Rūpes par svešu, kā par savējo: Īpašuma pārvaldība Rīgā un Rīgas rajonā

Nekustamā īpašuma pārvaldīšanas pakalpojums ir jauna aktivitāte Latvijas nekustamā īpašuma tirgū. Līdz ar savas darbības uzsākšanu kompānija Corvin Real Estate ir sākusi piedāvāt šo pakalpojumu. Mēs profesionāli pārvaldām Rīgas un Jūrmalas vairākus desmitus dažādu veidu dzīvokļus un mājas, kas pieder gan ārzemniekiem, gan vietējiem iedzīvotājiem, kuri ir pozitīvi novērtējuši mūsu pakalpojuma augsto kvalitāti un demokrātiskās cenas.

Nekustamā īpašuma pārvaldīšanas pakalpojumam visbiežāk gan uzmanību pievērš ārzemnieki, kad viņi sāk risināt jautājumu par nekustamā īpašuma iegādi ārzemēs. Īpaši aktuāls šis jautājums kļūst tajā brīdī, kad ir skaidrs, ka iegādātais īpašums tiks piedāvāts izīrēšanai – nolūkā iegūt peļņu. Rodas jautājums par to, kas iesāks meklēt īrnieku, kas palīdzēs pareizi noformēt visus dokumentus, kas palīdzēs tikt galā ar kārtības ievērošanu iegādātajā dzīvoklī un īres maksājumu kārtīgu ievērošanu?

Atkarībā no tā, cik operatīvi tiks atrisināti minētie un arī citi jautājumi, tiek pieņemts privātā investora lēmums par sava kapitāla ieguldīšanu kādā konkrētā valstī.

Latvijā nekustamā īpašuma pārvaldīšanas pakalpojuma sniegšana attīstās kopš 2011.gada, kad to pieprasījumu sāka meklēt nerezidenti saistībā ar vēlēšanos iegūt dzīvokli vai māju Latvijā nolūkā saņemt TUA. Pašreiz šīs darbības ir kā sava veida papilddarbība vispārējiem pakalpojumiem. Kompānijai Corvin Real Estate šis darbības virziens tagad ir viena no darbības prioritātēm, un tās ieviešanai ir izveidota atsevišķa srtruktūrvienība. Tirgū šī darbība ir atbalsojusies. Vairāki desmiti nekustamā īpašuma īpašnieki mums ir uzticējušies, turklāt ne jau tikai ārzemnieki. Apmēram 25 % no Corvin Real Estate piedāvātā minētā pakalpojuma izmanto vietējie iedzīvotāji un uzņēmēji. Un tas ir saprātīgi, jo vienlaikus tiek ietaupīts laiks, lietderīgi izmantota nauda, tiek aiztaupīts nevajadzīgs satraukums. Savā darbībā saviem klientiem cenšamies nodrošināt vislielāko peļņu, kaut gan tā nav vienīgā mūsu darbības loģika.

Kas tad ietilpst Corvin Real Estate sniegtajā pakalpojumā?

Protams, ka precīzs pakalpojuma saraksts tiek izveidots kopīgi ar katru klientu individuāli. Corvin Real Estate apņemas:

- atrast īrnieku mums pārvaldīšanā nodotajam nekustamajam īpašumam;

- uzraudzīt kārtības ievērošanu dzīvoklī vai mājā, kā arī regulāru maksājumu veikšanu;

- sniegt vajadzīgā juridiskā pakalpojuma palīdzību līguma sagatavošanas procesā;

- ja nepieciešams, sadarboties ar visām valsts un pašvaldību institūcijām, piemēram, jautājumos par īres līguma reģistrēšanu;

- veikt nelielus remontdarbus;

- uzkopt mājokli;

- veikt dažādu veidu saimnieciskus darbus, kas ir saistīti ar mūsu pārvaldībā nodotā nekustamā īpašuma ekspluatāciju. 

Šī pakalpojuma izmantošana nodrošina klientam drošības sajūtu saistībā ar savu īpašumu. Turklāt šis mūsu pakalpojums ir nedārgs – sākot no 35 eiro, ja pārvaldām vienkāršākus dzīvokļus, un ne vairāk par 100 eiro, ja pārvaldām elites klases mājokli (tā īres maksa ir  2 000 eiro mēnesī un atbilst tikai 5 % no īres maksājuma).

Īpašs akcents: Corvin Real Estate neveic sev vien zināmu atlasi, nosakot, kurus īpašumus pārņem savā pārvaldījumā un kurus neņem. Priecājamies par iespēju strādāt ar katru klientu un sniegt viņam detalizētu informāciju par situāciju tirgū un pieprasīto cenu tendenci. Pastāvīgi cenšamies salīdzināt īres cenas, kuras palīdz mēneša laikā atrast īrnieku ilgākam laikam. Vienmēr informējam klientu par saviem argumentiem. Jāpiebilst, ka īpašnieka pārspīlētu, paaugstinātu pieprasījumu dēļ īrnieka atrašana var ieilgt trīs četrus mēnešus. Turklāt bieža īrnieku maiņa samazina arī peļņu, bet tas ir pretrunā mūsu pamatuzdevumam – nodrošināt iespējami maksimālu peļņu.

Ko īrētāji visvairāk pieprasa Rīgas centrā?

Corvin Real Estate iesaka izvērtēt divistabu dzīvokļu segmentu gan renovētajās mājās, gan jaunajos projektos Rīgas centrā. Šādam nekustamajam īpašumam atrast īrnieku ir viegli, ja vien tā cena ir 400 – 500 eiro mēnesī (bez komunālajiem maksājumiem). Tiek pieprasīti arī trīsistabu dzīvokļi, kuru cena ir 600-7000 eiro mēnesī (atkarībā no dzīvokļa piepildījuma).

Vai dzīvokļus mēbelēt vai nē?

Ņemot vērā, ka 80 % no visiem dzīvokļu īrētajiem ir ārzemnieki, iesakām dzīvokli mēbelēt un nodrošināt ar visu nepieciešamo sadzīves tehniku. Šādiem dzīvokļiem vienmēr ir lielākas priekšrocības, salīdzinot ar citiem dzīvokļiem.

 

City24.lv iesaka:

PIEDALIES KONKURSĀ UN LAIMĒ 200 EIRO VĒRTU DĀVANU KARTI NO "SPICE HOME"!

Mājokļu tirgū nākamajiem diviem gadiem paredz patīkamu izaugsmes fāzi

08.04.2016

alt
alt

Investīciju tirgus komercīpašumos turpinās būt aktīvs, lai gan pieauguma temps samazināsies

11.04.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība