Ar ES fondiem Latvijā varēs atjaunot vien 6% no visa kopējā dzīvojamo ēku fonda

Ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansējumu ilgtermiņā Latvijā varēs atjaunot 6% no visa kopējā dzīvojamo ēku fonda Latvijā, informē ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Ekonomikas ministrija (EM) informē, ka atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās Latvijas iedzīvotājiem būs pieejama laika periodā no 2016.gada līdz 2023.gadam, tās kopējais finansējums ir 166 470 588 eiro.

Ašeradens atzina, ka jaunā atbalsta programma dzīvojamo ēku siltināšanai nākamajos septiņos gados paredz ievērojamas investīcijas - tas ir būtisks atbalsts kopējā iedzīvotāju labklājības vairošanā.

"Dzīvojamo ēku fonds Latvijā noveco, tādēļ tā renovācija ir būtiska pilsētvides attīstībai un iedzīvotāju mājokļu drošumam. Vidējais siltumenerģijas ietaupījums vienai mājsaimniecībai gadā lēšams 40% apjomā, kas pozitīvi ietekmē ģimenes ikmēneša izdevumus par siltumapgādi. Jāatzīst, ka ar ES struktūrfondu finansējumu ilgtermiņā tomēr spēsim atjaunot tikai nelielu daļu - 6% - no visa kopējā dzīvojamo ēku fonda Latvijā, tāpēc jau tagad ir jāveido finanšu instrumentu programmas daudzdzīvokļu māju siltināšanai, iesaistot pašvaldības, bankas u.c., kā arī jāizmanto Junkera plāna sniegtās iespējas," teica ekonomikas ministrs.

Atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu ēkās sniegs "Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum"). Projektu pieņemšanu programmā plānots sākt šā gada jūlijā, taču jau no 18.aprīļa "Altum" sāks konsultāciju sniegšanu par projektu sagatavošanu.

"Altum" valdes locekle Inese Zīle stāstīja par līdzšinējo pieredzi programmas finansējuma apguvē, norādot, ka saprotama un viegli pieejama informācija ir ārkārtīgi svarīga, lai cilvēki varētu pieņemt lēmumu par ēkas energoefektivitātes uzlabošanu, kā arī sekmīgi to īstenotu. Tāpēc kopīgi ar partneriem tuvākajās nedēļās tiks īstenoti plaši iedzīvotāju informēšanas pasākumi, tai skaitā 13 semināri Latvijas pilsētās.

Uzsākot atbalsta programmas daudzdzīvokļu ēku renovācijai īstenošanu, šodien EM sadarbībā ar "Altum" organizēja konferenci "Atbalsts daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku energoefektivitātes uzlabošanai", kuras laikā tika sniegta informācija par pieejamo atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu dzīvojamajās ēkās, atbalsta saņemšanas pamata nosacījumiem, apmēru un termiņiem.

Savukārt Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāvis konferencē informēja par banku nosacījumiem ēku energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās, Latvijas Namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociācijas vadītājs dalījās pieredzē par iepriekš īstenotajiem energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem daudzdzīvokļu ēkās, un Liepājas pilsētas domes pārstāvis iepazīstināja ar pašvaldības iespējām atbalstīt dzīvokļu īpašniekus energoefektivitātes pasākumu īstenošanā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Būvniecības valsts kontroles birojs nozares profesionāļiem piedāvā specializētas apmācības

13.04.2016

alt
alt

Nozares eksperti iezīmē scenārijus dažādos nekustamā īpašuma tirgus segmentos

14.04.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība