Šogad īres cenu pieaugums nav gaidāms

Pagājušajā gadā novērots dzīvokļu un privātmāju īres piedāvājuma pieaugums, līdz ar to īres cenu pieaugums 2016.gadā nav gaidāms, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» tirgus apskatā.

Pieprasījums pēc īres platībām pērn kopumā saglabājās iepriekšējo gadu līmenī, tomēr tam bija minimāla tendence palielināties. Pieprasījumam nedaudz palielinoties, cilvēki bija gatavi maksāt līdz pat 15% augstāku īres maksu par tikko remontētu vai jaunu mājokli.

Īres tirgū pērn tika novērots gan īres cenu samazinājums, gan arī cenu pieaugums sezonas laikā, teikts apskatā. Tomēr kopumā pērn novērota neliela īres cenu samazināšanās, kas skaidrojama ar piedāvājuma palielināšanos un klientu vēlmju izmaiņām.

Līdz ar ekonomiskās situācijas pasliktināšanos Krievijā publiskajā īres piedāvājumā arvien biežāk nonāca nerezidentu dzīvokļi. Tāpat īres tirgu papildināja vietējo investoru dzīvokļi, kuri nopirkti izīrēšanas nolūkā.

Tirgus apskatā norādīts, ka Rīgas centrā un centra perifērijā pieprasījums pēc īres dzīvokļiem joprojām saglabājās visaugstākais. Piedāvājums centrā tiek raksturots kā visai plašs. Īrei tika piedāvāti gan neremontēti, gan augstas kvalitātes dzīvokļi platībā no 18 līdz pat 250 kvadrātmetriem.

Cenu diapazons neremontētiem dzīvokļiem svārstījās no 400 līdz 500 eiro mēnesī, savukārt augstas klases dzīvokļiem tas bija no 350 līdz pat 3000 eiro mēnesī atkarībā no platības un dzīvokļa atrašanās vietas.

Mikrorajonos jauno projektu ēkās dzīvokļu īres cenas pērn svārstījās no 400 līdz pat 700 eiro mēnesī. Sērijveida dzīvokļu vienkāršā stāvoklī ar agrāk veiktu telpu apdari īres maksa pērn bija amplitūdā no 100 līdz 200 eiro mēnesī. Savukārt labas kvalitātes sērijveida dzīvokļiem, kuros remonts veikts pēdējo 10 gadu laikā, īres maksa bija no 150 līdz 300 eiro mēnesī.

Lielākais pieprasījums novērots Purvciemā, Pļavniekos, Imantā un Āgenskalnā. Šiem mikrorajoniem raksturīga attīstīta infrastruktūra, laba satiksme un iespēja ātri nokļūt Rīgas centrā. Āgenskalnā pērn bija tendence pieaugt īres maksām.

"Arco Real Estate" norāda, ka Rīgā īres maksas vēl nav sasniegušas augstāko cenu līmeni. Ja Latvijas augstskolas ārvalstu studentiem turpinās piedāvāt izglītības iespējas un katru gadu palielinās studējošo skaitu, īres cenām izaugsmes iespējas saglabāsies. Ārvalstu studenti pērn Rīgas centrā un perifērijā veidoja ap 30-40% lielu īres tirgus daļu.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Projektiem energoefektivitātes uzlabošanai valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu ēkās būs pieejami deviņi miljoni eiro

02.03.2016

alt
alt

Iniciatīvu ieviest obligātu notariālu formu nekustamā īpašuma atsavināšanas darījumiem vērtē kā pretrunīgu

02.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dreiliņos taps vērienīgs, pircējiem pieejams dzīvojamo māju projekts

2

Ielūdz uz Atvērto durvju dienu vēsturiskā dzīvojamā ēkā Rīgas centrā

3

A. Kostins: Latvijā katru gadu pieaug nebanku kredītu izsniegtais apjoms

4

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden

5

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 10.09.2018-16.09.2018

6

Turpinās pieteikšanās mācībām Nekustamo īpašumu darījumu vadītāju skolā

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

TOP5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

alt

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden