Projektiem energoefektivitātes uzlabošanai valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu ēkās būs pieejami deviņi miljoni eiro

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina pieteikt projektus konkursā par energoefektivitātes uzlabošanu valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu ēkās, kur pieejamais finansējums būs deviņi miljoni eiro.

Projektu konkursa mērķis ir samazināt oglekļa dioksīda emisijas valsts nozīmes aizsargājamo arhitektūras pieminekļu ēkās, veicot to pārbūvi, atjaunošanu vai vienkāršotu fasādes atjaunošanu.

Konkursā vienam projektam pieejamais finansējums ir līdz četriem miljoniem eiro, ja projekta iesniegumā pieprasītais finansējums ir virs 500 000 eiro, bet līdz 500 000 eiro pieejamais finansējums būs projektam, ja pieprasītais finanšu instrumenta finansējums ir līdz 500 000 eiro. Maksimāli pieļaujamā Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta atbalsta intensitāte nevar pārsniegt 85% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

Noteiktais projektu īstenošanas periods ir četri gadi no līguma spēkā stāšanās brīža. Īstenošanas periods nozīmē projekta īstenošanas beigu termiņu - datumu, kad ēka ir pieņemta ekspluatācijā pēc tās atjaunošanas par finanšu instrumenta līdzekļiem.

Uz finansējumu var pretendēt atvasinātas publiskas personas, valsts tiešās pārvaldes iestādes, kas nodarbojas ar valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, valsts kapitālsabiedrība, kas nodarbojas ar valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, reliģiska organizācija, valsts dibināta izglītības iestāde vai valsts vai pašvaldības dibināta kultūras institūcija atbilstoši Kultūras institūciju likumam.

Projektā iekļautās aktivitātes plānots īstenot ēkā, kas atbilst valsts nozīmes aizsargājamā arhitektūras pieminekļa statusam, un tā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par būvju klasifikāciju atbilst kādai no noteiktajām klasēm, proti, tās ir pašizklaides pasākumiem paredzētas ēkas, muzeji un bibliotēkas, skolas, universitātes un zinātniskajai pētniecībai paredzētās ēkas, kulta ēkas, kultūrvēsturiskie objekti.

VARAM norāda, ka projekta iesniedzējam ir tiesības iesniegt vairākus projekta iesniegumus. Vienā projekta iesniegumā var ietvert aktivitātes, kuras paredzēts īstenot vienā valsts nozīmes aizsargājamā arhitektūras piemineklī un par vienu valsts nozīmes aizsargājamo arhitektūras pieminekli drīkst iesniegt tikai vienu projekta iesniegumu.

Projekta iesniegumi tiks pieņemti līdz 11.aprīlim.

Finansējums tiks atvēlēts no Emisijas kvotu izsolīšanas finanšu instrumenta.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Jaunais projekts "Das Haus" nodots ekspluatācijā

01.03.2016

alt
alt

Šogad īres cenu pieaugums nav gaidāms

02.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība