Par gada labāko sabiedrisko jaunbūvi atzīst CSDD ēku Mežciemā

Par gada labāko sabiedrisko jaunbūvi atzīta Ceļu satiksmes drošības direkcijas ēka Mežciemā, paziņoja pasākuma organizētāji.

Tiek norādīts, ka skates "Gada labākā būve Latvijā" noliktā kvalitātes latiņa esot augsta, tieši tāpēc arī šogad nevalstisko organizāciju vērtējumā netika piešķirta paredzētā "Lielā balva". Tomēr žūrijas priekšsēdētājs Normunds Grinbergs, vērtējot tendences nozarē, uzskata, ka drīz pienāks gads, kad žūrija piešķirs arī "Lielo balvu".

Nominācijā "Sabiedriskā jaunbūve" otrajā vietā ierindots Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs, bet trešajā vietā - starptautiskās lidostas "Rīga" pasažieru termināļa paplašināšana jeb Ziemeļu piestātnes būvniecības pirmā kārta. Atzinība savukārt tikusi viesu nama kompleksam Jūrmalā un koncertzālei "Lielais dzintars".

Savukārt kategorijā "Dzīvojamā jaunbūve" pirmajā vietā ierindota jaunbūve Bulduru prospektā 19, Jūrmalā, otrajā vietā - daudzfunkcionālā centra otrā kārta Blaumaņa ielā 20, Rīgā, bet trešajā vietā - daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Strēlnieku iela 7, Rīgā. Atzinība savukārt tikusi daudzstāvu dzīvokļu dzīvojamai ēkai Putnu iela 31, Rīgā, mazstāvu daudzdzīvokļu ēkai Dzintaru prospektā, Jūrmalā, un daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamai ēkai Stendes ielā 5, Rīgā.

Nominācijā "Pārbūve" pirmā vieta piešķirta Maltas 1.vidusskolas un Maltas 2.vidusskolas ēkas pārbūvei un kopējās infrastruktūras pārbūvei, savukārt otrā vieta tikusi Alūksnes muižas apbūves brūža ēkai, bet trešā - Dzintaru koncertzāles slēgtajai zālei. Atzinība izteikta ēkas pārbūvei Ojāra Vācieša ielā, Rīgā, kā arī Cēsu centrālās bibliotēkas ēkai un Ventspils tehnikuma kompleksam, kā arī vecās pagastmājas pārbūvei par pirmsskolas izglītības iestādi Katvaru pagastā un "Schneider Electric" elektrisko un elektronisko komponenšu rūpnīcas pārbūvei Rīgā.

Nominācijā "Atjaunošana" atzinība izteikta par energoefektivitātes paaugstināšanu daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai Augusta Dombrovska ielā Rīgā, kā arī Tilžas internātpamatskolai par vienkāršotu atjaunošanu energoefektivitātes paaugstināšanai Tilžā.

Nominācijā "Restaurācija" par uzvarētāju pasludināta Rīgas pils priekšpils atjaunošana un restaurācija, kā arī Rīgas pils priekšpils austrumu piebūves atjaunošana, savukārt atzinība tikusi fasādes krāsojuma atjaunošanai un jumta seguma nomaiņai Brīvības ielas 61 namam Rīgā.

Tikmēr nominācijā "Inženierbūve" pirmo vietu saņēmusi lidostas "Rīga" pirmā perona rekonstrukcija, otrā vieta tikusi Pilssalas attīstības trešajai kārtai - Tempļakalna ielas gājēju tiltam Alūksnē, bet trešā vieta - Ventas un Liepājas ielas rekonstrukcijai Skrundā. Atzinība izteikta maģistrālo kanalizācijas sistēmu kolektoru rekonstrukcijai Daugavpilī, kā arī Ventspils brīvostas pārvaldes kuģu stāvēšanas piestātnei piegulošās teritorijas labiekārtojuma pārbūvei un kuģu stāvēšanas piestātnei.

Nominācijā "Ainava" pirmā vieta piešķirta skaņas valnim un transporta infrastruktūras izbūvei Kokneses prospektā Rīgā. Tikmēr atzinība izteikta dabas tūrisma infrastruktūras būvdarbiem Gaujas nacionālajā parkā un dabas liegumā "Mežmuižas avoti" Amatas, Kocēnu, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu un Siguldas novadā. Atzinība piešķirta arī teritorijas labiekārtojuma sadaļas projektam "Ģimenes mājas un viesu nama rekonstrukcija par pirmsskolas izglītības iestādi" Mārupē.

Skate "Gada labākā būve Latvijā" ir vienīgais būvniecības nozares konkurss Latvijā, kurā būvnieku veikumu pēc precīziem kritērijiem rūpīgi izvērtē augstas raudzes profesionāļi - žūrija, kuras sastāvā ir būvniecības nozares profesionālo nevalstisko organizāciju un sabiedrisko organizāciju izvirzīti 39 profesionāļi un eksperti.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Gandrīz trešdaļa no dzīvoklī mītošajiem cer būvēt savu māju

17.03.2016

alt
alt

Būvniecības apjomi šogad var samazināties par 10-15%

21.03.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Novembrī notiks individuālās klientu dienas jaunajos projektos!

2

"V" elektroniskajās izsolēs pārdos vērtīgas komercplatības Rīgas centrā

3

"Starlex Real Estate" uzsāk ekskluzīvu pārdošanas sadarbību projektā "Summer House", Jūrmalā

4

"R.Evolution" – attīstītājs, kas dzīvokļu projektus Latvijā veido kā unikālus mākslas darbus

5

Ērtas un gudras mājas īsteniem pilsētniekiem - jaunais projekts "Tīnūžu 1A" Pļavniekos

6

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums

alt

Mēbeļu iegāde internetā: veiksmīgas iepirkšanās ceļvedis