Paziņos gada labākās būves Latvijā

Šodien, 17.martā, paziņos uzvarētājus skates «Gada labākā būve Latvijā 2015» septiņās nominācijās: sabiedriskā jaunbūve, dzīvojamā jaunbūve, pārbūve, atjaunošana, restaurācija, inženierbūve un ainava, informē Latvijas Būvnieku asociācija.

Skate ir vienīgais būvniecības nozares konkurss Latvijā, kurā būvnieku veikumu pēc precīziem kritērijiem rūpīgi izvērtē augstas raudzes profesionāļi - žūrija, kuras sastāvā ir būvniecības nozares profesionālo nevalstisko organizāciju un sabiedrisko organizāciju izvirzīti 39 profesionāļi un eksperti.

Patentu saņēmusī skate "Gada labākā būve Latvijā" jau 18 gadus ir nozares nozīmīgākais un profesionālākais gada atskaites notikums Latvijā, kuram ar interesi seko nozares profesionāļi.

Noklausīties skates "Gada labākā būve Latvijā 2015" finālistu atbildes uz tiem žūrijas jautājumiem, uz kuriem nav rastas atbildes skates pirmajās divās kārtās, un skatīt finālistu prezentācijas varēs no plkst.9 līdz 13. Skates uzvarētāju apbalvošana notiks no plkst.18 līdz 21 viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga" Slokas ielā 1, Rīgā.

No plkst.14 līdz 17 notiks konference "Droša un kvalitatīva būvniecība Latvijā. Vai spējam?". Šie notikumi veidos Latvijā jau otro "Būvniecības dienu". Skates fināls un uzvarētāju apbalvošana vakarā ikvienam interesentam ir par brīvu.

Skati "Gada labākā būve Latvijā" organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un Latvijas Būvuzņēmēju partnerība kopā ar vēl 13 būvniecības nozares profesionālajām nevalstiskajām organizācijām - Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Latvijas Akustiķu apvienību, Latvijas Ainavu arhitektu biedrību, LAK Restauratoru ģildi, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, biedrību "Latvijas Ceļu būvētājs", Latvijas Ģeotehniķu savienību, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienību, Transportbūvju inženieru asociāciju, sadarbojoties ar Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Elektroenerģētiķu, energobūvnieku asociāciju, Latvijas Arhitektu savienību, kā arī Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, biznesa augstskolas "Turība" Komunikācijas fakultāti un laikrakstiem "Dienas Bizness", "Latvijas Avīze" un žurnālu "Būvinženieris". Sadarbības partneri - Valsts prezidenta kanceleja, Ekonomikas ministrija, Satiksmes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Skate "Gada labākā būve Latvijā 2015" notiek trīs kārtās, process ir caurskatāms, godīgs, balstīts uz skaidri saprotamiem vērtēšanas kritērijiem. Skates "Gada labākā būve Latvijā 2015" žūrijas komisijā ir būvniecības nozares nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valsts institūciju izvirzītie eksperti - 39 nozares praktiķi. Skates "Gada labākā būve Latvijā" pirmajā kārtā 39 nozares praktiķi skrupulozi izvērtēja iesniegtos dokumentus, žūrijas locekļi - konstruktori pārbaudīja skatei iesniegtos tehniskos aprēķinus. Otrajā skates kārtā žūrija devās uz objektiem, vērtēja tos dabā, tikās ar būvniekiem un pasūtītājiem. Trešā skates kārta ir publiska, ikviens interesents ir aicināts piedalīties, tajā finālisti, labākie būvnieki, atbild uz žūrijas jautājumiem, tiek skatītas objektu prezentācijas.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK!

Pērn īpašumus Igaunijā iegādājušies arī Latvijas iedzīvotāji

16.03.2016

alt
alt

Nekustamā īpašuma nodoklim jābūt "bagātnieku nodoklim", nevis pašvaldību cīņu instrumentam par IIN

17.03.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Projektā Mežaparka Rezidences uzsākta dzīvokļu un rindu māju priekšpārdošana

2

Jauno projektu ķēriens

3

Praktiski padomi – kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?

4

Ģimeniski, mūsdienīgi un aktīviem cilvēkiem piemēroti: karstākie jaunie "Bonava Latvija" projekti

5

Dzīve ūdens ieskautā vietā

6

Pašam sava māja Pierīgā: Salienā pieejami labiekārtoti zemes gabali privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Projektā Mežaparka Rezidences uzsākta dzīvokļu un rindu māju priekšpārdošana

alt

Dzīve ūdens ieskautā vietā

alt

Praktiski padomi – kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?