Pērn centra dzīvokļu segmentā samazinājies darījumu skaits ar nerezidentiem

Centra dzīvokļu segments sevī ietver plašu mājokļu tipu spektru, sākot no ekskluzīviem dzīvokļiem Vecrīgā un Klusajā centrā līdz pirmskara būvētām neremontētām ēkām centra perifērijā, tāpēc 2015.gada sākuma nekustamo īpašumu tirgus vides izmaiņas dažādi segmenti pārdzīvoja atšķirīgi atkarībā no tā, cik liels ir vietējais pieprasījums, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā.

Kopumā 2015.gadā darījumu skaits ar centra dzīvokļiem samazinājās par 19%, bet darījumu kopējā summa  - pat par 37%, naudas apjoma ziņā šis segments no nerezidentu pieprasījuma krituma cieta vissmagāk.

Klusajā centrā, kur darījumi pārsvarā notiek ar ekskluzīviem un uz nerezidentu tirgu orientētiem īpašumiem, aktivitāte samazinājās pat par 56%, kamēr Tālajā centrā, kas ir vairāk vērsts uz vietējo pieprasījumu, gada laikā kritums bija vien 8%, un to vairāk ietekmēja gada pirmajos mēnešos notikusī hipotekārās kreditēšanas apstāšanās, kas nobremzēja vietējo pieprasījumu.

"Latio" vēsta, ka gada laikā darījumu skaits ar nerezidentiem centra dzīvokļu segmentā samazinājās par 58%, bet šādu darījumu īpatsvars segmentā bija 13%, bet 2014.gadā katrs ceturtais pirkuma darījums tika slēgts ar nerezidentu.

2015.gadā nerezidentu pirkumi bija caurmērā 100 līdz 150 tūkstošu eiro vērtībā, savukārt vietējais tirgus iegādājās īpašumus caurmērā 45 līdz 60 tūkstošu eiro vērtībā.

4.ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, darījumu skaits saglabājās gandrīz nemainīgs, uzrādot 1% lielu pieaugumu. To nodrošināja par 9% vairāk darījumu Tālajā centrā, kas aizņem vairāk nekā divas trešdaļas no centra dzīvokļu tirgus darījumu skaita, pārējos centra rajonos aktivitāte samazinājās caurmērā par 8 līdz 20%.

Vietējā tirgus interese par nelieliem dzīvokļiem Tālajā centrā aug jau vairākus ceturkšņus pēc kārtas, turklāt vērojama tendence, ka dzīvoklis pirmskara mājās ir alternatīva sērijveida dzīvokļiem, ja mājoklis jaunajā projektā pircējam šķiet pārāk dārgs.

Līdzīgi kā tipveida dzīvokļu tirgū arī šajā segmentā saglabājas nepietiekams labu dzīvokļu piedāvājums par adekvātu un tirgus situācijai atbilstošu cenu.

Piedāvājumu gada otrajā pusē papildināja vairāki jaunbūvētie nami un rekonstruētas ēkas, kas konkurēs ar ekskluzīvajiem dzīvokļiem pirmskara ēkās.

 

City24.lv iesaka:

SEKO CITY24 INSTAGRAM KONTAM UN IK DIENAS IEDVESMOJIES NO RADOŠIEM, LATVIJĀ VEIDOTIEM INTERJERIEM UN VĒRTĪGIEM IETEIKUMIEM!

Darījumu skaits ar sērijveida dzīvokļiem Rīgā pērn krities par 5,5 procentiem

24.03.2016

alt
alt

Energoefektivitātes paaugstināšanai valsts ēkās atvēlēs 115,13 miljonus eiro

29.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē