Izsolīs Indriksona iecerētā dzīvojamo māju kompleksa būvi pie Ķīšezera

Jūlija beigās plānots izsolīt uzņēmēja Gunta Indriksona savulaik iecerētā vērienīgā dzīvojamo māju kompleksa Ķeizarmeža krasti zemi un jaunbūvi Mežaparkā pie Ķīšezera, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena ir 3,88 miljoni latu, kas apliekama ar pievienotās vērtības nodokli. Divu netālu no "Ķeizermeža" sporta kompleksa blakus esošo zemesgabalu kopējā platība ir viens hektārs. Uz tiem atrodas deviņu daudzdzīvokļu ēku jaunbūve ar kopējo platību 16 776 kvadrātmetri, tajā skaitā, iekštelpu platība ir 9738 kvadrātmetri.

Arhitektu biroja "8 A.M." projektētā un "SEB bankas" finansētā ēku kompleksa celtniecību SIA "Ķeizarzeme" sāka 2006.gadā. Kompleksā paredzētas deviņas mājas ar 75 dzīvokļiem, kuru platība ir no 60 līdz 335 kvadrātmetriem, tostarp deviņi "penthouse" tipa apartamenti ēku pēdējos stāvos.

Bija plānots, ka ēku komplekss, labiekārtota pludmale pie Ķīšezera un jahtu piestātne tiks pabeigta 2008.gadā, taču projektu apturēja nekustamo īpašumu un finanšu tirgus krīze.

2009. un 2010. gadā tika sākti divi SIA "Ķeizarzeme" tiesiskās aizsardzība procesi, bet 2010. gada novembrī Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa atzina uzņēmumu par maksātnespējīgu.

"Ķeizarzeme" piederēja Indriksona (84%) un Aivara Tropa (16%) uzņēmumam SIA "Ķeizarmežs". Arī šis uzņēmums pēc vairākiem tiesiskās aizsardzības procesiem 2012.gada sākumā pasludināts par maksātnespējīgu, bet tā apsaimniekoto sporta kompleksu Mežaparkā iegādājies "SEB bankas" grupas nekustamā īpašuma uzņēmums "Latectus", kas to iznomā citam apsaimniekotājam.

"Ķeizarzemes" administrators Valdis Freimanis biznesa portālam "Nozare.lv" teica, ka maksātnespējas procesā bijušas sarunas gan par iespējamo sanāciju, gan mierizlīgumu, taču tās beigušas bez rezultāta. Viņš atturējās prognozēt, vai arī "Ķeizarzemes" gadījumā īpašumu varētu iegādāties lielākā nodrošinātā kreditora - "SEB bankas" - uzņēmums.

Arī "Latectus" vadītājs Ģirts Grīnbergs biznesa portālam "Nozare.lv" atzina, ka nevar sniegt plašāku komentāru par izsoli, jo pagaidām trūkstot informācijas par to. Tajā pašā laikā Grīnbergs norādīja, ka "Latectus" parasti piedalās tajās izsolēs, kurās tiek pārdoti "SEB bankas" kreditēti īpašumi. "Ja šis īpašums ir kreditēts "SEB bankā", iespējams, ka mēs varētu arī piedalīties," piebilda "Latectus" vadītājs.

Par ēku kompleksu interesējies arī uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš, tomēr izlēmis izsolē nepiedalīties. Krūmiņš biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja, ka neplāno piedalīties izsolē pārāk augstās cenas dēļ. "Par tādu summu var nopirkt gatavu objektu. Šis objekts nemaksā vairāk par trim miljoniem latu," uzskata uzņēmējs.

Izsole paredzēta 31.jūlijā, plkst.15 "Ķeizarmeža" sporta kompleksā.

*Foto: Aģentūra LETA

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

 

Par 1,4 miljoniem latu izsolīs maksātnespējīgās "Projekts Hanzas 12" nekustamo īpašumu

18.06.2013

Paredz vairāk būvēt uz ūdeņiem

19.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts