"Altum" aprīlī sāks konsultēt par daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmā pieejamo atbalstu

AS Attīstības finanšu institūcija «Altum» aprīlī sāks konsultēt klientus par daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas nosacījumiem un atbalsta saņemšanas iespējām.

Prognozēts, ka pieteikumus aizdevuma, granta un garantijas saņemšanai "Altum" varētu sākt pieņemt jūlijā. Savukārt klientu konsultēšana tiks sākta aprīlī, lai klienti varētu sagatavoties pieteikumu iesniegšanai, tai skaitā, gatavotu ēkas energoauditu, organizētu iedzīvotāju kopsapulces un izvēlētos pilnvaroto pārstāvi, kas iedzīvotāju vārdā organizēs energoefektivitātes pasākumus.

Konsultācijas par tehniskiem ar ēku energoefektivitāti saistītiem jautājumiem sniegs "Altum" energoefektivitātes Kompetences centrs, par citiem programmas jautājumiem konsultēs arī "Altum" reģionālie centri. Plānoti arī informatīvie semināri 13 Latvijas pilsētās, paziņojumā medijiem informē "Altum".

Valdība šodien apstiprināja daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas noteikumus. Energoefektivitātes paaugstināšanai dzīvojamās ēkās būs pieejami 166,47 miljoni eiro.

"Altum" ekspertu skatījumā, būtiskākais šajā programmā ir nodrošināt, lai iedzīvotāju ieguvumi no ēkas siltināšanas būtu lielāki par projektā ieguldītajiem resursiem, lai valsts atbalsts mājokļu energoefektivitātes paaugstināšanai nodrošinātu iespējami lielāko energoekonomiju. Tāpēc programma fokusējas uz atbalstāmo projektu ekonomisko pamatojumu, lai valsts atbalsts efektīvi nonāk tieši līdz iedzīvotājiem. Šajā atbalsta programmā "Altum" cieši sadarbosies ar komercbankām.

Programmā varēs saņemt grantu, ja ir piesaistīts finansējums no citiem finansētājiem vai ir panākta vienošanās par "Altum" aizdevuma saņemšanu, kā arī garantiju, ja projekta finansētājs būs komercbanka vai alternatīvais ieguldījumu fonds.

Atbalstu varēs saņemt, ja projekts nodrošinās, ka 20 gadu laikā ieguvums no energoefektivitātes pasākumiem konkrētajā ēkā būs lielāks par šo pasākumu izmaksām. Citi nosacījumi atbalsta saņemšanai paredz, ka vienam dzīvokļa īpašniekam pieder ne vairāk kā 20% no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita vai 20% domājamo daļu no kopīpašuma, ja daudzdzīvokļu mājas nedzīvojamo telpu platība nepārsniedz 25% no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopējās platības un ja mājai plānotais siltumenerģijas patēriņš apkurei pēc energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanas nepārsniedz 90 kilovatstundas par kvadrātmetru gadā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Novirzīs papildus līdzekļus pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

15.03.2016

alt
alt

Kadastrālās vērtības celšana var negatīvi ietekmēt nekustamo īpašumu tirgu

16.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

2

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

6

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība