Rīgas modernākajā apkaimē top "Skanstes parks"

Skanstes apkaime pārliecinoši top par Rīgas centra modernāko daļu, kas salīdzinoši neilgā laikā kļuvusi par vienu no pievilcīgākajiem galvaspilsētas rajoniem dzīvošanai.  Pateicoties būvkompānijas «Merks» aktivitātēm, pēdējos gados Skanstē parādījušies vairāki mūsdienīgi dzīvojamo namu projekti – «Skanstes virsotnes» un «Skanstes mājas», kuriem drīzumā pievienosies vēl viens – «Skanstes parks» – jauns, elitārs dzīvojamo ēku komplekss, kura būvniecība uzsākta pagājušā gada nogalē un kuram blakus ierīkots arī jauns, apzaļumots parks.

Apkaimes attīstības vēsture

Skanstes apbūve aizsākās līdz ar daudzfunkcionālās halles "Arēna Rīga" būvniecību, kas 2006. gadā tika uzcelta Pasaules čempionāta hokejā vajadzībām.  Līdz ar halles celtniecību tika uzlabota visas apkaimes infrastruktūra, veicinot tālāku šī rajona attīstību. Desmit gadu laikā Skanstes apkaimē parādījušās mūsdienīgas biroju un banku ēkas, kā arī vairāki dzīvokļu nami. Tādējādi līdz šim novārtā atstātā teritorija centra tuvumā pamazām sāk veidoties par mūsdienīgu, urbānu un pilsētnieciska dzīvesveida piekritējiem atbilstošu dzīves vidi.

Šobrīd viens no galvenajiem Skanstes apkaimes attīstītājiem ir būvkompānija "Merks", kas pirmo dzīvojamo namu kompleksu "Skanstes virsotnes" sāka būvēt 2005. gada beigās. Kā stāsta uzņēmuma pārdošanas vadītāja Dace Tumšā, kad 2008. gadā ekspluatācijā tika nodoti abi pirmie no kopumā četriem namiem, dzīvokļi tika pilnībā izpārdoti divu gadu laikā. Kopš 2010. gadā "Merks" uzsāka trešā nama dzīvokļu tirdzniecību, uzņēmums šajā apkaimē ik gadus uzcēlis pa vienai jaunai, modernai ēkai – to vidū ir arī populārās "Skanstes mājas", kurās pagājušajā gadā vien pārdoti vairāk nekā 100 dzīvokļi.

Labie pārdošanas rezultāti apliecina, ka Rīgas centra tuvumā novērojams stabils pieprasījums pēc jauniem, mūsdienu prasībām atbilstošiem mājokļiem. Šo namu atrašanās vieta, būvniecības kvalitāte un labiekārtotā vide neapšaubāmi ir būtiskākie faktori, kādēļ šie projekti strauji ieguvuši popularitāti rīdzinieku vidū. Tieši tādēļ Skanstes apkaimē tiek investēts arvien vairāk. Šogad Skanstē tiks atklāts arī jauns parks, kuram blakus šobrīd top jaunākais dzīvojamo namu komplekss ar nosaukumu "Skanstes parks". Kā norāda uzņēmuma "Merks" pārstāvis Lauris Mežsargs, "Skanstes parks" būs turpinājums iepriekšējiem sekmīgi realizētajiem projektiem, saglabājot attīstītāja piedāvājuma galveno priekšrocību – veiksmīgu vietas, kvalitātes un cenas apvienojumu.  

"Skanstes parks" – ilgi gaidīts turpinājums

Visi trīs jaunie dzīvokļu projekti ir atšķirīgi, tomēr katra pamatā ir vienas un tās pašas vērtības. Nami ir mūsdienīgi, kvalitatīvi un eleganti, un tos vieno pārdomāts plānojums un drošības risinājumi – viss, kas nepieciešams, lai spētu nodrošināt patīkamu dzīves vidi daudziem tūkstošiem rīdzinieku. "Skanstes parks" iecerēts kā mazapbūves projekts ar trim sešstāvu ēkām, kurās pavisam kopā plānoti 138 dzīvokļi. Pirmajā namā, kura celtniecība jau rit pilnā sparā, būs 52 dzīvokļi. Atšķirībā no pārējiem Skanstes jaunajiem projektiem, "Skanstes parks" namus raksturos noslēgtāks plānojums – katrā kāpņutelpā atradīsies vien 12 dzīvokļi. Šajā projektā ideālu mājokli spēs atrast gan mazākas, gan lielākas ģimenes ar bērniem – projekts paredz divu līdz piecu istabu dzīvokļus platībā no 60 līdz 150 m2. Dzīvokļi būs lielāki un komfortablāki, savukārt rūpīgi pārdomātais plānojums sniegs plašuma izjūtu, vienlaikus ļaujot racionāli izmantot visu dzīvojamo telpu.

Pirmo no trim projekta "Skanstes parks" mājām plānots nodot ekspluatācijā jau šī gada beigās. Uz jautājumu, kas ir projekta mērķauditorija, uzņēmuma "Merks" pārstāvji atbild, ka jau šobrīd izteikti jūtama apkārtējos rajonos, piemēram, klusajā centrā, dzīvojošo interese: "Viņiem šī apkārtne ir pazīstama un tuva, un projektu "Skanstes parks" viņi uzlūko kā iespēju nomainīt pašreizējo dzīvesvietu pret modernu un kvalitatīvu mājokli, kas spēj nodrošināt visas mūsdienu cilvēkam nepieciešamās ērtības. Jau tad, kad mūsu piedāvājumā tikko parādījās projekts "Skanstes virsotnes", netrūka cilvēku, kuri interesējās par iespēju pārvākties uz jauno projektu Skanstes apkaimē. Mēs pastāvīgi jūtam interesi no tuvākajā apkārtnē dzīvojošajiem cilvēkiem, kuri seko mūsu jauno projektu attīstībai un iespējām uzlabot savas dzīves apstākļus. Daudzi no viņiem saka, ka "Skanstes parks" ir tieši tas, ko viņi visus šos gadus ir gaidījuši."

Tuvāko gadu laikā Skanstē iecerēts uzbūvēt patiešām daudz – jauno bankas "ABLV" ēku, vairākus biroju kompleksus, kā arī Laikmetīgās mākslas muzeju un pat jaunu tramvaja līniju, bet dzīvojamo namu segmentā varētu iestāties zināma pauze. Tas nozīmē, ka tiem, kas apsver iespēju dzīvot Skanstes apkaimē, projekts "Skanstes parks" šobrīd ir teju vienīgā reālā iespēja īstenot šo mērķi.

To, ka šim rajonam ir lielisks nākotnes potenciāls, apliecina ne tikai tuvums Rīgas vēsturiskajam centram. Te atrodas vairāki bērnudārzi, skolas, te ir lieliska sporta infrastruktūra, kā arī ierīkots jauns parks. "Augot līdzi šiem trīs projektiem, esam devuši savu artavu tam, lai Skanste kļūtu par Rīgas moderno centru. Man ir patiess prieks, ka mūsu klienti ir novērtējuši to, kā esam labiekārtojuši pabeigto māju apkārtni un to, cik pamatīgi viss tiek būvēts," atzīst Lauris Mežsargs.

Galvenie pircēji – jaunās ģimenes

Lai gan namu kvalitāte un to salīdzinoši augstā cena daļā sabiedrības varētu radīt  priekšstatu, ka dzīvokļus šajās mājās var iegādāties tikai nerezidenti, attīstītāja pārstāvju pieredze rāda, ka mājokļus šajos Skanstes projektos lielākoties iegādājas jaunās ģimenes – cilvēki vecumā ap 35 gadiem. Vairumā gadījumu mājoklis tiek izvēlēts atbilstoši dzīvesveidam un aktuālajām vajadzībām, piemēram, divistabu dzīvokļus biežāk iegādājas jaunieši, savukārt četristabu apartamentus – ģimenes ar bērniem.

Pēdējā gada laikā iezīmējušās vēl dažas interesantas tendences – "Merks" pārstāvji norāda, ka šobrīd vietējā tirgū atkal uzplaukusi kreditēšana. Ja iepriekš dzīvokļa iegādei kādā no kompleksiem kredītus izmantoja vien trešdaļa pircēju, tad šobrīd jau aptuveni puse. Vēl "Merks" pārdošanas vadītāji ievērojuši, ka vietējo vidū parādījusies interese iegādāties dzīvokļus kā investīciju objektus. Kā norāda Dace Tumšā, pēdējā no četrām "Skanstes mājām" aptuveni 15 dzīvokļi iegādāti izīrēšanai: "Tā ir laba investīcija, jo īres tirgū, kur īres dzīvokļu jaunajos projektos ir maz, šādi īpašumi ir ļoti pieprasīti, turklāt šo dzīvokļu īpašniekiem paveras laba nākotnes perspektīva – pastāv iespēja, ka vēlāk dzīvokli izdosies pārdot dārgāk."

Projektā "Skanstes parks" sākusies dzīvokļu rezervācija! Vairāk par projektu uzzini šeit.

 

City24.lv iesaka:

ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS PĒDĒJIEM MĒBELĒTAJIEM DZĪVOKĻIEM PROJEKTĀ "SKANSTES MĀJAS"! AR PIEEJAMAJIEM DZĪVOKĻIEM IEPAZĪSTIES ŠEIT!

Jelgavas dzīvokļu tirgū piedāvājums ir lielāks par pieprasījumu

29.03.2016

alt
alt

Pillar rīko privātmāju un zemesgabalu pārdošanas akciju

29.03.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

3

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

4

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

5

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

6

Stabu100 – pieejama jaunbūve Rīgas centrā

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem