"Altum" aprīlī sāks konsultēt par daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmā pieejamo atbalstu

AS Attīstības finanšu institūcija «Altum» aprīlī sāks konsultēt klientus par daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas nosacījumiem un atbalsta saņemšanas iespējām.

Prognozēts, ka pieteikumus aizdevuma, granta un garantijas saņemšanai "Altum" varētu sākt pieņemt jūlijā. Savukārt klientu konsultēšana tiks sākta aprīlī, lai klienti varētu sagatavoties pieteikumu iesniegšanai, tai skaitā, gatavotu ēkas energoauditu, organizētu iedzīvotāju kopsapulces un izvēlētos pilnvaroto pārstāvi, kas iedzīvotāju vārdā organizēs energoefektivitātes pasākumus.

Konsultācijas par tehniskiem ar ēku energoefektivitāti saistītiem jautājumiem sniegs "Altum" energoefektivitātes Kompetences centrs, par citiem programmas jautājumiem konsultēs arī "Altum" reģionālie centri. Plānoti arī informatīvie semināri 13 Latvijas pilsētās, paziņojumā medijiem informē "Altum".

Valdība šodien apstiprināja daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas noteikumus. Energoefektivitātes paaugstināšanai dzīvojamās ēkās būs pieejami 166,47 miljoni eiro.

"Altum" ekspertu skatījumā, būtiskākais šajā programmā ir nodrošināt, lai iedzīvotāju ieguvumi no ēkas siltināšanas būtu lielāki par projektā ieguldītajiem resursiem, lai valsts atbalsts mājokļu energoefektivitātes paaugstināšanai nodrošinātu iespējami lielāko energoekonomiju. Tāpēc programma fokusējas uz atbalstāmo projektu ekonomisko pamatojumu, lai valsts atbalsts efektīvi nonāk tieši līdz iedzīvotājiem. Šajā atbalsta programmā "Altum" cieši sadarbosies ar komercbankām.

Programmā varēs saņemt grantu, ja ir piesaistīts finansējums no citiem finansētājiem vai ir panākta vienošanās par "Altum" aizdevuma saņemšanu, kā arī garantiju, ja projekta finansētājs būs komercbanka vai alternatīvais ieguldījumu fonds.

Atbalstu varēs saņemt, ja projekts nodrošinās, ka 20 gadu laikā ieguvums no energoefektivitātes pasākumiem konkrētajā ēkā būs lielāks par šo pasākumu izmaksām. Citi nosacījumi atbalsta saņemšanai paredz, ka vienam dzīvokļa īpašniekam pieder ne vairāk kā 20% no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita vai 20% domājamo daļu no kopīpašuma, ja daudzdzīvokļu mājas nedzīvojamo telpu platība nepārsniedz 25% no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopējās platības un ja mājai plānotais siltumenerģijas patēriņš apkurei pēc energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanas nepārsniedz 90 kilovatstundas par kvadrātmetru gadā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Novirzīs papildus līdzekļus pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

15.03.2016

alt
alt

Kadastrālās vērtības celšana var negatīvi ietekmēt nekustamo īpašumu tirgu

16.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks