Pērnais gads nekustamo īpašumu tirgū bijis izaicinājumu pilns

2015.gads nekustamo īpašumu tirgū bija sarežģītu izaicinājumu gads un iezīmēja tirgus pārorientēšanos uz vietējo pieprasījumu, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā.

"Latio" jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā norādīts, ka jau 2014.gadā makroekonomiskie procesi radīja virkni notikumu ar tālejošām sekām. Gan izmaiņas Imigrācijas likumā, gan Krievijas rubļa vērtības kritums vairākkārt samazināja nerezidentu interesi par Latvijas nekustamo īpašumu tirgu, savukārt uz vietējo pieprasījumu orientētos segmentos neskaidrības ar "nolikto atslēgu" principa piemērošanu gada sākumā gandrīz pilnībā nobremzēja hipotekāro kreditēšanu.

Otrā pusgada rādītāji rada piesardzīgu optimismu, ka tirgus spēj pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Īpaši jāizceļ jauno mājokļu pirmreizējā tirgus aktivitātes pieaugums gada laikā par 18%. Neskatoties uz to, Rīgas dzīvokļu tirgū kopumā 2015.gadā notika par 12% mazāk darījumu, bet kopējā darījumu summa samazinājās par 22%, tirgum, kā teikts "Latio" mājokļu tirgus pārskatā, zaudējot apmēram 80-100 miljonus eiro.

Par spīti labiem rādītājiem pirmreizējā tirgū, 2015.gadā jauno projektu dzīvokļu tirgus kopumā gan aktivitātes, gan kopējās summas ziņā samazinājās par aptuveni 30%, jo spēcīgu lejupslīdi piedzīvoja otrreizējais tirgus.

Situāciju Rīgas dzīvokļu tirgū labi raksturo centra dzīvokļu segments – ja Klusajā centrā, kur darījumi pārsvarā notiek ar ekskluzīviem un uz nerezidentu tirgu orientētiem īpašumiem, aktivitāte samazinājās par 56%, tad Tālajā centrā, kas ir vairāk vērsts uz vietējo pieprasījumu, gada laikā kritums bija mazāks nekā 10%.

Otrajā pusgadā sērijveida dzīvokļu tirgus atgriezās savā apskaužami stabilajā apjomā - ap 400 darījumu mēnesī par kopējo summu ap 11 miljoniem eiro. Kā teikts "Latio" tirgus pārskatā, tas ir līmenis, kurš bija raksturīgs 2014. gadam.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos turpina palielināties

22.03.2016

alt
alt

Biroju tirgū Latvija zaudē daudzas biznesa iespējas

22.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

6

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā