Būvniecības valsts kontroles birojs nozares profesionāļiem piedāvā specializētas apmācības

Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk – Birojs), nodrošinot bezmaksas seminārus būvniecības nozares profesionāļiem visā Latvijā, 2016. gada pirmajā ceturksnī izglītojis jau vairāk nekā 710 speciālistus. Pēc nozares pieprasījuma Birojs piedāvā arī specializētus seminārus organizāciju un uzņēmumu darbiniekiem, izstrādājot konkrētās mērķauditorijas specifikai atbilstošu saturu.

"Esam vienīgie Latvijā, kuri būvniecības procesa dalībniekiem rīko bezmaksas seminārus par nozarē aktuālām tēmām, izsniedzot dalībniekiem apmācību apliecinājumus. Redzam, ka nozares pārstāvjiem ir vēlme izglītoties, ko apliecina ne tikai strauji pieaugošais klausītāju skaits, bet arī organizāciju un uzņēmumu vēlme sadarboties un pieprasījums pēc apmācībām darbiniekiem. Pateicoties pieredzes apmaiņai ar nozares speciālistiem un sadarbības partneriem, regulāri pilnveidojam un aktualizējam gan semināru saturu, gan metodiku, tādējādi nodrošinot nozares profesionāļu kvalitatīvu izglītošanu," uzsver Biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Ja pērn Biroja semināri tika organizēti plašai mērķauditorijai par Biroja kompetencē esošiem būvniecības nozares jautājumiem, tad šogad, balstoties uz Biroja darba pieredzi, temati ir padziļināti un specifiskāki, atbilstoši konkrētām mērķauditorijām. Piemēram, 18. martā notika seminārs Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) darbiniekiem, bet sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju VNĪ darbiniekiem Birojs pirmo reizi īstenos arī praktisko semināru, kopīgi apsekojot kultūrvēsturisku objektu.

Īpaši liela interese vērojama no pašvaldībām. Turpmāk katru, ceturksni ciešā sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību, norisināsies informatīvās tikšanās ar pašvaldību būvvaldēm, lai kopīgi diskutētu par būvniecības regulējuma aktualitātēm, kā arī sniegtu metodisku atbalstu normatīvo aktu piemērošanas jautājumos. Pirmā ceturkšņa tikšanās notika 1. aprīlī. Savukārt kopā ar Ekonomikas ministriju (EM) martā un aprīlī rīkoti septiņi reģionālie semināri par būvniecības informācijas sistēmas iespējām, e-pakalpojumiem un citām aktualitātēm nozarē. Seminārus apmeklēja 354 interesenti.

Šogad Birojs plāno organizēt vismaz 12 publiskos seminārus par četrām aktuālām tēmām – konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē un ēku ekspluatācijas kontrolē, patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu, kā arī būvekspertu sertificēšanu un būvekspertīžu organizēšanu. Atkarībā no nozares pieprasījuma Birojs rīkos papildu seminārus. Šonedēļ, 15. aprīlī, notiks seminārs par konstatētajām nepilnībām būvdarbu kontrolē un būvuzraudzībā, bet 22. aprīlī par šobrīd nozarē īpaši aktuālo problēmu – patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu.

Jau pavisam drīz Birojs sadarbībā ar EM no 31. maija līdz 3. jūnijam Rīgā organizēs ikgadējo Būvniecības nedēļu. Tās mērķis ir informēt par būvniecības politikas, normatīvā regulējuma un standartizācijas aktualitātēm Eiropā un Latvijā. Plašāka informācija Biroja mājaslapā.

Tuvāko informatīvo semināru grafiks, plašāka informācija un pieteikšanās šeit.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Jauno projektu tirgū var pietrūkt kvalitatīvie un lētie dzīvokļi

13.04.2016

alt
alt

Ar ES fondiem Latvijā varēs atjaunot vien 6% no visa kopējā dzīvojamo ēku fonda

14.04.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

City24 redaktora izvēle

alt

Krāsains un omulīgs dzīvoklis Jelgavas apriņķī

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā