Dzīvokļi koka ēkās Rīgā ir maz pieprasīti

Pagājušajā gadā mazstāvu koka apbūves dzīvokļu tirgus aktivitāte saglabājās salīdzinoši zema. Dzīvokļu cenas koka ēkās ir līdz pat 50% zemākas nekā mūra ēkās, teikts «Arco Real Estate» nekustamo īpašumu tirgus pārskatā.

Pieprasījums pēc dzīvokļiem koka apbūvē būtiski nav mainījies kopš 2009.gada, kad tas salīdzinājumā ar citiem nekustamā īpašuma tirgus segmentiem ievērojami saruka. Arī piedāvājums koka ēku segmentā ir salīdzinoši mazs. Prognozējams, ka šāda situācija saglabāsies arī turpmāk, norāda "Arco Real Estate".

Dzīvokļu cenu līmenis koka ēkās saglabājās nemainīgs Rīgas centrā un centra perifērijā, Teikā, kā arī Sarkandaugavā, Bolderājā un Iļģuciemā. Savukārt Pārdaugavā dzīvokļu cenu augstākā robeža sasniedza Rīgas centra perifērijas un Teikas cenu līmeni.

Vidējā dzīvokļa cena koka ēkās Pārdaugavā paaugstinājās līdz 700 eiro par kvadrātmetru un vairāk.

Maskavas priekšpilsētā dzīvokļiem koka ēkās pazeminājās cenu zemākais slieksnis - līdz 250 eiro par kvadrātmetru. Pieprasījums pēc šāda veida īpašumiem, īpaši daudzdzīvokļu ēkās, bija pavisam neliels, jo šīs mājas parasti ir daļēji apmierinošā vai neapmierinošā tehniskā stāvoklī.

Renovēti koka apbūves dzīvokļi piedāvājumā parādījās reti, un cenas šādiem dzīvokļiem ievērojamo renovācijas izmaksu dēļ vērtējamas kā ļoti augstas. Piemēram, Āgenskalnā konstatēti vairāki nelielas platības dzīvokļu darījumi cenu robežās no 1300 līdz 1600 eiro par kvadrātmetru. Iepriekšējos gados tik augstas darījumu cenas netika konstatētas.

Rīgas centrā pērn labas kvalitātes dzīvokļu koka ēkās bija salīdzinoši maz un piedāvājumā tie parādījās reti. Cenu diapazons Rīgas centrā bija no 600 līdz 1000 eiro par kvadrātmetru.

Rīgas centra perifērijā un Teikā dzīvokļi koka ēkās maksāja no 300 līdz 700 eiro par kvadrātmetru, šādas cenas novērotas arī Āgenskalnā un Torņakalnā.

Sarkandaugavā, Bolderājā un Iļģuciemā dzīvokļi koka ēkās maksāja no 200 līdz 450 eiro par kvadrātmetru, bet Maskavas priekšpilsētā - no 250 līdz 450 eiro par kvadrātmetru.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Uzņēmēju redzējums, kā atvieglot un paātrināt projektu saskaņošanas procesus

07.03.2016

alt
alt

Konferencē "Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?" eksperti aktualizēs nozarei svarīgākos jautājumus

07.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība