Tukumā notiks meistarklases par koka ēku un to detaļu saglabāšanu

Tukumā šajā nedēļas nogalē notiks meistarklases par koka ēku un to detaļu saglabāšanu, informē Tukuma muzeja Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Ozola.

Bezmaksas meistarklases "Koka ēku restaurācijas pamatprincipi. Koka logi un durvis" organizē biedrība "Koka dizaina centrs" sadarbībā ar Tukuma muzeju. Tās notiks piektdien, 4.martā, un sestdien, 5.martā, no plkst.10 līdz 17 mākslas galerijā "Durvis" Tukumā, Brīvības laukumā 21.

Tukuma vecpilsētai ir vairāk nekā 600 gadu. Lielākā daļa ēku vecajā pilsētas daļā ir būvētas no koka. Neskatoties uz ugunsgrēkiem un ne visai rūpīgo uzturēšanu, Tukums var lepoties ar koka ēkām, kas sasniegušas jau 250 un vairāk gadu vecumu, norādīja muzeja pārstāve.

Meistarklasē būs iespējams uzzināt, kā pareizi rūpēties par koka ēkām, kā veikt to atjaunošanas darbus un ko darīt ar vecajiem koka logiem un durvīm.

Meistarklasē ar zināšanām par koka ēku un to detaļu saglabāšanu un restaurācijas pamatprincipiem iepazīstinās restaurators - meistars Uģis Baļļa. Viņa vadībā dalībniekiem būs iespēja vērot paraugdemonstrējumus, apgūt vienkāršākos darba paņēmienus un diskutēt par dažādiem ēku saglabāšanas veidiem.

Ieskatu par Tukuma pilsētas namu vēsturi sniegs Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola, kura pastāstīs arī par restaurācijas veikšanai nepieciešamās informācijas ieguves iespējām vēsturiskās izpētes vajadzībām un vadīs ekskursiju pa Tukuma vecpilsētu. Par pašvaldības līdzfinansējuma iespējām vēsturisko būvgaldniecības izstrādājumu restaurācijai stāstīs Tukuma novada galvenā arhitekte, būvvaldes vadītāja Iveta Vistapole.

4.martā uz meistarklasi aicināti ar ēku restaurāciju un būvniecību saistīti profesionāļi - būvniecības nozares pārstāvji, amatnieki, arhitekti, kā arī ar kultūras mantojumu saistītu organizāciju darbinieki. Savukārt 5.martā iegūt jaunas vai papildināt jau esošās zināšanas aicināti koka ēku īpašnieki, apsaimniekotāji, iedzīvotāji un ikviens, kurš interesējas par iespēju saglābt vai atjaunot koka detaļas un to, kā glābt savu māju no bojāejas, neveicot lielus materiālus ieguldījumus.

Līdz ar meistarklašu sākšanos no 4.marta mākslas galerijā "Durvis" būs apskatāma izstāde "Tukuma muzeja pieredze koka ēku restaurācijā", kur atspoguļoti Pastariņa muzejā, Džūkstes Pasaku muzejā un Durbes pilī veiktie restaurācijas darbi. Izstāde iepazīstina ar Tukuma vecpilsētas vērtībām, kas iegūtas nojauktajās ēkās Tukumā, un tā būs skatāma līdz 14.aprīlim.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Iniciatīvu ieviest obligātu notariālu formu nekustamā īpašuma atsavināšanas darījumiem vērtē kā pretrunīgu

02.03.2016

alt
alt

Izstādē "Māja I 2016" piedalīsies vairāk nekā 300 uzņēmumu no 12 valstīm

02.03.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Atvērto durvju diena vienā no Rīgas populārākajiem projektiem "Ezerparka Nami"

4

TRIBUS aģenti nostiprina savas pozīcijas nekustamā īpašuma tirgū

5

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

City24 redaktora izvēle

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"