Februārī Rīgā ir audzis nekustamo īpašumu darījumu skaits

Nekustamo īpašumu darījumu skaits Rīgā šī gada februārī, salīdzinot ar janvāri, ir palielinājies par 14,4%, informē nekustamo īpašumu kompānija «Balsts».

Februārī galvaspilsētas sērijveida dzīvokļi tiek piedāvāti vidēji par 671 EUR/m2. Visaugstākās cenas ir Teikas rajonā – 803 EUR/m2, taču viszemākās ir Bolderājā – 468 EUR/m2. Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kritums 0,15 - 0,28% robežās novērots Mežciemā, Vecmīlgrāvī, Ķengaragā un Zolitūdē, bet minimāls pieaugums 0,07 – 1,01% robežās novērojams lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu un jaunajos projektos.

"Darījumu skaits Rīgā, salīdzinot ar pagājušo mēnesi, ir palielinājies par 14,4%. 2016. gadā nekustamo īpašumu tirgū gaidāma stabilitāte, kuru izaugsmes virzienā turpinās virzīt "Valsts atbalsta programmas mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem", kā arī fakts, ka vidējās darba samaksas apjoms turpina pakāpeniski pieaugt. Ja saglabāsies Latvijas ekonomikas pašreizējie rādītāji, ja nebūs nekādu likumdevēju sarūpētu nodokļu un likumdošanas pārsteigumu, tad 2016. gadā nekustamo īpašumu tirdzniecības rādītāji Rīgā varētu būt pat augstāki nekā 2015. gadā", komentē nekustamo īpašumu kompānijas "Balsts" valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Jauno projektu segmentā pircēju aktivitāte no vietējo iedzīvotāju puses ir saglabājusies iepriekšējā līmenī. Taču cenas februārī ir pat minimāli samazinājušās – 0,07%. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos šobrīd ir vidēji no 1000 - 1750 EUR/m2, galvaspilsētas centrā no 1450 - 3800 EUR/m2. Ekskluzīvu objektu segmentā pilnas apdares cena var variēt no 2400 - 4000 EUR/m2.

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte turpina pieaugt. Diezgan optimistiski raugāmies uz Ādažu, Berģu un Salaspils jauno ekonomiskās klases mājokļu tirgu, jo cilvēki arvien biežāk dodas strādāt uz Rīgu tieši no reģioniem. Pierīgā klienti interesējas par mājām cenu kategorijā līdz 150 000 eiro. Palielinājusies interese par privātmājām arī Ikšķilē un Ogrē, kur klienti meklē privātmājas gatavas dzīvošanai cenu amplitūdā no 40 000 - 65 000 EUR.

Biroju telpu nomas tirgū februāris bijis vidēji aktīvs. Nomas maksas ir saglabājušās iepriekšējā mēneša līmenī - A klases biroju segmentā vidēji tās ir robežās no 10 - 15 EUR/m2 - Augstākā nomas maksa par A klase biroju ir 16 EUR/m2. Savukārt B klases biroju segmentā nomas maksas ir robežās no 7 -11 EUR/m2. Vidējās apsaimniekošanas izmaksas A un B klases biroju centros ir robežās no 0,95 līdz 4,5 eiro par kvadrātmetru.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Pašvaldībām būs pieejami finansiālie līdzekļi ēku energoefektivitātes uzlabošanai

08.03.2016

alt
alt

Reģionos ir saprātīgākas mājokļu cenas un vieglāk iegādāties privātmāju

08.03.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

2

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

3

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

4

Dzīvokļi hygge dzīves baudīšanai jaunajā projektā Lofts&Rosegold

5

Ielūdz uz īpašo klientu dienu Ezerparka Namos

6

"Vestabalt" atvērs durvis daudzdzīvokļu namam Tallinas ielā 86

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda