"Altum" aicina konsultēties par jauno ēku siltināšanas programmu

Attīstības finanšu institūcija «Altum» reģionālajos centros visā Latvijā piedāvā konsultācijas par jaunās Daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas nosacījumiem, atbalsta saņemšanas iespējam un dokumentu sagatavošanu.

Konsultācijas ir bez maksas.

Savukārt konsultācijas par tehniskiem ar ēku energoefektivitāti saistītiem jautājumiem sniegs "Altum" energoefektivitātes Kompetences centrs.

Plānots, ka pieteikumus aizdevuma, granta un garantijas saņemšanai "Altum" varētu sākt pieņemt jūlijā. Līdz tam klienti aicināti sagatavoties pieteikumu iesniegšanai, tai skaitā gatavot ēkas energoauditu, organizēt iedzīvotāju kopsapulces un izvēlēties pilnvaroto pārstāvi, kas iedzīvotāju vārdā organizēs energoefektivitātes pasākumus.

Lai par programmas iespējām un nosacījumiem informētu plašu interesentu loku, aprīlī sākas arī "Altum" un Ekonomikas ministrijas rīkots reģionālo semināru cikls. Uz semināriem īpaši aicināti iedzīvotāju pilnvarotie pārstāvji jeb juridiskās personas, kuras dzīvokļu īpašnieki pilnvarojuši dzīvokļu īpašnieku vārdā īstenot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, kā arī slēgt līgumus un ar tiem saistītos darījuma dokumentus par aizdevumu, garantiju un grantu saņemšanu. Semināru norises vietas un laikus interesanti atradīs Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Kā ziņots, valdība martā apstiprināja daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas noteikumus. Energoefektivitātes paaugstināšanai dzīvojamās ēkās līdz 2023.gadam būs pieejami 166 miljoni eiro.

Programmā varēs saņemt grantu, ja ir piesaistīts finansējums no citiem finansētājiem vai ir panākta vienošanās par "Altum" aizdevuma saņemšanu, kā arī garantiju, ja projekta finansētājs būs komercbanka vai alternatīvais ieguldījumu fonds.

Atbalstu varēs saņemt, ja projekts nodrošinās, ka 20 gadu laikā ieguvums no energoefektivitātes pasākumiem konkrētajā ēkā būs lielāks par šo pasākumu izmaksām. Citi nosacījumi atbalsta saņemšanai paredz, ka vienam dzīvokļa īpašniekam pieder ne vairāk kā 20% no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita vai 20% domājamo daļu no kopīpašuma, ja daudzdzīvokļu mājas nedzīvojamo telpu platība nepārsniedz 25% no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopējās platības un ja mājai plānotais siltumenerģijas patēriņš apkurei pēc energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanas nepārsniedz 90 kilovatstundas par kvadrātmetru gadā.

Apliecinot vienošanos par kopīgu darbību mājokļu tirgus renovācijas tirgus attīstībā, Latvijas Komercbanku asociācija parakstījusi sadarbības memorandu ar Ekonomikas ministriju par līdzdalību programmā "Dzīvo siltāk". Individuāli šim memorandam pievienojušās piecas bankas - "Swedbank", "SEB banka", "DNB banka", banka "Citadele" un "Nordea" banka.

"Swedbank" jau aicina daudzdzīvokļu māju pārvaldniekus un citus pārstāvjus bankas interneta vietnē reģistrēt savu interesi dalībai energoefektivitātes programmā.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! ATRODI ARĪ SAVAS JAUNĀS MĀJAS!

Jaunajos projektos šis gads - ar "izaugsmes smaržu", attīstība – nākamgad

18.04.2016

alt
alt

Dzīvokļu īres cenas vasaras sezonā Saulkrastos pērn sasniedza 2500 eiro mēnesī

19.04.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

2

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

3

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

4

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

5

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

6

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums