Apstiprināts Mežaparka lokālplānojums; gar Ķīšezeru plāno veidot promenādi

Rīgas domes sēdē šodien apstiprināts kultūras un atpūtas parka Mežaparks lokālplānojums, kurā ne tikai piedāvāti jauni transporta un infrastruktūras risinājumi, bet arī iekļauta iecere gar Ķīšezeru veidot promenādi, bet bijušās slidotavas vietā nākotnē taps daudzfunkcionāls sporta un atpūtas komplekss ar daudzlīmeņu stāvvietu.

Lokālplānojuma risinājumi ir vērsti uz Mežaparka revitalizāciju, atpūtas iespēju un pakalpojumu attīstību. Mežaparks tiks attīstīts kā Dziesmusvētku mājvieta un aktīvās atpūtas centrs visos četros gadalaikos, un tas paredz veidot vairākas nozīmīgas būves. Lokālplānojumā risināti jautājumi par apmeklētāju piesaisti, paplašinot un labiekārtojot bērnu laukumus, kā arī veidojot promenādi, tāpat risināti transporta jautājumi, lai līdz minimumam samazinātu transporta klātbūtni parka teritorijā un atrisinātu stāvvietu pieejamības jautājumus parka apkārtnē.

Ķīšezera krastmalā iecerēts izbūvēt promenādi pie Rīgas Zooloģiskā dārza, kas no 11.tramvaja galapunkta vestu līdz kuģīšu piestātnei. Promenāde plānota kā ainaviski veidota rekreācijas teritorija ar atpūtas vietām un labiekārtojumu, kas vienlaikus kalpos arī krasta erozijas novēršanai.

Parka centrālajā daļā plānots veidot jaunu rotaļu, sporta un atpūtas laukumu, pastaigas takas un citu labiekārtojumu, papildinot un paplašinot esošo Bērnu pilsētiņu, savukārt Bērnu dzelzceļa stigas teritorijā paredzēts veidot jaunu aktīvās atpūtas zonu. Bijušās slidotavas teritorijā paredzēts veidot daudzfunkcionālu sporta un atpūtas kompleksu, ietverot stāvvietas parka un zoodārza apmeklētājiem. Lokālplānojumā ietverta iespēja slidotavas teritorijā veidot vairāklīmeņu autostāvvietu.

Galvenie lokālplānojuma risinājumi paredz visā Mežaparka teritorijā atjaunot esošo celiņu tīklu un izbūvēt jaunus celiņus, parka apmeklētāju ērtību uzlabošanai parkā tiks izvietoti vairāki apkalpes objekti, moduļu tipa ēkas līdz 80 kvadrātmetru platībā, kas nodrošinātu parka apmeklētājiem pamatservisu - tualetes, inventāra nomu, mantu glabātuvi, kafejnīcas un citas iespējas.

Lokālplānojums paredz rekonstruēt esošās ieejas no Meža prospekta un Ostas prospekta, kā arī izveidot jaunas ieejas no Viestura prospekta puses, uzlabojot parka pieejamību no sabiedriskā transporta pieturvietām.

Nozīmīgāko apbūves objektu kā krastmalas promenādes, galvenā ieejas mezgla rekonstrukcijas, bijušās slidotavas kompleksa rekonstrukcijas realizācijai notiks atbilstoši atklātiem būvniecības metu konkursiem, kuru prasības iekļautas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos.

Lai uzlabotu parka pieejamību, paredzēts izveidot stāvvietas pa Mežaparka teritorijas perimetru atbilstoši attīstības kārtām un prognozējamajam parka apmeklētāju daudzuma pieaugumam.

Partijas "Vienotība" Rīgas domes deputāti lokālplānojumu šodien domes sēdē neatbalstīja, jo uzskata, ka tajā nav pietiekami pārdomāti transporta risinājumi, lai Pāvu ielas iedzīvotājiem nodrošinātu piekļuvi savām mājvietām, izslēdzot iespēju, ka pa to pašu ceļu parka teritorijā iebrauc arī personas, kam tādas nepieciešamības nav.

Mežaparka teritorijas lielums ir 423 hektāri, ietverot Rīgas Zooloģiskā dārza teritoriju. Lokālplānojuma izstrādātājs ir SIA "Grupa93", bet pasūtītājs - SIA "Rīgas meži".

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Paredz vairāk būvēt uz ūdeņiem

19.06.2013

Par 300 000 eiro pārdod Baldones sanatoriju

20.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā