Projektiem energoefektivitātes uzlabošanai valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu ēkās būs pieejami deviņi miljoni eiro

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina pieteikt projektus konkursā par energoefektivitātes uzlabošanu valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu ēkās, kur pieejamais finansējums būs deviņi miljoni eiro.

Projektu konkursa mērķis ir samazināt oglekļa dioksīda emisijas valsts nozīmes aizsargājamo arhitektūras pieminekļu ēkās, veicot to pārbūvi, atjaunošanu vai vienkāršotu fasādes atjaunošanu.

Konkursā vienam projektam pieejamais finansējums ir līdz četriem miljoniem eiro, ja projekta iesniegumā pieprasītais finansējums ir virs 500 000 eiro, bet līdz 500 000 eiro pieejamais finansējums būs projektam, ja pieprasītais finanšu instrumenta finansējums ir līdz 500 000 eiro. Maksimāli pieļaujamā Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta atbalsta intensitāte nevar pārsniegt 85% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

Noteiktais projektu īstenošanas periods ir četri gadi no līguma spēkā stāšanās brīža. Īstenošanas periods nozīmē projekta īstenošanas beigu termiņu - datumu, kad ēka ir pieņemta ekspluatācijā pēc tās atjaunošanas par finanšu instrumenta līdzekļiem.

Uz finansējumu var pretendēt atvasinātas publiskas personas, valsts tiešās pārvaldes iestādes, kas nodarbojas ar valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, valsts kapitālsabiedrība, kas nodarbojas ar valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, reliģiska organizācija, valsts dibināta izglītības iestāde vai valsts vai pašvaldības dibināta kultūras institūcija atbilstoši Kultūras institūciju likumam.

Projektā iekļautās aktivitātes plānots īstenot ēkā, kas atbilst valsts nozīmes aizsargājamā arhitektūras pieminekļa statusam, un tā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par būvju klasifikāciju atbilst kādai no noteiktajām klasēm, proti, tās ir pašizklaides pasākumiem paredzētas ēkas, muzeji un bibliotēkas, skolas, universitātes un zinātniskajai pētniecībai paredzētās ēkas, kulta ēkas, kultūrvēsturiskie objekti.

VARAM norāda, ka projekta iesniedzējam ir tiesības iesniegt vairākus projekta iesniegumus. Vienā projekta iesniegumā var ietvert aktivitātes, kuras paredzēts īstenot vienā valsts nozīmes aizsargājamā arhitektūras piemineklī un par vienu valsts nozīmes aizsargājamo arhitektūras pieminekli drīkst iesniegt tikai vienu projekta iesniegumu.

Projekta iesniegumi tiks pieņemti līdz 11.aprīlim.

Finansējums tiks atvēlēts no Emisijas kvotu izsolīšanas finanšu instrumenta.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Jaunais projekts "Das Haus" nodots ekspluatācijā

01.03.2016

alt
alt

Šogad īres cenu pieaugums nav gaidāms

02.03.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

3

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

4

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

5

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

6

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

City24 redaktora izvēle

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"