Privātmājas kārotāju izaicinājumi: starta kapitāls, saskaņošana un izpildītāju atrašana

Lielākie izaicinājumi savas privātmājas kārotājiem pirms būvniecības sākšanas ir starta kapitāls, būvniecības saskaņošana un būvdarbu izpildītāju atrašana. Savukārt pēc būvniecības sākšanas - iekļaušanās izmaksu tāmē un būvdarbu veicēju darba uzraudzīšana, liecina pēc «DNB bankas» pasūtījuma veiktas aptaujas rezultāti.

Aptaujājot tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nesen noslēguši privātmājas būvniecību vai patlaban vēl to veic, noskaidrojās, ka trešdaļai respondentu lielākais izaicinājums pirms darbu sākšanas privātmājas būvniecībā bijis starta kapitāla uzkrāšana. Savukārt būvniecības saskaņošana un visu nepieciešamo atļauju saņemšana vislielākās raizes sagādājušas 24% respondentu. Gandrīz katram piektajam jeb 18,8% vislielākās grūtības bijušas atrast piemērotu būvdarbu izpildītāju.

Kā ne mazāk nopietnus izaicinājumus pirms būvniecības sākšanas aptaujātie Latvijas iedzīvotāji, kuri nesen noslēguši privātmājas būvniecību vai patlaban vēl to veic, min hipotekārā kredīta saņemšanas procesu (15,6%), mājas projekta izstrādi (10,4%), kā arī piemērota zemes gabala izvēli (6,3%).

Kā lielāko izaicinājumu pēc būvniecības sākšanas 38,5% respondentu norāda iekļaušanos izmaksu tāmē. 28,1% aptaujāto privātmāju īpašnieku vislielākās rūpes sagādā būvdarbu veicēju darba uzraudzīšana, bet 17,7% respondentu - iekļaušanās plānotajos būvniecības posmu termiņos.

Vaicāti, ko būvniecības laikā saredzēja kā lielāko tieši finansiālo izaicinājumu, 32,3% respondentu atzina, ka izjuta finansiālu slogu, apvienojot būvniecības izmaksu segšanu ar jau esošās mājvietas uzturēšanu. 30,2% aptaujāto atzina, ka finansiāls izaicinājums, būvējot savu nākamo mājokli, bija materiālu izmaksu segšana. 14,6% aptaujāto atzina, ka apgrūtinoša bijusi būvdarbu veicēju darba apmaksa, kas, iespējams, saistāma ar būvdarbu ieilgšanu vai citiem iemesliem.

Plānojot sava mājokļa būvniecību, 39,6% aptaujāto, kuri nesen noslēguši privātmājas būvniecību vai patlaban vēl to veic, paši veikuši mājas plānojumu, konsultējoties ar arhitektu. 17,7% respondentu nolīguši arhitektu, kas izstrādā mājas plānojumu. Savukārt 16,7% aptaujāto izvēlējušies arhitektu vai būvfirmu piedāvātu gatavu projektu.

Projekta izstrāde ir viena no daudzajām procedūrām un izaicinājumiem, ar kuriem jāsaskaras topošajiem privātmāju īpašniekiem. Taujāti par risinājumiem, kas atvieglotu mājokļa būvniecības procesu, 54,2% aptaujāto atzīmē, ka palīdzētu fakts, ja topošās mājas īpašnieks pats būtu kvalificēts būvdarbu veicējs. 37,5% norāda, ka palīdzētu izdevums, kurā apkopota visa informācija par risinājumiem un izaicinājumiem, ar kuriem jāsaskaras mājokļa būvēšanas laikā. Savukārt 19,8% aptaujāto norāda, ka ļoti noderīga būtu iespēja konsultēties vienuviet, piemēram, bankā par dokumentāciju, finansējumu. Bet izglītojošos kursus par finansējuma piesaisti un dokumentāciju būvniecības procesā kā iespēju min 9,4% respondentu.

Par lielākajiem izaicinājumiem pirms reālo darbu sākšanas aptaujājot tos respondentus, kas tikai nākotnē plāno īstenot sapni par savu privātmāju, populārākās atbildes biežāk saistās ne tik daudz ar birokrātiskajām procedūrām, kā emocionālām sajūtām - vietas, zemes gabala izvēle, kurā turpmāk dzīvos ģimene (31,8%), kāda izskatīsies māja, kāds būs tās projekts (33,9%). Svarīga ir arī sākumkapitāla uzkrāšana (60,9%).

Aptauja veikta februārī, tajā piedalījušies 506 respondenti vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Šogad Notāru dienās bezmaksas konsultāciju iespēju izmantojuši 3300 cilvēku

02.03.2016

alt
alt

Darījumu skaits ar privātmājām Rīgā un Pierīgā pērn palielinājies

03.03.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

2

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

3

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

4

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

5

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

6

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda