Tukumā notiks meistarklases par koka ēku un to detaļu saglabāšanu

Tukumā šajā nedēļas nogalē notiks meistarklases par koka ēku un to detaļu saglabāšanu, informē Tukuma muzeja Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Ozola.

Bezmaksas meistarklases "Koka ēku restaurācijas pamatprincipi. Koka logi un durvis" organizē biedrība "Koka dizaina centrs" sadarbībā ar Tukuma muzeju. Tās notiks piektdien, 4.martā, un sestdien, 5.martā, no plkst.10 līdz 17 mākslas galerijā "Durvis" Tukumā, Brīvības laukumā 21.

Tukuma vecpilsētai ir vairāk nekā 600 gadu. Lielākā daļa ēku vecajā pilsētas daļā ir būvētas no koka. Neskatoties uz ugunsgrēkiem un ne visai rūpīgo uzturēšanu, Tukums var lepoties ar koka ēkām, kas sasniegušas jau 250 un vairāk gadu vecumu, norādīja muzeja pārstāve.

Meistarklasē būs iespējams uzzināt, kā pareizi rūpēties par koka ēkām, kā veikt to atjaunošanas darbus un ko darīt ar vecajiem koka logiem un durvīm.

Meistarklasē ar zināšanām par koka ēku un to detaļu saglabāšanu un restaurācijas pamatprincipiem iepazīstinās restaurators - meistars Uģis Baļļa. Viņa vadībā dalībniekiem būs iespēja vērot paraugdemonstrējumus, apgūt vienkāršākos darba paņēmienus un diskutēt par dažādiem ēku saglabāšanas veidiem.

Ieskatu par Tukuma pilsētas namu vēsturi sniegs Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola, kura pastāstīs arī par restaurācijas veikšanai nepieciešamās informācijas ieguves iespējām vēsturiskās izpētes vajadzībām un vadīs ekskursiju pa Tukuma vecpilsētu. Par pašvaldības līdzfinansējuma iespējām vēsturisko būvgaldniecības izstrādājumu restaurācijai stāstīs Tukuma novada galvenā arhitekte, būvvaldes vadītāja Iveta Vistapole.

4.martā uz meistarklasi aicināti ar ēku restaurāciju un būvniecību saistīti profesionāļi - būvniecības nozares pārstāvji, amatnieki, arhitekti, kā arī ar kultūras mantojumu saistītu organizāciju darbinieki. Savukārt 5.martā iegūt jaunas vai papildināt jau esošās zināšanas aicināti koka ēku īpašnieki, apsaimniekotāji, iedzīvotāji un ikviens, kurš interesējas par iespēju saglābt vai atjaunot koka detaļas un to, kā glābt savu māju no bojāejas, neveicot lielus materiālus ieguldījumus.

Līdz ar meistarklašu sākšanos no 4.marta mākslas galerijā "Durvis" būs apskatāma izstāde "Tukuma muzeja pieredze koka ēku restaurācijā", kur atspoguļoti Pastariņa muzejā, Džūkstes Pasaku muzejā un Durbes pilī veiktie restaurācijas darbi. Izstāde iepazīstina ar Tukuma vecpilsētas vērtībām, kas iegūtas nojauktajās ēkās Tukumā, un tā būs skatāma līdz 14.aprīlim.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Iniciatīvu ieviest obligātu notariālu formu nekustamā īpašuma atsavināšanas darījumiem vērtē kā pretrunīgu

02.03.2016

alt
alt

Izstādē "Māja I 2016" piedalīsies vairāk nekā 300 uzņēmumu no 12 valstīm

02.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks