"Altum" aprīlī sāks konsultēt par daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmā pieejamo atbalstu

AS Attīstības finanšu institūcija «Altum» aprīlī sāks konsultēt klientus par daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas nosacījumiem un atbalsta saņemšanas iespējām.

Prognozēts, ka pieteikumus aizdevuma, granta un garantijas saņemšanai "Altum" varētu sākt pieņemt jūlijā. Savukārt klientu konsultēšana tiks sākta aprīlī, lai klienti varētu sagatavoties pieteikumu iesniegšanai, tai skaitā, gatavotu ēkas energoauditu, organizētu iedzīvotāju kopsapulces un izvēlētos pilnvaroto pārstāvi, kas iedzīvotāju vārdā organizēs energoefektivitātes pasākumus.

Konsultācijas par tehniskiem ar ēku energoefektivitāti saistītiem jautājumiem sniegs "Altum" energoefektivitātes Kompetences centrs, par citiem programmas jautājumiem konsultēs arī "Altum" reģionālie centri. Plānoti arī informatīvie semināri 13 Latvijas pilsētās, paziņojumā medijiem informē "Altum".

Valdība šodien apstiprināja daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas noteikumus. Energoefektivitātes paaugstināšanai dzīvojamās ēkās būs pieejami 166,47 miljoni eiro.

"Altum" ekspertu skatījumā, būtiskākais šajā programmā ir nodrošināt, lai iedzīvotāju ieguvumi no ēkas siltināšanas būtu lielāki par projektā ieguldītajiem resursiem, lai valsts atbalsts mājokļu energoefektivitātes paaugstināšanai nodrošinātu iespējami lielāko energoekonomiju. Tāpēc programma fokusējas uz atbalstāmo projektu ekonomisko pamatojumu, lai valsts atbalsts efektīvi nonāk tieši līdz iedzīvotājiem. Šajā atbalsta programmā "Altum" cieši sadarbosies ar komercbankām.

Programmā varēs saņemt grantu, ja ir piesaistīts finansējums no citiem finansētājiem vai ir panākta vienošanās par "Altum" aizdevuma saņemšanu, kā arī garantiju, ja projekta finansētājs būs komercbanka vai alternatīvais ieguldījumu fonds.

Atbalstu varēs saņemt, ja projekts nodrošinās, ka 20 gadu laikā ieguvums no energoefektivitātes pasākumiem konkrētajā ēkā būs lielāks par šo pasākumu izmaksām. Citi nosacījumi atbalsta saņemšanai paredz, ka vienam dzīvokļa īpašniekam pieder ne vairāk kā 20% no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita vai 20% domājamo daļu no kopīpašuma, ja daudzdzīvokļu mājas nedzīvojamo telpu platība nepārsniedz 25% no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopējās platības un ja mājai plānotais siltumenerģijas patēriņš apkurei pēc energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanas nepārsniedz 90 kilovatstundas par kvadrātmetru gadā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Novirzīs papildus līdzekļus pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

15.03.2016

alt
alt

Kadastrālās vērtības celšana var negatīvi ietekmēt nekustamo īpašumu tirgu

16.03.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

CITY24.LV MĒNEŠA PROJEKTS: "Zelta Rasa" Mārupē

2

Sagaidi Jauno gadu savās jaunajās mājās - izvēlies Saliena Park Apartments un sāc tajās dzīvot tūlīt!

3

Jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

4

MĒNEŠA PROJEKTS! Elijas un Maskavas ielas apkaimē top jauns dzīvojamais nams

5

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

6

Svētku sezonā IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS dzīvokļi pieejami ar atlaidi līdz 18 000 EUR!

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunākie māju piedāvājumi ar cenas samazinājumu līdz pat 20 000 EUR!

alt

Piedāvājums darītājiem: īpašums Aiviekstes upes krastā lauksaimniecībai un lauku tūrismam

alt

Aizmirstās Mežaparka pērles un nami, kas gaida savu otro "dzimšanas dienu"