Pērn centra dzīvokļu segmentā samazinājies darījumu skaits ar nerezidentiem

Centra dzīvokļu segments sevī ietver plašu mājokļu tipu spektru, sākot no ekskluzīviem dzīvokļiem Vecrīgā un Klusajā centrā līdz pirmskara būvētām neremontētām ēkām centra perifērijā, tāpēc 2015.gada sākuma nekustamo īpašumu tirgus vides izmaiņas dažādi segmenti pārdzīvoja atšķirīgi atkarībā no tā, cik liels ir vietējais pieprasījums, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā.

Kopumā 2015.gadā darījumu skaits ar centra dzīvokļiem samazinājās par 19%, bet darījumu kopējā summa  - pat par 37%, naudas apjoma ziņā šis segments no nerezidentu pieprasījuma krituma cieta vissmagāk.

Klusajā centrā, kur darījumi pārsvarā notiek ar ekskluzīviem un uz nerezidentu tirgu orientētiem īpašumiem, aktivitāte samazinājās pat par 56%, kamēr Tālajā centrā, kas ir vairāk vērsts uz vietējo pieprasījumu, gada laikā kritums bija vien 8%, un to vairāk ietekmēja gada pirmajos mēnešos notikusī hipotekārās kreditēšanas apstāšanās, kas nobremzēja vietējo pieprasījumu.

"Latio" vēsta, ka gada laikā darījumu skaits ar nerezidentiem centra dzīvokļu segmentā samazinājās par 58%, bet šādu darījumu īpatsvars segmentā bija 13%, bet 2014.gadā katrs ceturtais pirkuma darījums tika slēgts ar nerezidentu.

2015.gadā nerezidentu pirkumi bija caurmērā 100 līdz 150 tūkstošu eiro vērtībā, savukārt vietējais tirgus iegādājās īpašumus caurmērā 45 līdz 60 tūkstošu eiro vērtībā.

4.ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, darījumu skaits saglabājās gandrīz nemainīgs, uzrādot 1% lielu pieaugumu. To nodrošināja par 9% vairāk darījumu Tālajā centrā, kas aizņem vairāk nekā divas trešdaļas no centra dzīvokļu tirgus darījumu skaita, pārējos centra rajonos aktivitāte samazinājās caurmērā par 8 līdz 20%.

Vietējā tirgus interese par nelieliem dzīvokļiem Tālajā centrā aug jau vairākus ceturkšņus pēc kārtas, turklāt vērojama tendence, ka dzīvoklis pirmskara mājās ir alternatīva sērijveida dzīvokļiem, ja mājoklis jaunajā projektā pircējam šķiet pārāk dārgs.

Līdzīgi kā tipveida dzīvokļu tirgū arī šajā segmentā saglabājas nepietiekams labu dzīvokļu piedāvājums par adekvātu un tirgus situācijai atbilstošu cenu.

Piedāvājumu gada otrajā pusē papildināja vairāki jaunbūvētie nami un rekonstruētas ēkas, kas konkurēs ar ekskluzīvajiem dzīvokļiem pirmskara ēkās.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Darījumu skaits ar sērijveida dzīvokļiem Rīgā pērn krities par 5,5 procentiem

24.03.2016

alt
alt

Energoefektivitātes paaugstināšanai valsts ēkās atvēlēs 115,13 miljonus eiro

29.03.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Jaunākās paaudzes dzīvesvieta Rīgas centrā: atvērto durvju diena projektā CENTRUS

2

Dzīvokļi uz visiem 100 jaunajā mājā Stabu ielā

3

Jau rīt! Rudens Atvērto durvju dienas maratons JAUNAJOS PROJEKTOS

4

Renovēts nams Krišjāņa Barona ielā 30 - lieliska dzīvesvieta īsteniem pilsētniekiem!

5

Skaties! Lieliski sērijveida māju dzīvokļi, kuri Tev varētu patikt!

6

Nāc un iepazīsti renovēto ēku kompleksu zaļajā Čiekurkalnā - projektu Šreienbušas nami!

City24 redaktora izvēle

alt

Skaties! Lieliski sērijveida māju dzīvokļi, kuri Tev varētu patikt!

alt

Jau rīt! Rudens Atvērto durvju dienas maratons JAUNAJOS PROJEKTOS

alt

Vieta, kur veidot nākotni - jauna koncepta kvartāls Pierīgā "Līčukrasti"