Būvniecības valsts kontroles birojs nozares profesionāļiem piedāvā specializētas apmācības

Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk – Birojs), nodrošinot bezmaksas seminārus būvniecības nozares profesionāļiem visā Latvijā, 2016. gada pirmajā ceturksnī izglītojis jau vairāk nekā 710 speciālistus. Pēc nozares pieprasījuma Birojs piedāvā arī specializētus seminārus organizāciju un uzņēmumu darbiniekiem, izstrādājot konkrētās mērķauditorijas specifikai atbilstošu saturu.

"Esam vienīgie Latvijā, kuri būvniecības procesa dalībniekiem rīko bezmaksas seminārus par nozarē aktuālām tēmām, izsniedzot dalībniekiem apmācību apliecinājumus. Redzam, ka nozares pārstāvjiem ir vēlme izglītoties, ko apliecina ne tikai strauji pieaugošais klausītāju skaits, bet arī organizāciju un uzņēmumu vēlme sadarboties un pieprasījums pēc apmācībām darbiniekiem. Pateicoties pieredzes apmaiņai ar nozares speciālistiem un sadarbības partneriem, regulāri pilnveidojam un aktualizējam gan semināru saturu, gan metodiku, tādējādi nodrošinot nozares profesionāļu kvalitatīvu izglītošanu," uzsver Biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Ja pērn Biroja semināri tika organizēti plašai mērķauditorijai par Biroja kompetencē esošiem būvniecības nozares jautājumiem, tad šogad, balstoties uz Biroja darba pieredzi, temati ir padziļināti un specifiskāki, atbilstoši konkrētām mērķauditorijām. Piemēram, 18. martā notika seminārs Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) darbiniekiem, bet sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju VNĪ darbiniekiem Birojs pirmo reizi īstenos arī praktisko semināru, kopīgi apsekojot kultūrvēsturisku objektu.

Īpaši liela interese vērojama no pašvaldībām. Turpmāk katru, ceturksni ciešā sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību, norisināsies informatīvās tikšanās ar pašvaldību būvvaldēm, lai kopīgi diskutētu par būvniecības regulējuma aktualitātēm, kā arī sniegtu metodisku atbalstu normatīvo aktu piemērošanas jautājumos. Pirmā ceturkšņa tikšanās notika 1. aprīlī. Savukārt kopā ar Ekonomikas ministriju (EM) martā un aprīlī rīkoti septiņi reģionālie semināri par būvniecības informācijas sistēmas iespējām, e-pakalpojumiem un citām aktualitātēm nozarē. Seminārus apmeklēja 354 interesenti.

Šogad Birojs plāno organizēt vismaz 12 publiskos seminārus par četrām aktuālām tēmām – konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē un ēku ekspluatācijas kontrolē, patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu, kā arī būvekspertu sertificēšanu un būvekspertīžu organizēšanu. Atkarībā no nozares pieprasījuma Birojs rīkos papildu seminārus. Šonedēļ, 15. aprīlī, notiks seminārs par konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē un būvuzraudzībā, bet 22. aprīlī par šobrīd nozarē īpaši aktuālo problēmu – patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu.

Jau pavisam drīz Birojs sadarbībā ar EM no 31. maija līdz 3. jūnijam Rīgā organizēs ikgadējo Būvniecības nedēļu. Tās mērķis ir informēt par būvniecības politikas, normatīvā regulējuma un standartizācijas aktualitātēm Eiropā un Latvijā. Plašāka informācija Biroja mājaslapā.

Tuvāko informatīvo semināru grafiks, plašāka informācija un pieteikšanās šeit.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Jauno projektu tirgū var pietrūkt kvalitatīvie un lētie dzīvokļi

13.04.2016

alt
alt

Ar ES fondiem Latvijā varēs atjaunot vien 6% no visa kopējā dzīvojamo ēku fonda

14.04.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

4

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

5

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

6

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem