Privātmāju segments pielāgojies vietējā tirgus prasībām

Savrupmāju un privātās apbūves zemju segmentā gadu raksturo pilnīga pārorientēšanās un pielāgošanās vietējā tirgus prasībām, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā par 2015.gada ceturto ceturksni.

Kā liecina "Latio" apkopotā informācija, 2015.gadā Rīgā notika vidēji 23 darījumi ar savrupmājām, kas ir caurmērā par 5-10 darījumiem mazāk nekā gadu iepriekš. Saskaņā ar Zemesgrāmatā reģistrēto darījumu informāciju savrupmāju tirgus vidējais apjoms mēnesī bija 2,1 miljons eiro. Puse no darījumiem ir notikuši ar īpašumiem par summu līdz 50 tūkstošiem eiro.

Privātmāju segmentā 2015.gada 4.ceturksnī tirgus pēc darījumu skaita samazinājās par 13%, bet pēc darījumu summas par 22%.

Tirgus samazināšanos ceturkšņa griezumā ietekmēja ļoti neaktīvs gada pēdējais mēnesis, kad tika fiksēti tikai 9 darījumi par kopējo summu 0,9 miljoni eiro, taču oktobra un novembra aktivitāte saglabājās gada vidējo rādītāju līmenī ar caurmērā 26 darījumiem.

Tirgus aktivitātes kritums decembrī pēc kompānijas speciālistu domām ir vairāku apstākļu sakritība, kas nereti ir novērojama pie tik neliela tirgus, jo katrs darījums var būtiski ietekmēt statistiskos rādītājus. Ekonomisku pamatojumu šādas tendences saglabāšanai tuvākajā laikā nav, tirgus ir stabils, un gada sākumā paredzams aktivitātes pieaugums.

Decembrī darījumu skaits ar īpašumiem par cenu zem 50 000 eiro bija četras reizes mazāks nekā vidēji gadā, taču ceturksnī lielākais samazinājums bija darījumiem ar mājām par summu 100 līdz 150 tūkstošu eiro apmērā.

2015.gadā arvien biežāk tiek novērota tendence, ka pircēji meklē vienstāvu mājas, īpaši izteikti, ja pircējam jau ir pieredze dzīvot divstāvu mājā.

Pārskatā teikts, ka pircējiem ir svarīga laba ēkas kvalitāte, sakārtota apkārtējā infrastruktūra, skolu un bērnudārzu pieejamība. Tāpat būtiska ir laba satiksme, sabiedriskā transporta pieejamība, kā arī tas, lai zemesgabalam ir pieejamas nepieciešamās komunikācijas. Pircēji ļoti racionāli izvērtē optimālo mājas lielumu, paredzot apmēram 50 līdz 70 kvadrātmetrus uz katru mājas iedzīvotāju. Šobrīd mazāk likvīdas ir mājas ar liekām platībām.

2015.gadā Rīgā ir reģistrēti caurmērā 20-22 darījumi ar privātās apbūves zemes gabaliem, kas ir apmēram par 7-12 darījumiem mēnesī mazāk nekā pirms gada.

Vidējā darījumu summa mēnesī ir 0,7-0,9 miljonu eiro, bet kopējā zemes gabalu platība, ar kuriem tiek veikti darījumi, ir nedaudz zem 3 hektāriem mēnesī, bet vidējā zemesgabala platība apmēram 1200-1500 kvadrātmetri.

2015.gada 4.ceturksnī darījumu skaits ar privātās apbūves zemes gabaliem Rīgā, salīdzinot ar 3.ceturksni, pieauga par 13%, bet summa par 5%, taču darījumi vidēji tika slēgti par zemesgabaliem ar mazāku platību nekā iepriekšējā ceturksnī.

Interese par privātās apbūves zemesgabaliem ir stabila, taču darījuma noslēgšanai nepieciešamais laiks ir pieaudzis, jo pircējs ļoti rūpīgi veic izvēli, bet piedāvājumā ne vienmēr ir atbilstoši kvalitatīvi zemesgabali.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Jauno projektu dzīvokļu tirgū prognozē lēnu cenu kāpumu

23.03.2016

alt
alt

"Balta" pērn saņēmusi 245 atlīdzību pieteikumus par ugunsnelaimēm mājokļos

23.03.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

2

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti