"Altum" aicina konsultēties par jauno ēku siltināšanas programmu

Attīstības finanšu institūcija «Altum» reģionālajos centros visā Latvijā piedāvā konsultācijas par jaunās Daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas nosacījumiem, atbalsta saņemšanas iespējam un dokumentu sagatavošanu.

Konsultācijas ir bez maksas.

Savukārt konsultācijas par tehniskiem ar ēku energoefektivitāti saistītiem jautājumiem sniegs "Altum" energoefektivitātes Kompetences centrs.

Plānots, ka pieteikumus aizdevuma, granta un garantijas saņemšanai "Altum" varētu sākt pieņemt jūlijā. Līdz tam klienti aicināti sagatavoties pieteikumu iesniegšanai, tai skaitā gatavot ēkas energoauditu, organizēt iedzīvotāju kopsapulces un izvēlēties pilnvaroto pārstāvi, kas iedzīvotāju vārdā organizēs energoefektivitātes pasākumus.

Lai par programmas iespējām un nosacījumiem informētu plašu interesentu loku, aprīlī sākas arī "Altum" un Ekonomikas ministrijas rīkots reģionālo semināru cikls. Uz semināriem īpaši aicināti iedzīvotāju pilnvarotie pārstāvji jeb juridiskās personas, kuras dzīvokļu īpašnieki pilnvarojuši dzīvokļu īpašnieku vārdā īstenot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, kā arī slēgt līgumus un ar tiem saistītos darījuma dokumentus par aizdevumu, garantiju un grantu saņemšanu. Semināru norises vietas un laikus interesanti atradīs Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Kā ziņots, valdība martā apstiprināja daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas noteikumus. Energoefektivitātes paaugstināšanai dzīvojamās ēkās līdz 2023.gadam būs pieejami 166 miljoni eiro.

Programmā varēs saņemt grantu, ja ir piesaistīts finansējums no citiem finansētājiem vai ir panākta vienošanās par "Altum" aizdevuma saņemšanu, kā arī garantiju, ja projekta finansētājs būs komercbanka vai alternatīvais ieguldījumu fonds.

Atbalstu varēs saņemt, ja projekts nodrošinās, ka 20 gadu laikā ieguvums no energoefektivitātes pasākumiem konkrētajā ēkā būs lielāks par šo pasākumu izmaksām. Citi nosacījumi atbalsta saņemšanai paredz, ka vienam dzīvokļa īpašniekam pieder ne vairāk kā 20% no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita vai 20% domājamo daļu no kopīpašuma, ja daudzdzīvokļu mājas nedzīvojamo telpu platība nepārsniedz 25% no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopējās platības un ja mājai plānotais siltumenerģijas patēriņš apkurei pēc energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanas nepārsniedz 90 kilovatstundas par kvadrātmetru gadā.

Apliecinot vienošanos par kopīgu darbību mājokļu tirgus renovācijas tirgus attīstībā, Latvijas Komercbanku asociācija parakstījusi sadarbības memorandu ar Ekonomikas ministriju par līdzdalību programmā "Dzīvo siltāk". Individuāli šim memorandam pievienojušās piecas bankas - "Swedbank", "SEB banka", "DNB banka", banka "Citadele" un "Nordea" banka.

"Swedbank" jau aicina daudzdzīvokļu māju pārvaldniekus un citus pārstāvjus bankas interneta vietnē reģistrēt savu interesi dalībai energoefektivitātes programmā.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! ATRODI ARĪ SAVAS JAUNĀS MĀJAS!

Jaunajos projektos šis gads - ar "izaugsmes smaržu", attīstība – nākamgad

18.04.2016

alt
alt

Dzīvokļu īres cenas vasaras sezonā Saulkrastos pērn sasniedza 2500 eiro mēnesī

19.04.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība