Būvniecības valsts kontroles birojs nozares profesionāļiem piedāvā specializētas apmācības

Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk – Birojs), nodrošinot bezmaksas seminārus būvniecības nozares profesionāļiem visā Latvijā, 2016. gada pirmajā ceturksnī izglītojis jau vairāk nekā 710 speciālistus. Pēc nozares pieprasījuma Birojs piedāvā arī specializētus seminārus organizāciju un uzņēmumu darbiniekiem, izstrādājot konkrētās mērķauditorijas specifikai atbilstošu saturu.

"Esam vienīgie Latvijā, kuri būvniecības procesa dalībniekiem rīko bezmaksas seminārus par nozarē aktuālām tēmām, izsniedzot dalībniekiem apmācību apliecinājumus. Redzam, ka nozares pārstāvjiem ir vēlme izglītoties, ko apliecina ne tikai strauji pieaugošais klausītāju skaits, bet arī organizāciju un uzņēmumu vēlme sadarboties un pieprasījums pēc apmācībām darbiniekiem. Pateicoties pieredzes apmaiņai ar nozares speciālistiem un sadarbības partneriem, regulāri pilnveidojam un aktualizējam gan semināru saturu, gan metodiku, tādējādi nodrošinot nozares profesionāļu kvalitatīvu izglītošanu," uzsver Biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Ja pērn Biroja semināri tika organizēti plašai mērķauditorijai par Biroja kompetencē esošiem būvniecības nozares jautājumiem, tad šogad, balstoties uz Biroja darba pieredzi, temati ir padziļināti un specifiskāki, atbilstoši konkrētām mērķauditorijām. Piemēram, 18. martā notika seminārs Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) darbiniekiem, bet sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju VNĪ darbiniekiem Birojs pirmo reizi īstenos arī praktisko semināru, kopīgi apsekojot kultūrvēsturisku objektu.

Īpaši liela interese vērojama no pašvaldībām. Turpmāk katru, ceturksni ciešā sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību, norisināsies informatīvās tikšanās ar pašvaldību būvvaldēm, lai kopīgi diskutētu par būvniecības regulējuma aktualitātēm, kā arī sniegtu metodisku atbalstu normatīvo aktu piemērošanas jautājumos. Pirmā ceturkšņa tikšanās notika 1. aprīlī. Savukārt kopā ar Ekonomikas ministriju (EM) martā un aprīlī rīkoti septiņi reģionālie semināri par būvniecības informācijas sistēmas iespējām, e-pakalpojumiem un citām aktualitātēm nozarē. Seminārus apmeklēja 354 interesenti.

Šogad Birojs plāno organizēt vismaz 12 publiskos seminārus par četrām aktuālām tēmām – konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē un ēku ekspluatācijas kontrolē, patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu, kā arī būvekspertu sertificēšanu un būvekspertīžu organizēšanu. Atkarībā no nozares pieprasījuma Birojs rīkos papildu seminārus. Šonedēļ, 15. aprīlī, notiks seminārs par konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē un būvuzraudzībā, bet 22. aprīlī par šobrīd nozarē īpaši aktuālo problēmu – patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu.

Jau pavisam drīz Birojs sadarbībā ar EM no 31. maija līdz 3. jūnijam Rīgā organizēs ikgadējo Būvniecības nedēļu. Tās mērķis ir informēt par būvniecības politikas, normatīvā regulējuma un standartizācijas aktualitātēm Eiropā un Latvijā. Plašāka informācija Biroja mājaslapā.

Tuvāko informatīvo semināru grafiks, plašāka informācija un pieteikšanās šeit.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Jauno projektu tirgū var pietrūkt kvalitatīvie un lētie dzīvokļi

13.04.2016

alt
alt

Ar ES fondiem Latvijā varēs atjaunot vien 6% no visa kopējā dzīvojamo ēku fonda

14.04.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem