Ar ES fondiem Latvijā varēs atjaunot vien 6% no visa kopējā dzīvojamo ēku fonda

Ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansējumu ilgtermiņā Latvijā varēs atjaunot 6% no visa kopējā dzīvojamo ēku fonda Latvijā, informē ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Ekonomikas ministrija (EM) informē, ka atbalsta programma energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās Latvijas iedzīvotājiem būs pieejama laika periodā no 2016.gada līdz 2023.gadam, tās kopējais finansējums ir 166 470 588 eiro.

Ašeradens atzina, ka jaunā atbalsta programma dzīvojamo ēku siltināšanai nākamajos septiņos gados paredz ievērojamas investīcijas - tas ir būtisks atbalsts kopējā iedzīvotāju labklājības vairošanā.

"Dzīvojamo ēku fonds Latvijā noveco, tādēļ tā renovācija ir būtiska pilsētvides attīstībai un iedzīvotāju mājokļu drošumam. Vidējais siltumenerģijas ietaupījums vienai mājsaimniecībai gadā lēšams 40% apjomā, kas pozitīvi ietekmē ģimenes ikmēneša izdevumus par siltumapgādi. Jāatzīst, ka ar ES struktūrfondu finansējumu ilgtermiņā tomēr spēsim atjaunot tikai nelielu daļu - 6% - no visa kopējā dzīvojamo ēku fonda Latvijā, tāpēc jau tagad ir jāveido finanšu instrumentu programmas daudzdzīvokļu māju siltināšanai, iesaistot pašvaldības, bankas u.c., kā arī jāizmanto Junkera plāna sniegtās iespējas," teica ekonomikas ministrs.

Atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu ēkās sniegs "Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum"). Projektu pieņemšanu programmā plānots sākt šā gada jūlijā, taču jau no 18.aprīļa "Altum" sāks konsultāciju sniegšanu par projektu sagatavošanu.

"Altum" valdes locekle Inese Zīle stāstīja par līdzšinējo pieredzi programmas finansējuma apguvē, norādot, ka saprotama un viegli pieejama informācija ir ārkārtīgi svarīga, lai cilvēki varētu pieņemt lēmumu par ēkas energoefektivitātes uzlabošanu, kā arī sekmīgi to īstenotu. Tāpēc kopīgi ar partneriem tuvākajās nedēļās tiks īstenoti plaši iedzīvotāju informēšanas pasākumi, tai skaitā 13 semināri Latvijas pilsētās.

Uzsākot atbalsta programmas daudzdzīvokļu ēku renovācijai īstenošanu, šodien EM sadarbībā ar "Altum" organizēja konferenci "Atbalsts daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku energoefektivitātes uzlabošanai", kuras laikā tika sniegta informācija par pieejamo atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu dzīvojamajās ēkās, atbalsta saņemšanas pamata nosacījumiem, apmēru un termiņiem.

Savukārt Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāvis konferencē informēja par banku nosacījumiem ēku energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās, Latvijas Namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociācijas vadītājs dalījās pieredzē par iepriekš īstenotajiem energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem daudzdzīvokļu ēkās, un Liepājas pilsētas domes pārstāvis iepazīstināja ar pašvaldības iespējām atbalstīt dzīvokļu īpašniekus energoefektivitātes pasākumu īstenošanā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Būvniecības valsts kontroles birojs nozares profesionāļiem piedāvā specializētas apmācības

13.04.2016

alt
alt

Nozares eksperti iezīmē scenārijus dažādos nekustamā īpašuma tirgus segmentos

14.04.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP5: gaumīgi vienistabas dzīvokļi Rīgā

2

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

3

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

4

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni

5

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

6

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda