Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos turpina palielināties

Šī gada februārī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cena palielinājās par 1,1%, vidējai cenai pieaugot līdz 664 eiro kvadrātmetrā, teikts nekustamo īpašuma kompānijas «Arco Real Estate» jaunākajā tirgus pārskatā.

Sērijveida dzīvokļu vidējās cenas pieaugums pagājušajā mēnesī bija augstākais pēdējo gadu laikā. Kā teikts "Arco Real Estate" tirgus pārskatā, pamatu cenu kāpumam radīja salīdzinoši mazais dzīvokļu piedāvājums un līdzšinējais cenu pieaugums.

Dārgākajos Rīgas mikrorajonos februārī cenas pieauga par 1,1 – 2,2 %. Piemēram, Teikā, kur iepriekšējā mēnesī konstatēts lielākais cenu pieaugums, dzīvokļu vidējā cena sasniedza jau 828 eiro par kvadrātmetru. Lētākajos mikrorajonos cenu pieaugums nebija tik ievērojams, ņemot vērā, ka arī pieprasījums bija mazāks.

Visvairāk februārī cenas pieauga pieprasītākajiem vienas un divu istabu dzīvokļiem visos lielākajos Rīgas mikrorajonos. Lai gan sērijveida dzīvokļu piedāvājumam februārī bija tendence nedaudz palielināties (par 2 %), tas, salīdzinot ar 2014.un 2015.gadu, joprojām bija zemā līmenī.

Vislielākais dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2016. gada sākuma novērots Teikā un Ziepniekkalnā, kur tā pieauga par 5,2%. Arī citos lielākajos Rīgas mikrorajonos cenas šogad palielinājās. Vislēnāk dzīvokļu cenas kopš pērnā gada sākuma pieauga Bolderājā un Vecmīlgrāvī (vien par 0,5 %), kā arī Zolitūdē un Iļģuciemā ( par 0,6 %).

Februārī sērijveida dzīvokļu vidējā cena pieauga līdz 664 eiro par kvadrātmetru. Cenas vidēji bija par 59 % zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1 620 eiro par kvadrātmetru.

2016. gada februārī sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena, vērtējot pēc istabu skaita, vienistabas dzīvokļiem pieauga par 1,4%, divistabu par 1,2%, trīsistabu par 0,8%, bet četristabu dzīvokļiem par 0,7%. 

Februārī visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kur cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī svārstījās no 42 000 līdz 43 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 22 000 līdz 35 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kur cenas divistabu dzīvokļiem svārstījās no 19 000 līdz 34 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Pērn investīcijas komerciālajos nekustamajos īpašumos Baltijā sasniegušas rekordu

22.03.2016

alt
alt

Pērnais gads nekustamo īpašumu tirgū bijis izaicinājumu pilns

22.03.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

2

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

5

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

6

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

City24 redaktora izvēle

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

alt

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!

alt

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!