Tukumā notiks meistarklases par koka ēku un to detaļu saglabāšanu

Tukumā šajā nedēļas nogalē notiks meistarklases par koka ēku un to detaļu saglabāšanu, informē Tukuma muzeja Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Ozola.

Bezmaksas meistarklases "Koka ēku restaurācijas pamatprincipi. Koka logi un durvis" organizē biedrība "Koka dizaina centrs" sadarbībā ar Tukuma muzeju. Tās notiks piektdien, 4.martā, un sestdien, 5.martā, no plkst.10 līdz 17 mākslas galerijā "Durvis" Tukumā, Brīvības laukumā 21.

Tukuma vecpilsētai ir vairāk nekā 600 gadu. Lielākā daļa ēku vecajā pilsētas daļā ir būvētas no koka. Neskatoties uz ugunsgrēkiem un ne visai rūpīgo uzturēšanu, Tukums var lepoties ar koka ēkām, kas sasniegušas jau 250 un vairāk gadu vecumu, norādīja muzeja pārstāve.

Meistarklasē būs iespējams uzzināt, kā pareizi rūpēties par koka ēkām, kā veikt to atjaunošanas darbus un ko darīt ar vecajiem koka logiem un durvīm.

Meistarklasē ar zināšanām par koka ēku un to detaļu saglabāšanu un restaurācijas pamatprincipiem iepazīstinās restaurators - meistars Uģis Baļļa. Viņa vadībā dalībniekiem būs iespēja vērot paraugdemonstrējumus, apgūt vienkāršākos darba paņēmienus un diskutēt par dažādiem ēku saglabāšanas veidiem.

Ieskatu par Tukuma pilsētas namu vēsturi sniegs Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola, kura pastāstīs arī par restaurācijas veikšanai nepieciešamās informācijas ieguves iespējām vēsturiskās izpētes vajadzībām un vadīs ekskursiju pa Tukuma vecpilsētu. Par pašvaldības līdzfinansējuma iespējām vēsturisko būvgaldniecības izstrādājumu restaurācijai stāstīs Tukuma novada galvenā arhitekte, būvvaldes vadītāja Iveta Vistapole.

4.martā uz meistarklasi aicināti ar ēku restaurāciju un būvniecību saistīti profesionāļi - būvniecības nozares pārstāvji, amatnieki, arhitekti, kā arī ar kultūras mantojumu saistītu organizāciju darbinieki. Savukārt 5.martā iegūt jaunas vai papildināt jau esošās zināšanas aicināti koka ēku īpašnieki, apsaimniekotāji, iedzīvotāji un ikviens, kurš interesējas par iespēju saglābt vai atjaunot koka detaļas un to, kā glābt savu māju no bojāejas, neveicot lielus materiālus ieguldījumus.

Līdz ar meistarklašu sākšanos no 4.marta mākslas galerijā "Durvis" būs apskatāma izstāde "Tukuma muzeja pieredze koka ēku restaurācijā", kur atspoguļoti Pastariņa muzejā, Džūkstes Pasaku muzejā un Durbes pilī veiktie restaurācijas darbi. Izstāde iepazīstina ar Tukuma vecpilsētas vērtībām, kas iegūtas nojauktajās ēkās Tukumā, un tā būs skatāma līdz 14.aprīlim.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Iniciatīvu ieviest obligātu notariālu formu nekustamā īpašuma atsavināšanas darījumiem vērtē kā pretrunīgu

02.03.2016

alt
alt

Izstādē "Māja I 2016" piedalīsies vairāk nekā 300 uzņēmumu no 12 valstīm

02.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā