Pērn uzbūvētas jaunas industriālās platības vairāk nekā 110 000 kvadrātmetru platībā

Industriālo telpu tirgus pērn bijis ļoti aktīvs, jo gada laikā uzbūvētas jaunas industriālās platības vairāk nekā 110 000 kvadrātmetru platībā, no kurām nomas piedāvājumā nonāca ap 25 000 kvadrātmetru, teikts «Arco Real Estate» nekustamo īpašumu tirgus pārskatā.

Ja līdz 2013.gadam industriālo telpu segmentā dominēja patēriņa preču loģistikas centri, kas orientēti uz preču tālāku piegādi uz Krieviju un NVS valstīm, tad pēdējo gadu laikā galvenokārt palielinājās visu veidu ražošanas telpu platība, norāda "Arco Real Estate".

Industriālo platību kopējo apjomu veidoja telpas vairāk nekā 850 000 kvadrātmetru platībā. Pierīgā nomai visvairāk tika piedāvātas telpas Mārupes un Ķekavas novadā.

Lielākās industriālās platības savām vajadzībām pērn uzbūvēja "Lexel Fabrika", "Polipaks" un BLS. Lielāko jauno telpu papildinājumu pērn nodrošināja "Jelgavas biznesa parks", kuru attīsta "NP Properties". Ražotājiem pērn šajā parkā uzbūvētas un renovētas ražošanas telpas 22 000 kvadrātmetru platībā.

Jaunu industriālo telpu un mūsdienu prasībām atbilstošu renovētu ēku nomas maksa 2015.gadā svārstījās no 2,3 eiro līdz 4,8 eiro par kvadrātmetru. Nomas maksa šādā līmenī spēja nodrošināt pietiekamu kapitāla atdevi, norāda "Arco Real Estate". Tuvākajā nākotnē nomas maksu līmenis tiek prognozēts stabils un bez būtiskām izmaiņām.

Padomju laikā celtās ēkās industriālajām telpām ar labu infrastruktūru un piebraukšanas iespējām nomas maksa bija robežās no 1,8 eiro līdz 2,6 eiro par kvadrātmetru. Šādas telpas galvenokārt izmantoja ražošanas vajadzībām, īpaši lielgabarīta izmēru produkcijas ražošanai.

Savukārt vismazāk pieprasītas bija nelielas padomju laikā celtas ražošanas ēkas ar zemiem griestiem vai nesiltināti metāla angāri. Šo telpu nomas maksas bija viszemākās - robežās no 0,8 eiro līdz 1,8 eiro par kvadrātmetru.

Telpu noslogojums populārākajos jaunajos noliktavu kompleksos pērn bija 92-97% apmērā, renovētu ēku kompleksos - 85-92%, bet padomju laikā celtās ēkās - vidēji 65-70%. Augstais noslogojums jaunajās ēkās izskaidrojams ar mazu jauno telpu apjoma pieaugumu pēdējos gados.

"Arco Real Estate" prognozē, ka šogad ekspluatācijā tiks nodotas industriālās telpas platībā virs 50 000 kvadrātmetriem. Vairāk nekā 75% no jaunbūvējamām industriālām telpām uzņēmumi būvēja savām vajadzībām, līdzīgas tendences tiek prognozētas arī turpmākajos gados.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK!

Pērn Jūrmalā ļoti būtiski saruka darījumu aktivitāte ar īpašumiem

29.03.2016

alt
alt

Jelgavas dzīvokļu tirgū piedāvājums ir lielāks par pieprasījumu

29.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Sapnis! Dzīve upes krastā no 400 EUR mēnesī

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Sapnis! Dzīve upes krastā no 400 EUR mēnesī

alt

Apartamenti, no kuriem gājiena attālumā sasniedzama likteņupe Daugava

alt

Krāsains un omulīgs dzīvoklis Jelgavas apriņķī