Februārī Rīgā ir audzis nekustamo īpašumu darījumu skaits

Nekustamo īpašumu darījumu skaits Rīgā šī gada februārī, salīdzinot ar janvāri, ir palielinājies par 14,4%, informē nekustamo īpašumu kompānija «Balsts».

Februārī galvaspilsētas sērijveida dzīvokļi tiek piedāvāti vidēji par 671 EUR/m2. Visaugstākās cenas ir Teikas rajonā – 803 EUR/m2, taču viszemākās ir Bolderājā – 468 EUR/m2. Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kritums 0,15 - 0,28% robežās novērots Mežciemā, Vecmīlgrāvī, Ķengaragā un Zolitūdē, bet minimāls pieaugums 0,07 – 1,01% robežās novērojams lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu un jaunajos projektos.

"Darījumu skaits Rīgā, salīdzinot ar pagājušo mēnesi, ir palielinājies par 14,4%. 2016. gadā nekustamo īpašumu tirgū gaidāma stabilitāte, kuru izaugsmes virzienā turpinās virzīt "Valsts atbalsta programmas mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem", kā arī fakts, ka vidējās darba samaksas apjoms turpina pakāpeniski pieaugt. Ja saglabāsies Latvijas ekonomikas pašreizējie rādītāji, ja nebūs nekādu likumdevēju sarūpētu nodokļu un likumdošanas pārsteigumu, tad 2016. gadā nekustamo īpašumu tirdzniecības rādītāji Rīgā varētu būt pat augstāki nekā 2015. gadā", komentē nekustamo īpašumu kompānijas "Balsts" valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Jauno projektu segmentā pircēju aktivitāte no vietējo iedzīvotāju puses ir saglabājusies iepriekšējā līmenī. Taču cenas februārī ir pat minimāli samazinājušās – 0,07%. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos šobrīd ir vidēji no 1000 - 1750 EUR/m2, galvaspilsētas centrā no 1450 - 3800 EUR/m2. Ekskluzīvu objektu segmentā pilnas apdares cena var variēt no 2400 - 4000 EUR/m2.

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte turpina pieaugt. Diezgan optimistiski raugāmies uz Ādažu, Berģu un Salaspils jauno ekonomiskās klases mājokļu tirgu, jo cilvēki arvien biežāk dodas strādāt uz Rīgu tieši no reģioniem. Pierīgā klienti interesējas par mājām cenu kategorijā līdz 150 000 eiro. Palielinājusies interese par privātmājām arī Ikšķilē un Ogrē, kur klienti meklē privātmājas gatavas dzīvošanai cenu amplitūdā no 40 000 - 65 000 EUR.

Biroju telpu nomas tirgū februāris bijis vidēji aktīvs. Nomas maksas ir saglabājušās iepriekšējā mēneša līmenī - A klases biroju segmentā vidēji tās ir robežās no 10 - 15 EUR/m2 - Augstākā nomas maksa par A klase biroju ir 16 EUR/m2. Savukārt B klases biroju segmentā nomas maksas ir robežās no 7 -11 EUR/m2. Vidējās apsaimniekošanas izmaksas A un B klases biroju centros ir robežās no 0,95 līdz 4,5 eiro par kvadrātmetru.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Pašvaldībām būs pieejami finansiālie līdzekļi ēku energoefektivitātes uzlabošanai

08.03.2016

alt
alt

Reģionos ir saprātīgākas mājokļu cenas un vieglāk iegādāties privātmāju

08.03.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

2

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

5

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

6

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

City24 redaktora izvēle

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

alt

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!