Rīgai ir visas izredzes kļūt investoriem pievilcīgākai

Pēc nekustamā īpašuma nozares pārstāvju iniciatīvas, kuri norādīja uz lielo birokrātiju, kas pagarina projekta attīstīšanas laiku, notika nozares pārstāvju tikšanās ar Rīgas pašvaldības amatpersonām, kuri piekrita, ka saskaņošanas procedūras vajag vienkāršot un paātrināt. Tika izveidota darba grupa, kas gaida no uzņēmējiem konkrētus priekšlikumus, kā arī  ir gatava uzsākt darbu pie «zaļā koridora» kritēriju izstrādes nozīmīgajiem investīciju projektiem.

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA pārstāvji jau vairākkārtēji vērsa Rīgas mēra Nila Ušakova un pašvaldības iestāžu darbinieku uzmanību uz nozari kavējošiem šķēršļiem: tas ir neadekvāti garais laiks atsevišķiem projekta posmiem plānošanas un projektēšanas jomā, kas var aizņemt vismaz piecus gadus, no tiem vismaz divi gadi paiet projektēšanas atļauju, saskaņojumu saņemšanai. Šie iemesli attur gan vietējos attīstītājus, gan starptautisko investīciju pieplūdi jaunu objektu attīstīšanā un Latviju nostāda zaudētājas lomā konkurences cīņā par investoru piesaisti lielu, pilsētai un iedzīvotājiem nozīmīgu, projektu attīstīšanā iepretim kaimiņvalstu galvaspilsētām - Tallinu un Viļņu.

Pagājušajā nedēļā notika LANĪDA iniciēta tikšanās ar Rīgas domes amatpersonām, uz kuru tika aicināti arī citu nevalstisko organizāciju, kas saistītas ar būvniecības un projektu atīstīšanas jomu pārstāvji.

"Ir likumdošana, ko ir nepieciešams mainīt, bet ir daudz jautājumu, kas risināmi pašvaldības līmenī. Mums būtu jāapspriež ko vajadzētu izmainīt, lai uz kaimiņu fona Rīga neizskatītos sliktāk un investoru nauda plūstu arī pie mums," atzīmēja LANĪDA valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. "Mēs redzam, ka ir nepieciešams mainīt pieeju, lai izveidotu vienkāršu, lētu un ātru projektu attīstīšanas procesu. Jautājums ir par to, cik mēs esam gatavi kaut ko mainīt."

Pēc Arhitektu savienības pārstāves, Elīnas Rožlapas teiktā, nozarei trūkst visaptverošas informācijas par raksturīgākajām kļūdām projektu pieteikumos, kā arī par pašvaldības specifiskajām prasībām attīstītājiem.

Guntars Grīnvalds, Nacionālās nekustamo īpašumu attīstītāju alianses vadītājs, diskusijā uzsvēra, ka pašvaldības rīcībā ir sviras, kas ļauj pārskatīt un uzlabot tās saistošos noteikumus, tai skaitā tos, kas attiecas uz teritorijas plānošanu un būvniecības procesu, lai tie ir uzņēmējiem draudzīgāki.

Inguss Vircavs, Rīgas pašvaldības Būvvaldes vadītājs, izvērtējot uzņēmēju priekšlikumus, atzina, ka ir daudzi, kuri ir atbalstāmi, bet ne visas izmaiņas esot Būvvaldes kompetencē.

Baiba Fromane, Latvijas lielāko būvuzņēmēju pārstāvošās organizācijas - Latvijas Būvuzņēmēju partnerība vadītāja uzsvēra: "Mērķis sadarbībai un esošās situācijas uzlabošanai ir, lai Rīga kā Latvijas lielāko investīciju un arī būvniecības apjomu nodrošinātāja kļūtu konkurētspējīga Baltijā. Tādēļ gari termiņi, liekas birokrātiskas procedūras u.c. lietas, kas padara mūs nekonkurētspējīgus, ir optimizējamas, neatkarīgi no tā, vai tās skar pašvaldību, vai ir saistītas ar administratīviem aktiem, valdības noteikumiem. Mums ir jābūt ātrākajiem, nezaudējot kvalitāti. Tādēļ šo priekšlikumu iedzīvināšanā Rīgas pašvaldības atbalsts ir vitāli svarīgs, arī ietekmējot procesa uzlabošanu, tostarp – pašai domei nākot klajā pat ar nepopulāriem priekšlikumiem ministriju un valdības līmenī".

Viktors Valainis, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs, kas arī piedalījās tikšanās, apliecināja, ka šie jautājumi ir būtiski un tie noteikti būs jaunās valdības politikas darba kārtībā. "Arī ministrs ir apliecinājis, ka strādās ar šiem jautājumiem, tiks organizētas darba grupu sanāksmes. Saeimā pēc pāris nedēļām notiks Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde, kur ar četru ministriju iesaisti tiks runāts par mājokļu politikas turpmāko virzību," teica V.Valainis.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Pēdējo dienu Rīgā var deklarēties dzīvoklī, lai saņemtu NĪN atlaides

29.02.2016

alt
alt

Nekustamo īpašumu tirgus 2015. gadā bijis garlaicīgs

29.02.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība