Pērnais gads nekustamo īpašumu tirgū bijis izaicinājumu pilns

2015.gads nekustamo īpašumu tirgū bija sarežģītu izaicinājumu gads un iezīmēja tirgus pārorientēšanos uz vietējo pieprasījumu, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā.

"Latio" jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā norādīts, ka jau 2014.gadā makroekonomiskie procesi radīja virkni notikumu ar tālejošām sekām. Gan izmaiņas Imigrācijas likumā, gan Krievijas rubļa vērtības kritums vairākkārt samazināja nerezidentu interesi par Latvijas nekustamo īpašumu tirgu, savukārt uz vietējo pieprasījumu orientētos segmentos neskaidrības ar "nolikto atslēgu" principa piemērošanu gada sākumā gandrīz pilnībā nobremzēja hipotekāro kreditēšanu.

Otrā pusgada rādītāji rada piesardzīgu optimismu, ka tirgus spēj pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Īpaši jāizceļ jauno mājokļu pirmreizējā tirgus aktivitātes pieaugums gada laikā par 18%. Neskatoties uz to, Rīgas dzīvokļu tirgū kopumā 2015.gadā notika par 12% mazāk darījumu, bet kopējā darījumu summa samazinājās par 22%, tirgum, kā teikts "Latio" mājokļu tirgus pārskatā, zaudējot apmēram 80-100 miljonus eiro.

Par spīti labiem rādītājiem pirmreizējā tirgū, 2015.gadā jauno projektu dzīvokļu tirgus kopumā gan aktivitātes, gan kopējās summas ziņā samazinājās par aptuveni 30%, jo spēcīgu lejupslīdi piedzīvoja otrreizējais tirgus.

Situāciju Rīgas dzīvokļu tirgū labi raksturo centra dzīvokļu segments – ja Klusajā centrā, kur darījumi pārsvarā notiek ar ekskluzīviem un uz nerezidentu tirgu orientētiem īpašumiem, aktivitāte samazinājās par 56%, tad Tālajā centrā, kas ir vairāk vērsts uz vietējo pieprasījumu, gada laikā kritums bija mazāks nekā 10%.

Otrajā pusgadā sērijveida dzīvokļu tirgus atgriezās savā apskaužami stabilajā apjomā - ap 400 darījumu mēnesī par kopējo summu ap 11 miljoniem eiro. Kā teikts "Latio" tirgus pārskatā, tas ir līmenis, kurš bija raksturīgs 2014. gadam.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos turpina palielināties

22.03.2016

alt
alt

Biroju tirgū Latvija zaudē daudzas biznesa iespējas

22.03.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Atvērto durvju diena vienā no Rīgas populārākajiem projektiem "Ezerparka Nami"

4

TRIBUS aģenti nostiprina savas pozīcijas nekustamā īpašuma tirgū

5

Skanstes City /DUNTE jaunais veidols

City24 redaktora izvēle

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"