Ekspertu ieteikumi, kā pavasarī sakopt zemi un piešķirt īpašumam vērtību

Pavasaris jau pusē - ir pēdējais laiks, lai ķertos pie dažādiem sava īpašuma teritorijas sakopšanas darbiem. Zāliena sakopšana,  piebraucamo ceļu salabošana – tie ir vien daži no darbiem, kurus būtu jāveic, lai labiekārtotu savu īpašumu un piešķirtu tam vērtību. Lai to darot, nenonāktu situācijā, kad apkārtnes zeme rada zināmus sarežģījumus celtniecības un uzkopšanas darbu sekmīgai realizācijai, dažādus risinājumus piedāvā Zemes servisa eksperti.

Ikvienam saimniekam patīk, ja viņam piederošais īpašums ir skatam tīkams un kārtīgs. Sakoptības sajūtu palīdz radīt, piemēram, zaļš, nopļauts zāliens. Kad ir piemērotākais laiks zāles sēšanai un cik tas izmaksātu?

Piemērotākais un pareizākais laiks zāles sēšanai ir tieši šobrīd - pavasarī. Savukārt, lai varētu pateikt izmaksas, nepieciešams zināt, kādā stāvoklī ir zeme. Piemēram, ja īpašniekam piederošajā teritorijā nav krūmu un celmu (tie ir nogriezti), tad 1 kvadrātmetra cena līdz gatavai zālītei var izmaksāt līdz pat 75 centiem par kvadrātmetru.

Ko darīt, ja teritorijā, kur ir vēlme izveidot zālāju, vēl ir krūmi un koki?

Tad vispirms kokus un krūmus vajadzētu nozāģēt. Kad tas paveikts, ir divas iespējas. Pirmkārt, celmus izraut ar saknēm un teritoriju nolīdzināt, otrkārt, celmus un virsējo zemes kārtu safrēzēt 20 cm dziļumā zem zemes, iemaļot zemē safrēzēto celmu skaidas, kuras ar laiku sadalīsies un zeme iegūs mēslojumu. Tādā veidā var iegūt zemi zālāja sēšanai vai citām vajadzībām.

Bet ko iesākt, ja teritorija no krūmiem un kokiem atbrīvota, bet palikuši celmi?

Vispirms vajadzētu nopļaut zāli. Pēc tam jāveic zemes rekultivācija - koku un krūmu sakņu sistēmas safrēzēšana. Tiesa, ar to vien nepietiek, jo tālāk jāveic zemes virsējās kārtas sagatavošana kvalitatīvai zālāja sēšanai - virsējās kārtas līdzināšana, akmeņu un atlikušo sakņu sistēmas nogrābšana un nolasīšana. Kad šie priekšdarbi ir izdarīti, var sēt zālāju. Ar vienu kilogramu zālāja sēklas, kas var maksāt no 4 līdz 8 eiro kilogramā, var izsēt no 50 līdz 80 kvadrātmetrus.

Vai tad nepietiek tikai ar zemes rekultivāciju, lai varētu sēt zālīti? Kādēļ vajadzīga  arī virsējās kārtas līdzināšana?

Safrēzējot zemi 20 cm dziļumā veidojas "uzpūtenis", un uzkāpjot uz šādas zemes, Jūsu kāja iegrims līdz pat potītei.  Tādā zemē uzreiz zālāju sēt nevar, tāpēc vispirms ir jāveic  augstāk minētie priekšdarbi, atbrīvojot zemi no saknēm, kokiem un akmeņiem. Darbības veic ar zemes aerācijas frēzi.

Zeme ir sakopta, zāliens iesēts. Ko jūs ieteiktu darīt, lai novērstu to, ka teritorijā laiku pa laikam ciemojas meža zvēri? Piemēram, meža cūkas, kuras var izpostīt rūpīgi kopto zālienu vai īpašumam nodarīt kādus citus bojājumus?

Pirmkārt, mēs rekomendējam uzstādīt lauksaimniecības tipa žogu ar impregnētiem, virpotiem stabiem un metāla sietu. Tas ne vien ir viens no lētākajiem veidiem, kā norobežot zemi – tas liegs meža zvēriem ienākt teritorijā, bet mājdzīvniekiem – to pamest.
Ja vēlaties, lai īpašums teritorija būtu īpaši droši un tajā nevarētu iekļūt, piemēram, meža cūkas, kuras var izpostīt rūpīgi iekopto zālienu vai veikt kādus citus postījumus, papildus lauksaimniecības žogam trīs rindās var novilkt dzeloņstieples.

Bet ko darīt gadījumā, ja cūkas savus posta darbus jau veikušas jau pirms žoga uzlikšanas? Vai ir iespējams tos sakopt?

Tādā gadījumā varam piedāvāt iespēju šos postījumus salabot. Teritorijas virsējo kārtu varam pārfrāzēt, izlīdzināt visus rakumus, un, ja nepieciešams, piesēt zālienu un pierullēt. Tādējādi īsā laikā Jūsu teritorija tiks sakopta un ātri vien atgūs iepriekšējo izskatu.

Nereti pavasarī māju īpašnieki saskaras ar problēmu, ka viņu piemājas ceļš ir neizbraucams. Vai šādam ceļam var veikt kādus uzlabojumus, lai uz tā nebūtu bedres un nestāvētu ūdens?

Jā, ceļa uzlabojumus ir iespējams veikt, taču tādā gadījumā vispirms vajadzētu ceļu apsekot, lai saprastu dažas svarīgas detaļas. Pirmkārt, vai ir grāvīši, kur ūdenim notecēt, otrkārt, vai ir nepieciešams papildināt ceļa virskārtu, kas uzlabotu ceļa filtrāciju un nestspēju, un treškārt, jānosaka, vai piemājas ceļam ir vajadzīgais profils.

Varbūt Jūsu ceļam ir nepieciešams veikt tikai virsējās kārtas safrēzēšanu 10 cm dziļumā, lai uztaisītu ceļa virsmu viendabīgāku un labāku ceļa virsmas filtrāciju, pēc tam pārrullēt ar vibrorulli.

Ja vēlaties uzzināt vairāk, tad kontaktējieties ar mums pa tālr. 20222296 vai mājas lapā www.zemesserviss.com.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Konkurss: Izvēlies karstāko jauno projektu un laimē dāvanu karti 200 eiro vērtībā!

22.04.2016

alt
alt

Tieslietu ministrijas virzītā reforma radīs valsts budžeta līdzekļi pārdali par labu notāriem aptuveni 9 miljonu eiro apmērā gadā

25.04.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

2

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

6

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī