Šogad īres cenu pieaugums nav gaidāms

Pagājušajā gadā novērots dzīvokļu un privātmāju īres piedāvājuma pieaugums, līdz ar to īres cenu pieaugums 2016.gadā nav gaidāms, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» tirgus apskatā.

Pieprasījums pēc īres platībām pērn kopumā saglabājās iepriekšējo gadu līmenī, tomēr tam bija minimāla tendence palielināties. Pieprasījumam nedaudz palielinoties, cilvēki bija gatavi maksāt līdz pat 15% augstāku īres maksu par tikko remontētu vai jaunu mājokli.

Īres tirgū pērn tika novērots gan īres cenu samazinājums, gan arī cenu pieaugums sezonas laikā, teikts apskatā. Tomēr kopumā pērn novērota neliela īres cenu samazināšanās, kas skaidrojama ar piedāvājuma palielināšanos un klientu vēlmju izmaiņām.

Līdz ar ekonomiskās situācijas pasliktināšanos Krievijā publiskajā īres piedāvājumā arvien biežāk nonāca nerezidentu dzīvokļi. Tāpat īres tirgu papildināja vietējo investoru dzīvokļi, kuri nopirkti izīrēšanas nolūkā.

Tirgus apskatā norādīts, ka Rīgas centrā un centra perifērijā pieprasījums pēc īres dzīvokļiem joprojām saglabājās visaugstākais. Piedāvājums centrā tiek raksturots kā visai plašs. Īrei tika piedāvāti gan neremontēti, gan augstas kvalitātes dzīvokļi platībā no 18 līdz pat 250 kvadrātmetriem.

Cenu diapazons neremontētiem dzīvokļiem svārstījās no 400 līdz 500 eiro mēnesī, savukārt augstas klases dzīvokļiem tas bija no 350 līdz pat 3000 eiro mēnesī atkarībā no platības un dzīvokļa atrašanās vietas.

Mikrorajonos jauno projektu ēkās dzīvokļu īres cenas pērn svārstījās no 400 līdz pat 700 eiro mēnesī. Sērijveida dzīvokļu vienkāršā stāvoklī ar agrāk veiktu telpu apdari īres maksa pērn bija amplitūdā no 100 līdz 200 eiro mēnesī. Savukārt labas kvalitātes sērijveida dzīvokļiem, kuros remonts veikts pēdējo 10 gadu laikā, īres maksa bija no 150 līdz 300 eiro mēnesī.

Lielākais pieprasījums novērots Purvciemā, Pļavniekos, Imantā un Āgenskalnā. Šiem mikrorajoniem raksturīga attīstīta infrastruktūra, laba satiksme un iespēja ātri nokļūt Rīgas centrā. Āgenskalnā pērn bija tendence pieaugt īres maksām.

"Arco Real Estate" norāda, ka Rīgā īres maksas vēl nav sasniegušas augstāko cenu līmeni. Ja Latvijas augstskolas ārvalstu studentiem turpinās piedāvāt izglītības iespējas un katru gadu palielinās studējošo skaitu, īres cenām izaugsmes iespējas saglabāsies. Ārvalstu studenti pērn Rīgas centrā un perifērijā veidoja ap 30-40% lielu īres tirgus daļu.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Projektiem energoefektivitātes uzlabošanai valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu ēkās būs pieejami deviņi miljoni eiro

02.03.2016

alt
alt

Iniciatīvu ieviest obligātu notariālu formu nekustamā īpašuma atsavināšanas darījumiem vērtē kā pretrunīgu

02.03.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

2

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

3

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

4

TEKSTILIANA - jau sen gaidīta dzīvesvieta!

5

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

6

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju