēti uz nerezidentiem. Nekustamo īpašumu kompānijas Arco Real Estate ikgadējās preses konferences  laikā, kurā tika prezentēts jaunākais Latvijas nekustamo īpašumu tirgus pārskats par 2015.gadu, kompānijas valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits norādīja, ka vietējais patērētājs mājokli jaunajā projektā var iegādāties cenu kategorijā līdz 130 tūkstošiem eiro, tāpēc nerezidenti attīstītājiem un nekustamo īpašumu tirgum kā tādam deva pamatīgu grūdienu. Grozījumi Imigrācijas likumā, kad 2014.gada rudenī minimālā nekustamā īpašuma iegādes vērtība tika pacelta no 142 300 līdz 250 000 eiro, šo situāciju mainīja, būtiski ietekmējot nekustamo īpašumu tirgu.

"To, kā ir gājis 2015.gadā, uzskatāmi parāda tiešo investīciju apjoms. Ja 2014.gadā kopējais darījumu skaits bija gandrīz 400 miljoni, tad 2015.gadā – vien 70 miljoni," skaidroja A.Šmits.

Tāpat pērn nerezidentiem Rīgā tika pārdoti 134 dzīvokļi, kamēr 2014.gadā – 1100.

"Arco Real Estate"  valdes priekšsēdētājs norādīja, ka kopumā nekustamo īpašumu tirgus 2015.gadā ir nogaidīšanas pozīcijā. Jauni projekti būvēti netiek, banku portfeļi jeb nosacīti lētais segments ir izpārdots, tāpēc šobrīd nekustamo īpašumu tirgū ir iestājusies tāda kā pauze. "Pērn tirgus ir bijis garlaicīgs, nav bijis neviens uzrāviens," stāstīja A.Šmits, piebilstot, ka būtiskas izmaiņas nav gaidāmas arī 2016.gadā.  

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Rīgai ir visas izredzes kļūt investoriem pievilcīgākai

29.02.2016

alt
alt

Būvniecības valsts kontroles birojs semināros informēs par nozares aktualitātēm

29.02.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība