Paziņos gada labākās būves Latvijā

Šodien, 17.martā, paziņos uzvarētājus skates «Gada labākā būve Latvijā 2015» septiņās nominācijās: sabiedriskā jaunbūve, dzīvojamā jaunbūve, pārbūve, atjaunošana, restaurācija, inženierbūve un ainava, informē Latvijas Būvnieku asociācija.

Skate ir vienīgais būvniecības nozares konkurss Latvijā, kurā būvnieku veikumu pēc precīziem kritērijiem rūpīgi izvērtē augstas raudzes profesionāļi - žūrija, kuras sastāvā ir būvniecības nozares profesionālo nevalstisko organizāciju un sabiedrisko organizāciju izvirzīti 39 profesionāļi un eksperti.

Patentu saņēmusī skate "Gada labākā būve Latvijā" jau 18 gadus ir nozares nozīmīgākais un profesionālākais gada atskaites notikums Latvijā, kuram ar interesi seko nozares profesionāļi.

Noklausīties skates "Gada labākā būve Latvijā 2015" finālistu atbildes uz tiem žūrijas jautājumiem, uz kuriem nav rastas atbildes skates pirmajās divās kārtās, un skatīt finālistu prezentācijas varēs no plkst.9 līdz 13. Skates uzvarētāju apbalvošana notiks no plkst.18 līdz 21 viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga" Slokas ielā 1, Rīgā.

No plkst.14 līdz 17 notiks konference "Droša un kvalitatīva būvniecība Latvijā. Vai spējam?". Šie notikumi veidos Latvijā jau otro "Būvniecības dienu". Skates fināls un uzvarētāju apbalvošana vakarā ikvienam interesentam ir par brīvu.

Skati "Gada labākā būve Latvijā" organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un Latvijas Būvuzņēmēju partnerība kopā ar vēl 13 būvniecības nozares profesionālajām nevalstiskajām organizācijām - Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Latvijas Akustiķu apvienību, Latvijas Ainavu arhitektu biedrību, LAK Restauratoru ģildi, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, biedrību "Latvijas Ceļu būvētājs", Latvijas Ģeotehniķu savienību, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienību, Transportbūvju inženieru asociāciju, sadarbojoties ar Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Elektroenerģētiķu, energobūvnieku asociāciju, Latvijas Arhitektu savienību, kā arī Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, biznesa augstskolas "Turība" Komunikācijas fakultāti un laikrakstiem "Dienas Bizness", "Latvijas Avīze" un žurnālu "Būvinženieris". Sadarbības partneri - Valsts prezidenta kanceleja, Ekonomikas ministrija, Satiksmes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Skate "Gada labākā būve Latvijā 2015" notiek trīs kārtās, process ir caurskatāms, godīgs, balstīts uz skaidri saprotamiem vērtēšanas kritērijiem. Skates "Gada labākā būve Latvijā 2015" žūrijas komisijā ir būvniecības nozares nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valsts institūciju izvirzītie eksperti - 39 nozares praktiķi. Skates "Gada labākā būve Latvijā" pirmajā kārtā 39 nozares praktiķi skrupulozi izvērtēja iesniegtos dokumentus, žūrijas locekļi - konstruktori pārbaudīja skatei iesniegtos tehniskos aprēķinus. Otrajā skates kārtā žūrija devās uz objektiem, vērtēja tos dabā, tikās ar būvniekiem un pasūtītājiem. Trešā skates kārta ir publiska, ikviens interesents ir aicināts piedalīties, tajā finālisti, labākie būvnieki, atbild uz žūrijas jautājumiem, tiek skatītas objektu prezentācijas.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK!

Pērn īpašumus Igaunijā iegādājušies arī Latvijas iedzīvotāji

16.03.2016

alt
alt

Nekustamā īpašuma nodoklim jābūt "bagātnieku nodoklim", nevis pašvaldību cīņu instrumentam par IIN

17.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Īsts arhitektūras šedevrs tepat Torņkalnā

2

Klientiem durvis vērs arī vairāki jaunie projekti Pārdaugavā un Mārupē

3

Rudens mājokļu medības: klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos

4

Interesentiem tiks izrādīti jaunākie dzīvokļi Jaunajā Teikā

5

Jūrmalas Sun Terraces aicina uz Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Piedalies Atvērto durvju dienā un apskati projekta 26VESETAS dzīvokļus

City24 redaktora izvēle

alt

Īsts arhitektūras šedevrs tepat Torņkalnā

alt

Ieteikumi virtuves "atsvaidzināšanai" jebkuram budžetam

alt

Nāc uz Atvērto durvju dienas maratonu un laimē dāvanu karti 300 eur vērtībā no ALANDEKO