Februārī Rīgā ir audzis nekustamo īpašumu darījumu skaits

Nekustamo īpašumu darījumu skaits Rīgā šī gada februārī, salīdzinot ar janvāri, ir palielinājies par 14,4%, informē nekustamo īpašumu kompānija «Balsts».

Februārī galvaspilsētas sērijveida dzīvokļi tiek piedāvāti vidēji par 671 EUR/m2. Visaugstākās cenas ir Teikas rajonā – 803 EUR/m2, taču viszemākās ir Bolderājā – 468 EUR/m2. Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kritums 0,15 - 0,28% robežās novērots Mežciemā, Vecmīlgrāvī, Ķengaragā un Zolitūdē, bet minimāls pieaugums 0,07 – 1,01% robežās novērojams lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu un jaunajos projektos.

"Darījumu skaits Rīgā, salīdzinot ar pagājušo mēnesi, ir palielinājies par 14,4%. 2016. gadā nekustamo īpašumu tirgū gaidāma stabilitāte, kuru izaugsmes virzienā turpinās virzīt "Valsts atbalsta programmas mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem", kā arī fakts, ka vidējās darba samaksas apjoms turpina pakāpeniski pieaugt. Ja saglabāsies Latvijas ekonomikas pašreizējie rādītāji, ja nebūs nekādu likumdevēju sarūpētu nodokļu un likumdošanas pārsteigumu, tad 2016. gadā nekustamo īpašumu tirdzniecības rādītāji Rīgā varētu būt pat augstāki nekā 2015. gadā", komentē nekustamo īpašumu kompānijas "Balsts" valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Jauno projektu segmentā pircēju aktivitāte no vietējo iedzīvotāju puses ir saglabājusies iepriekšējā līmenī. Taču cenas februārī ir pat minimāli samazinājušās – 0,07%. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos šobrīd ir vidēji no 1000 - 1750 EUR/m2, galvaspilsētas centrā no 1450 - 3800 EUR/m2. Ekskluzīvu objektu segmentā pilnas apdares cena var variēt no 2400 - 4000 EUR/m2.

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte turpina pieaugt. Diezgan optimistiski raugāmies uz Ādažu, Berģu un Salaspils jauno ekonomiskās klases mājokļu tirgu, jo cilvēki arvien biežāk dodas strādāt uz Rīgu tieši no reģioniem. Pierīgā klienti interesējas par mājām cenu kategorijā līdz 150 000 eiro. Palielinājusies interese par privātmājām arī Ikšķilē un Ogrē, kur klienti meklē privātmājas gatavas dzīvošanai cenu amplitūdā no 40 000 - 65 000 EUR.

Biroju telpu nomas tirgū februāris bijis vidēji aktīvs. Nomas maksas ir saglabājušās iepriekšējā mēneša līmenī - A klases biroju segmentā vidēji tās ir robežās no 10 - 15 EUR/m2 - Augstākā nomas maksa par A klase biroju ir 16 EUR/m2. Savukārt B klases biroju segmentā nomas maksas ir robežās no 7 -11 EUR/m2. Vidējās apsaimniekošanas izmaksas A un B klases biroju centros ir robežās no 0,95 līdz 4,5 eiro par kvadrātmetru.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Pašvaldībām būs pieejami finansiālie līdzekļi ēku energoefektivitātes uzlabošanai

08.03.2016

alt
alt

Reģionos ir saprātīgākas mājokļu cenas un vieglāk iegādāties privātmāju

08.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas