Pērn uzbūvētas jaunas industriālās platības vairāk nekā 110 000 kvadrātmetru platībā

Industriālo telpu tirgus pērn bijis ļoti aktīvs, jo gada laikā uzbūvētas jaunas industriālās platības vairāk nekā 110 000 kvadrātmetru platībā, no kurām nomas piedāvājumā nonāca ap 25 000 kvadrātmetru, teikts «Arco Real Estate» nekustamo īpašumu tirgus pārskatā.

Ja līdz 2013.gadam industriālo telpu segmentā dominēja patēriņa preču loģistikas centri, kas orientēti uz preču tālāku piegādi uz Krieviju un NVS valstīm, tad pēdējo gadu laikā galvenokārt palielinājās visu veidu ražošanas telpu platība, norāda "Arco Real Estate".

Industriālo platību kopējo apjomu veidoja telpas vairāk nekā 850 000 kvadrātmetru platībā. Pierīgā nomai visvairāk tika piedāvātas telpas Mārupes un Ķekavas novadā.

Lielākās industriālās platības savām vajadzībām pērn uzbūvēja "Lexel Fabrika", "Polipaks" un BLS. Lielāko jauno telpu papildinājumu pērn nodrošināja "Jelgavas biznesa parks", kuru attīsta "NP Properties". Ražotājiem pērn šajā parkā uzbūvētas un renovētas ražošanas telpas 22 000 kvadrātmetru platībā.

Jaunu industriālo telpu un mūsdienu prasībām atbilstošu renovētu ēku nomas maksa 2015.gadā svārstījās no 2,3 eiro līdz 4,8 eiro par kvadrātmetru. Nomas maksa šādā līmenī spēja nodrošināt pietiekamu kapitāla atdevi, norāda "Arco Real Estate". Tuvākajā nākotnē nomas maksu līmenis tiek prognozēts stabils un bez būtiskām izmaiņām.

Padomju laikā celtās ēkās industriālajām telpām ar labu infrastruktūru un piebraukšanas iespējām nomas maksa bija robežās no 1,8 eiro līdz 2,6 eiro par kvadrātmetru. Šādas telpas galvenokārt izmantoja ražošanas vajadzībām, īpaši lielgabarīta izmēru produkcijas ražošanai.

Savukārt vismazāk pieprasītas bija nelielas padomju laikā celtas ražošanas ēkas ar zemiem griestiem vai nesiltināti metāla angāri. Šo telpu nomas maksas bija viszemākās - robežās no 0,8 eiro līdz 1,8 eiro par kvadrātmetru.

Telpu noslogojums populārākajos jaunajos noliktavu kompleksos pērn bija 92-97% apmērā, renovētu ēku kompleksos - 85-92%, bet padomju laikā celtās ēkās - vidēji 65-70%. Augstais noslogojums jaunajās ēkās izskaidrojams ar mazu jauno telpu apjoma pieaugumu pēdējos gados.

"Arco Real Estate" prognozē, ka šogad ekspluatācijā tiks nodotas industriālās telpas platībā virs 50 000 kvadrātmetriem. Vairāk nekā 75% no jaunbūvējamām industriālām telpām uzņēmumi būvēja savām vajadzībām, līdzīgas tendences tiek prognozētas arī turpmākajos gados.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK!

Pērn Jūrmalā ļoti būtiski saruka darījumu aktivitāte ar īpašumiem

29.03.2016

alt
alt

Jelgavas dzīvokļu tirgū piedāvājums ir lielāks par pieprasījumu

29.03.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība